8 книжкових новинок жовтня, які варто прочитати
Стрімке похолодання загнало людей назад у квартири, само вклало їм у руки чашку чаю, накрило ковдрою і пропонує затишно почитати. На щастя, видавці пропонують нам купу цікавих літературних новинок у жовтні. Культовий трилер, пригодницький історичний роман із магією, дослідження повномасштабної війни від видатного історика, космос, Різдво та багато іншого. Обирай книжки, читай із задоволенням і, будь ласка, не пролий чай.
Читай також: 8 атмосферних книжок для читання восени
Дзвінка Матіяш, Юлія Ганик "27 днів до Різдва"
Видавництво: Vivat
Повністю підтримую видавництво Vivat — готуватись до свят треба заздалегідь. Тому поки всі марять Гелловіном, до виходу готується книга про новорічні свята.
Маленька мрія маленької мене нарешті втілилась у життя. Пам'ятаю, як у дитинстві родичі з Німеччини передавали адвент-календар, де щодня протягом грудня треба відкривати невеличке віконце та отримувати цукерку. Відтоді я обожнюю цю традицію і от маю її втіленою у книгу.
Головні герої вирішують розфарбувати буденність перед Різдвом і роблять адвент-календар, де є освітні, розважальні та просто приємні завдання. Невеликий томик може стати справжньою розрадою непередбачуваною зимою та трошки потішить під час можливих відключень світла.
Ребекка Кван "Вавилон. Прихована історія"
Видавництво: "Жорж"
Позашлюбна дитина "Таємної історії" Донни Тартт і "Джонатана Стрейнджа та містера Норрелла" Сюзанни Кларк потішить шанувальників атмосферних історій про магію та університети.
Авторка "Макової війни" у своєму бестселері розповідає про інститут перекладу Оксфордського університету, Вавилон, куди потрапляє головний герой Робін. Але його мрії про освіту й цікаві лекції розбиває війна між Британією та Китаєм. Тоді британському хлопцю з китайським корінням доводиться зробити складний вибір.
Ребекка Кван учергове довела, що цікавий сюжет можна легко поєднувати з важливими соціально-політичними питаннями, наприклад, темою колонізації.
Майк Маллейн "Верхи на шатлі. Обурливі історії астронавта космічного човника"
Видавництво: "Бородатий Тамарин"
Таємничий космос та незвичайне життя астронавтів цікавить майже кожного. Я, наприклад, знаю про цю тему тільки з досвіду Говарда Воловітца. А з огляду на те, що це вигаданий астронавт у ситкомі, знанням моїм довіряти не варто.
Тому обов'язково зверну увагу на мемуари Майка Маллейна — полковника ВПС США, який працював із НАСА. Дотепно і з купою кумедних історій автор розкриває життя й діяльність своїх колег, розповідає докладніше про управління з аеронавтики та дослідження космічного простору, а також описує найбільші помилки, які призвели до трагедії шатла "Челленджер".
Сергій Плохій "Російсько-українська війна: повернення історії"
Видавництво: КСД
Нарешті вийшло нове дослідження Сергія Плохія — провідного історика України, який викладає у Гарварді. Його визначна книга "Брама Європи" розійшлася шаленим накладом, перекладена англійською, та якісно розкриває історію нашої держави іноземцям.
У своїй новій роботі автор розглядає повномасштабне вторгнення росії в Україну, аналізує причини та можливі наслідки, фіксує його перебіг. Це важлива книга про найбільшу війну в Європі після Другої світової.
Кейсі Макквістон "Червоний, білий та королівський синій"
Видавництво: "Артбукс"
Щоб трошки відволіктись від складних і серйозних книг, поговорімо про довгоочікувану романтичну комедію, яка стала справжнім хітом за кордоном.
У романі йдеться про сина президентки США та британського принца, які привернули скандальну увагу бійкою. Щоб уникнути проблем, титуловані особи вирішують вдати, що хлопці — друзі. Ну, а далі можна й не пояснювати — це ж романтична комедія.
Фанати "Семи чоловіків Евелін Г'юґо" мають звернути увагу, бо на обкладинці схвальний відгук авторки Тейлор Дженкінс Рід: "Це просто неймовірний роман! Романтичний, сексуальний, дотепний і захопливий! Мені сподобалося геть усе!"
Діана Сеттерфілд "Тринадцята казка"
Видавництво: КСД
Серія "Культread" від КСД знову тішить визначними творами. "Тринадцята казка" запам'яталась мені тим, що це єдина книга за все життя, з якою я не спала всю ніч, поки не дочитала. З вечора й до шостої ранку я заглиблювалась у таємничу історію сестер Вінтер, їхньої дивної родини і старовинного маєтку, де скелети настільки щільно напхані в шафи, що аж вивалюються.
Це справді проривний трилер, який подарував багатьом письменникам якісні тропи та проклав ще один маленький шлях у розвитку цього жанру.
Володимир Рафєєнко "Петрикор — запах землі після дощу"
Видавництво: "Видавництво Анетти Антоненко"
Термін "петрикор", що означає "запах землі після дощу", придумали два дослідники 1964 року. А якби це зробили не вони, то точно хтось інший, бо явище заслуговує на окрему назву. Усі ми любимо вдихати на повні груди цей приємний аромат, що є великою розрадою після химерної погоди.
Новий роман сучасного українського постмодерніста Володимира Рафєєнка саме про метафоричний петрикор сучасної України. У добу кривавої війни й геноциду єдиною розрадою стає згуртованість людей, готовність допомагати одне одному та любов до співгромадян і своєї країни. Саме ці відчуття і має подарувати новинка.
Давид де Йонг "Нацисти-мільярдери. Темна історія найбагатших династій Німеччини"
Видавництво: "Лабораторія"
Остання книга добірки вже не така оптимістична і трошки вбиває одну з найголовніших наших надій — що всіх винних обов'язково буде покарано.
Давид де Йонг дослідив долю й подальше життя нацистів та їхніх нащадків — і висновки не дуже втішні. Багато сімей з тих, хто підтримував цей кривавий режим, не тільки уникнули покарання, а й збагатились і процвітають.
Які династії заробили гроші в ті лихі часи та надійно прикривають своє минуле — головна тема цієї цікавої журналістської роботи. Обережно, після читання тобі, можливо, захочеться продати свою BMW.
Читай також: 300 читачів назвали найкращу книгу півріччя