7 книжок про людей з історією раку

За даними Національного канцер-реєстру, в Україні проживає близько 1 мільйона онкопацієнтів. Це значить, що у кожного українця серед знайомих є принаймні одна людина з історією раку.
Попри те, що рак тепер — виліковна хвороба незалежно від стадії захворювання, кожен з таким діагнозом потребує не тільки належного доступу до лікування, але й розуміння від оточення. Знати, як підтримати, як поводитись і спілкуватись з онкопацієнтами — наш обов'язок, і обізнаність про цю хворобу важлива. 2 червня у світі відзначали День людей з історією раку, і "ТиКиїв" разом з фондом Inspiration Family зібрав 7 книжок, які будуть корисні родинам онкопацієнтів та всім без винятку.
До речі, наголошують на важливості використання саме терміну "людина з історією раку", — адже він є максимально коректним стосовно всіх пацієнтів та людей, які їм допомагають. Слово "онкохворий" вживати не варто, замість нього — "онкопацієнт/онкопацієнтка", а "онкологія" використовується лише в значенні науки, а не хвороби.
Сіддгартха Мукерджі, "Імператор усіх хвороб: біографія раку"
Науково-популярна робота про рак, яку написав Сіддхартха Мукерджі, американський онколог індійського походження. Відзначена Пулітцерівською премією 2011 року.
Ця книжка — літопис давньої хвороби, колись таємничої, яка переродилась у смертоносну, наділену всеохопною метафоричною могутністю в медицині, науці та політиці, що її часто називають справжньою чумою нашого покоління. Це біографічна спроба проникнути у свідомість безсмертної недуги, зрозуміти її особистість та зняти покрив таємничости з її поведінки.
Автор ставить питання: чи можна припустити, що в прийдешності настане кінець раку? Чи вдасться назавжди викоренити цю хворобу з наших тіл і з суспільства?
Анастасія Леухіна, "Зовсім не страшна книга. Про життя, смерть і все, що поміж ними"
Книга розповідає про те, як прожити погані новини, як спілкуватися з хворою людиною, як організувати догляд вдома. Що робити, якщо смерть станеться вдома або в реанімації, як знеболювати, як допомогти дітям пережити хворобу або смерть близької людини, як піклуватися про себе, коли хворіють близькі.
У книжці зібрано практичні рекомендації, які дають відповіді на ці та інші складні запитання. Вони написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій, з гумором, з щирими й щемкими історіями людей, які діляться власним досвідом переживання подібних ситуацій.
Анастасія Леухіна — консультантка україно-швейцарського проєкту "Розвиток медичної освіти", тренерка та фасилітаторка, голова ГО "Горизонталі" та викладачка Київської школи економіки.
Пол Каланіті, "Коли подих стає повітрям"
Це науково-дослідна автобіографічна книга американського нейрохірурга Пола Каланіті. У травні 2013 року, за крок від омріяної медичної та наукової кар'єри, Пол діагностував у себе рак легенів 4-ї стадії й розпочав свою книгу. Крапку в ній поставила його смерть навесні 2015-го.
Книга була посмертно опублікована 12 січня 2016 року, а за десять місяців відверта та мужня історія боротьби, кохання й самовідданої лікарської праці стала бестселером №1 за версією The New York Times та увійшла до лідерів продажів на Amazon.com.
Анастасія Леухіна, "Людяність та емпатія в охороні здоров'я"
Книга про те, як спілкуватися з пацієнтами і будувати партнерські стосунки, розв'язувати складні ситуації, повідомляти погані новини і при цьому не вигорати. Цей посібник — перше українське видання про те, як додати людяності в навчання медиків і лікування пацієнтів.
Це посібник, що наповнений кейсами, корисними матеріалами й рефлексіями, використання якого допоможе підготувати нову генерацію медиків, які мають навички якісних медичних комунікацій і розуміють їхню користь.
Яніна Соколова, Ольга Купріян, "Я, Ніна"
Ольга Купріян та Яніна Соколова написали повість, в основі якої лежать власні пережиті події, що у тексті тісно переплітаються з художніми вигадками. Історія про життя журналістки Ніни, що, фактично, є щоденником пережитого нею від початку хвороби й до кінця лікування. Це оповідь зі щасливим фіналом, сповнена чесних емоцій та фізичних переживань.
Героїня ділиться тим, як поступово змінювався її фізичний і зовнішній стан та про ті потрясіння, які спіткали її на шляху в складний період. Це книжка про любов, віру та силу, яка рухає скелі й доводить, що життя варте того, щоб за нього боротися.
Марія Правда, "Бабуся та рак"
Письменниця та журналістка Марія Правда спільно з ілюстраторкою Анною Сурган створила дитячу книжку про те, як розповідати малечі про тяжкі захворювання та смерть. В основі книги — автобіографічна історія, пов'язана з хворобою матері авторки.
Уявіть бабусю, до якої вчепився рак. І то так міцно, що став забирати в неї всі-всі сили. Не дивно, що маленькій онуці захотілось якомога скоріше знайти його та попросити відчепитися. Але що робити, якщо час минає, а рак усе ховається? Звичайно, вигадати блискучий план, для якого потрібні літо й річка!
Альона Хроменко, "Перевертувачка пінгвінів"
Під час лікування раку Валерія проживає внутрішню кризу, що змінює її відносини з людьми, а також власне ставлення до себе, свого минулого та майбутнього. Проте жінка вимушена зустрітись із ще однією війною: напередодні важливих обстежень та операції вона прокидається від звуків вибухів за вікном.
За посиланням читачі переходять на сторінку банки Олени Хроменко й за донат від 100 гривень отримують можливість завантажити книгу в телеграм-каналі, де можуть бачити всі звіти щодо перерахувань.
Всі кошти йдуть на рахунок фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration family.