7 найпопулярніших мотиваційних книжок усіх часів
Суперечок про те, чи насправді корисні мотиваційні книжки, безліч: хтось переконаний, що вони викликають помилкову надію на гарні зміни у житті, містять неправдиві історії або перебільшення, або і взагалі — повторюють очевидні речі. Навряд чи ти знаєш хоч одну людину, яка може сказати: "Ця книга змінила моє життя!" Бо жодна книжка не здатна на таке: для результату потрібні дії, а не читання. "Знати й не робити — дорівнює "не знати", на цьому наголошують психотерапевти та коучі.
З усім тим, полиці магазинів заповнені книжками з мотивації та self-help літератури, їх купують мільйонами, а щороку з'являються нові бестселери. Ми зібрали 7 мотиваційних книжок, що десятиріччями мають попит по всьому світу, є рекомендованими успішними людьми та цитуються у медіа.
Стівен Кові, "7 звичок надзвичайно ефективних людей"
Ця книга — одна з найвідоміших праць Стівена Кові, відомого американського бізнес-консультанта, викладача і письменника. Вона пропонує практичні інструменти для особистого та професійного розвитку і надає не просто поради, а структурований підхід до того, як змінити свої звички, щоб стати більш успішною та гармонійною людиною. Книга для тих, хто прагне поліпшити своє життя, а її ідеї є універсальними та необхідними в різних сферах — від роботи до стосунків.
Автор здобув міжнародне визнання завдяки своїм дослідженням у галузі лідерства, ефективності та розвитку особистості. Кові був одним із засновників FranklinCovey — компанії, яка спеціалізується на тренінгах і консалтингу.
Цитата з книги: "Посієш думку — пожнеш дію; посієш дію — пожнеш звичку; посієш звичку — пожнеш характер; посієш характер — пожнеш долю".
Дейл Карнегі, "Як здобувати друзів і впливати на людей"
Виявляється, до класика Дейла Карнегі змішування ділових відносин з особистими стосунками вважалося чимось недобросовісним, на кшталт кумівства. Після Карнегі їх стали розглядатися не просто як сумісні, а як абсолютно нероздільні.
Дейл Карнегі народився у 1988 році у бідній сім'ї на фермі у Міссурі, працював розсильним у Небрасці, актором у Нью-Йорку, а згодом зацікавився ораторським мистецтвом. Успішні заняття спонукали його розробити унікальну систему опанування навичок спілкування. Система стала настільки популярною, що Карнегі видав буклети, які згодом увійшли до його книг, а у 1936 році вийшла праця "Як здобувати друзів і впливати на людей", яка принесла автору світове визнання.
Цитата з книги: "Неприкрашена правда полягає в тому, що майже всі люди, яких ви зустрічаєте, відчувають себе в чомусь вищими за вас, і вірний шлях до їхніх сердець — це дати їм зрозуміти, що ви щиро визнаєте їхню важливість".
Наполеон Гілл, "Думай і багатій"
Ця книга — класика мотиваційної літератури, стала одним із найвпливовіших творів у сфері особистого розвитку та фінансового успіху. Основна ідея полягає в тому, що шлях до багатства починається з правильного мислення та налаштування на успіх. Гілл розробив 13 ключових принципів, що допомагають людям досягти фінансового процвітання.
"Думай і багатій" написана у формі практичного посібника, який крок за кроком веде читача від формування бажань до досягнення фінансових цілей. Наполеон Гілл взяв інтерв'ю у 40 мільйонерів, серед яких: Генрі Форд, Томас Едісон та Ендрю Карнегі, щоб виявити загальні процеси мислення та поведінку, які привели їх до успіху. Його дослідження "найкращих практик" було революційним у світі, де здебільшого вважалося, що велике багатство є результатом поєднання жадібності та везіння.
Наполеон Гілл — американський письменник і мотиваційний оратор, один із перших авторів, які почали досліджувати психологію успіху.
Цитата з книги: "Всі зміни, яких ви потребуєте в житті, не відбудуться без вашої уяви. Уява — це майстерня вашого розуму, здатна перетворити енергію розуму на досягнення і багатство".
Ентоні Роббінс, "Розбуди в собі велетня"
Найбільший мотиватор 21-го сторіччя, "Карнегі сучасності", розповідає про те, як негайно взяти під контроль свою ментальну, емоційну, фізичну та фінансову долю. Книга цікава тим, що Ентоні Роббінс ставиться до тренування розуму і тіла як до технологічного виклику, а не морального імперативу. Автор пропонує ефективні стратегії та практичні техніки, за допомогою яких кожен може навчитися контролювати свої емоції, здоров'я, фінанси та стосунки, і впливати на сили, які визначають життя та долю.
Книги Ентоні Роббінса зосереджені на темах саморозвитку, особистісного зростання та мотивації. Його часто вважають одним із провідних фахівців у галузі лідерства, переговорів та підвищення особистої продуктивності. У 2007 році журнал Forbes включив його до списку 100 найвпливовіших людей світу.
Цитата з книги: "Якщо ти не можеш, ти повинен. Якщо мусиш, то можеш".
Джеймс Аллен, "Як людина мислить"
Мотиваційні книги зазвичай закликають до негайних дій, але, на відміну від них, ця класична книга Джеймса Аллена 1902 року є більш вдумливою: вона пояснює, як думки формують твою особистість, і як ця особистість спонукає тебе до дій та визначає тип дій, які ти будеш виконувати.
Джеймс Аллен — британський філософський письменник, відомий своїми надихаючими книгами й поезією, засновник руху самодопомоги. Його найвідоміша робота "Людина мисляча" з моменту публікації не втрачає своєї популярності та залишається класикою з саморозвитку.
Цитата з книги: "Мрійники — рятівники світу. Як видимий світ підтримується невидимим, так і люди, попри всі їхні випробування, гріхи та брудні покликання, живляться прекрасними видіннями своїх усамітнених мрійників".
Ог Мандіно, "Найкращий продавець у світі"
Набагато більше, ніж просто книга з продажів, псевдобіблійна притча Ог Мандіно заохочує жити повним життям, вірячи в себе і свою здатність допомагати іншим. Вважається обов'язковою для всіх, хто продає, а зараз це — майже кожен із нас.
Ог Мандіно відомий як "гуру продажів", здобув популярність завдяки своїм працям, заснованим на принципах християнського фундаменталізму. Його життя було сповнене випробувань: після Другої світової війни він зіткнувся з бідністю та алкоголізмом, але знайшов порятунок у мотиваційній літературі, що змінило його долю.
Цитата з книги: "Я проживу цей день так, ніби він останній. Цей день — це все, що у мене є, і ці години тепер моя вічність. Я зустрічаю цей схід сонця з радісними вигуками, як в'язень, якого врятували від смерті".
Робін Шарма, "Клуб п'ятої ранку. Візьміть під контроль свій ранок"
Ця книга — про ідею раннього підйому як ключ до підвищення продуктивності та життєвого успіху. Через захопливу історію двох незнайомців і їхнього наставника показує, як звичка прокидатися о п'ятій ранку допомагає використовувати перші години дня для фізичних вправ, особистісного розвитку й самовідновлення, що сприяє досягненню великих цілей. Тут можна знайти формулу для раннього підйому, що дозволяє прокидатися натхненними й зосередженими, а також дослідження з нейробіології, щоб зробити ранній підйом простішим і більш ефективним.
Робін Шарма — відомий експерт із лідерства та високої продуктивності, автор бестселерів та консультант для багатьох провідних компаній світу. Понад двадцять років він поширює ідеї про важливість ранкового режиму, що сприяє досягненню неймовірних результатів у роботі та житті.
Цитата з книги: "Усі зміни важкі спочатку, заплутані в середині та розкішні наприкінці".