8 атмосферних книжок для читання восени

8 атмосферних книжок для читання восени Колаж: "ТиКиїв"

Осінь наче була створена саме для читання. Дощ за вікном, ноги вкриті ковдрою, в руках чашка запашної кави, а сам читач поглинутий захопливою історією.

Я підготувала для тебе добірку химерних книжок, що доповнять мряку й туман і створять довершену атмосферу для читання саме в цей сезон. Вибирай — класичний детектив, готичний роман чи похмуре фентезі.

Читай також: 300 читачів назвали найкращу книгу півріччя

Роджер Желязни "Ніч у самотньому жовтні"

Книга Ніч у самотньому жовтні
Фото: "Навчальна книга — Богдан"

Відомі персонажі та історичні постаті зі своїми домашніми улюбленцями в ніч на Гелловін діляться на команди та грають у Велику гру, від якої залежить доля Всесвіту. Звучить як дивний і найсмішніший фанфік: Доктор Вотсон зі своїм котом рятують нашу планету (для молодшого та середнього шкільного віку, аж хочеться додати).

Але недарма Роджер Желязни — один із найвідоміших письменників-фантастів. З його майстерністю такий сюжет обертається загадковими пригодами, від яких неможливо відірватися. Шерлок Голмс шпигує за Джеком-Різником, а Франкенштейн залякує Дракулу.

До самого кінця книги майже нічого не зрозуміло — що це за гра і хто в якій команді. Але це й не так важливо, бо найбільше чарує її атмосфера — ідеальне читання для Геловіна. На самоті. У лісі. Під завивання вовків. 

Рей Бредбері "Смерть — діло самотнє"

Книга Смерть — діло самотнє
Фото: "Навчальна книга — Богдан"

До твоєї уваги представляю свого осіннього фаворита — книгу, яку перечитую майже кожного жовтня. Будь-який текст Рея Бредбері — ідеальне осіннє читання. Він неодноразово розповідав, що осінь — його улюблений сезон, і цій атмосфері виділяв щедру частину кожного твору. Мій улюблений — нуарний детектив "Смерть — діло самотнє".

Молодий письменник-невдаха живе у Венеції, штат Каліфорнія. Там майже ніколи не світить сонце, а біля його дому є занедбаний парк атракціонів, де звірі-гойдалки зі звернутими шиями гниють у каналах разом із мотлохом, відходами та трупом. Головний герой розуміє, що в похмурому містечку оселився маніяк, і треба його зупинити, щоб не стати наступною жертвою. 

Написаний за всіма правилами нуару, цей роман навіть дещо перевершив своїх попередників атмосферою та кінематографічністю. 

Дібісі П'єр "Сніданок з Борджіа"

Книга Сніданок з Борджіа
Фото: "Вавилонська бібліотека"

Головний герой опиняється на богом забутому острові, бо дорогою на конференцію його літак ламається та робить аварійну посадку. Наступний рейс завтра, тож доводиться переночувати в єдиному доступному готелі. Телефону, вайфаю і зв’язку із зовнішнім світом немає. І це я не про блекаут минулого року. Цей вечір міг би стати одним зі звичайнісіньких, не вартих уваги та швидко забутись. Якби не дивна родина, що зупинилась у сусідньому номері і з якою герой проведе найжахливішу ніч свого життя. 

Емілі Бронте "Буремний перевал"

Книга Буремний перевал
Фото: "Знання"

Якщо тобі ще не вдалося ознайомитися зі справжньою зіркою Великої Британії, яка лишила після себе лише один роман, то саме час це зробити. "Буремний перевал" — це прорив та новація 19 століття, бо поєднав похмурі декорації та негативних головних героїв із надзвичайно складним внутрішнім світом. У літературі, яку захопили милі сирітки Чарльза Дікенса, складно уявити появу такого роману, а ще складніше — реакцію читачів. 

Розповідає ця розпачлива історія про любов аристократки Кетрін та бідного названого брата Гіткліфа. Стосунки, які б зараз назвали аб'юзивними, роблять наших героїв нещасними, а омріяна любов породжує тільки ненависть. 

Це одна з найвеличніших книг усіх часів, і не просто так.

Сільвія Морено-Ґарсія "Мексиканська готика"

Книга Мексиканська готика
Фото: КСД

Головна героїня отримує лист від своєї заміжньої сестри і розуміє, що з нею не все гаразд. Вона вирушає в маєток подружжя, щоб з'ясувати, в чому проблема. А виявляється, все складніше, аніж вона гадала. Тому що крім підозрілих чоловіків тут жахає ще й щось містичне. Героїня буде розкривати секрети, доки не дізнається жахливу таємницю родини. 

Роман своєю назвою вже натякає, про що він. Це мексиканська готика, або історія Едгара Аллана По, написана мексиканською письменницею із вкрапленнями її культури. Інтригує, чи не так?

Ольга Токарчук "Веди свій плуг понад кістками мертвих"

Книга Веди свій плуг понад кістками мертвих
Фото: "Урбіно"

Головна героїня живе в маленькому польському містечку, яке порожніє з приходом зими. Але попри це, хтось починає вбивати мешканців одне за одним, а сліди вказують на звірів. Глухе село, корупція та кумівство, неохайні диваки та наша головна героїня, що серед усього цього намагається ще й знайти вбивцю — ідеальний набір для осіннього читання.

Як стверджувала сама авторка, вона написала екологічний детектив, щоб у простій формі та популярному жанрі поговорити про серйозні теми. 

Девід Мітчелл "Дім на Збіччі"

Книга Дім на Збіччі
Фото: "Жорж"

Придивись до гарячої новинки, яка чудова не тільки зовні, а й усередині. Роман жахів сучасного інтелектуального письменника розповідає п'ять пов'язаних між собою історій про загадковий дім, двері в який можна побачити в особливий час.

Наші герої — компанії людей, яким не пощастило потрапити в пастку цікавості. І як у старих історіях жахів, які ми переповідали одне одному в дитячому таборі, "більше їх ніхто не бачив". 

Читати цю книгу варто не тільки через сюжет, а й через стилістику. Усі п'ять історій відбуваються в різні часи та є своєрідною ілюстрацією символів і стилів, притаманних різним епохам. А ще там можна знайти посилання до популярних фільмів тих часів.

Ширлі Джексон "Привиди Дому на пагорбі"

Книга Привиди Дому на пагорбі
Фото: "Жорж"

Похмурий маєток на околиці Гіллсдейла вже не перший рік відлякує потенційних мешканців і місцевих жителів. Якась чортівня в ньому відбувається, всі впевнені — привиди. Дослідник паранормальних явищ та його компанія свідків надприродного вирішують оселитися на деякий час у містичному будинку та розкрити секрет рипучої підлоги та штор, що рухаються за зачиненими вікнами. 

Майстриня жанру жахів укотре розкриває, що найстрашніше створіння — це не полтергейст, а людина. І поки перелякані герої ховаються в шафах і підпирають двері кімнат, розкривається справжня драма, гідна уваги. 

Недооцінений, на мій погляд, простий та витончений роман, від якого буквально кров холоне у жилах.

Читай також: 12 книжкових новинок серпня

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
2023-05-08_19.39.24_1_крупный_размер.jpeg - Аліса Перова
Авторка блогу Peake-week Papers, корінна киянка. Професійно спустошую книжкові магазини, майстер спорту з читання книжок. Засинаю з Прустом, прокидаюся з Борхесом.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації