9 найкращих книг 2022 року

Наприкінці року варто не забувати про підсумки та завчасно планувати свою мапу бажань на наступний рік. А ще створювати нові звички та кидати собі справжні виклики: прочитати за наступний рік 50 книг, поїхати у відпустку, придбати машину тощо.
ТиКиїв зібрав для тебе 9 кращих книжок 2022 року за рейтингом британського журналу The Economist, аби ти почав свій новий рік замотивованим на успіх героєм.
"Неможливе місто". Карен Ченг
Нова книга Карен Ченг розповідає про дорослішання в місті, яке, на її думку, не схоже на жодне інше. Це повчальна та зворушлива особиста розповідь про те, як Гонконг поринув у масові вуличні заворушення 2019 року, і про репресії, спричинені пандемією, які розтрощили його. Повість відрізняється інтимним, відвертим стилем оповіді.
"Аварій немає". Джессі Сінгер
Журналіст розповідає історії нещасних випадків. У книзі автор відстежує різні випадки смертей в Америці, що сталися у різні часи та у різних місцях: від фабрик та вугільних шахт початку століття до сучасних міських автомагістралей, сільських лікарень і сайтів Superfund.
"Для прибутку". Вільям Магнусон
Історія того, як корпоративні інновації формували суспільства – від Стародавнього Риму до Силіконової долини. Автор докладно розповідає, як приватні підприємства пов'язані з найбільшими досягненнями людства і про те, який шлейф недовіри зазвичай залишають по собі.
"Невловимий". Френк Клоуз
Книга-відкриття є "біографією не стільки людини, скільки бозона, названого на її честь". В ній простежено розвиток фізики 20 століття – від зародження квантової теорії поля до завершення стандартної моделі часток і сил. Також це дослідження історії Хіггса, пов'язаної з проривом бозона.
"Епоха силачів". Гідеон Рахман
Книга визнана однією з найкращих за версією видань The Economist, Foreign Affairs, The Times та Sunday Times. Вона розкриває погляд на становлення всесвітньо відомих лідерів – від Трампа та Болсонару до Ердогана та Орбана. Найактуальніша політична історія нашого часу, де авторитарні лідери стали світовою рушійною силою.
"Чипова війна". Кріс Міллер
Епічна розповідь про десятирічну боротьбу за контроль над технологією мікрочипів, які є "новою нафтою". Сьогодні військова, економічна та геополітична сила будується на основі комп'ютерних мікросхем. Історик економіки Кріс Міллер пояснює, як напівпровідники стали відігравати вирішальну роль у сучасному житті та як США стали домінувати у розробці та виробництві мікросхем.
"Грошові чоловіки". Ден Маккрам
Правдива історія багатомільярдного шахрайства Wirecard, найбільшої нової технології в Європі. Маккрам майстерно викриває фальшиві банківські рахунки, фальшиві офіси й навіть фальшиву смерть.
"Надмірно". Джеймс Вінсент
Розповідь про те, як виміри сформували наш світ – від стародавніх цивілізацій до сучасності. У творі про науку та соціальну історію Джеймс Вінсент переносить читачів у Стародавній Єгипет й інтелектуальні джерела метричної системи часів Французької революції.
"Машина рівності". Орлі Лобель
Авторка книги майстерно показує, що цифрові технології часто мають перевагу над людьми у виявленні дискримінації, виправленні історичних виключень, руйнуванні давніх стереотипів і розв'язанні найгостріших проблем: кліматичних змін, бідності, соціальної нерівності тощо.