Як читають комунікаційники: книжкові ритуали та рекомендації від засновниці UAgency Олександри Погорілої

Як читають комунікаційники: книжкові ритуали та рекомендації від засновниці UAgency Олександри Погорілої Колаж: "ТиКиїв"

Олександра Погоріла, засновниця агенції стратегічних комунікацій UAgency, ділиться добіркою улюблених книг та власними лайфхаками, як зробити читання більш сенсовим.

Як часто і як довго ти читаєш?

Я читаю щодня від 40 до 60 хвилин за будь-яких обставин. Якщо не знаходжу такої можливості вдень, то читаю вночі замість сну. Можливо, це не дуже корисна звичка, але мотивує закладати годину читання в розклад на день та триматись пріоритетів. 

Обожнюю друковані книги: читаю з олівцем в руках, позначаю цитати, загинаю кутики сторінок. За кермом можу слухати аудіокниги, особливо начитані автором — це подвійне задоволення. З останнього — "НепрОсті" Прохаська у застосунку "АБУК", щиро раджу. 

Як ти вибираєш літературу? 

Моє читання — це художня література, щоденники, листування і поезія. Протягом дня я багато часу приділяю публіцистичним текстам, інтерв'ю, статям у медіа, бізнес-літературі, але сприймаю це як робочий процес і у свої читання не зараховую.

Читання для мене — це наче інтелектуальний діалог з другом під час захопливої подорожі у часі, просторі та всесвіті сенсів. Це як менторська програма топового рівня та метафізична медитація 2 в 1, яка доступна кожному. Уявіть курс MBA, де в спікерах одночасно: Арістотель, Софокл, Шекспір, Екзюпері, Леся Українка та Вірджинія Вульф. Це ж wow! 

Книги — це найгеніальніший винахід людства, який провокує еволюцію як на індивідуальному рівні, так і на рівні системи. Тому у нас в UAgency є культура спільночитання, коли ми беремо комітмент по часу на певну важливу книгу з комунікацій, а далі на модерованій зустрічі обговорюємо власні інсайти. 

Бути причетним до корпусу текстів та ціннісних перспектив геніальних мислителів та авторів — неоціненний та водночас дуже недооцінений в сучасному світі ресурс. Література дарує не просто знання та бачення, а й досвід перебування в метафоричному вимірі. 

Йоган Гейзінга, "Людина граюча"

У цій унікальній роботі автор доводить, що вся наша історія, діяльність і культура формуються як неосяжне поле гри. Впродовж життя ми граємо різні ролі, але сама гра від дитинства до смерті для нас є сакральним феноменом. Гра нас формує і виховує, підтверджує нашу належність до певної спільноти, до матеріального та духовного світів одночасно. Через гру ми пізнаємо себе, інших та світ. Тому робота з дослідження феномену гри буде корисна кожному. 

Роберт Музіль, "Людина без властивостей"

Один із найважливіших романів у моїй бібліотеці. Недооцінений і малознаний широкою аудиторією. Це незавершена 20-річна літературна праця геніального автора, напрочуд стильна. Коли людина відмовляється від своїх унікальних властивостей, людство втрачає істину, імперії — силу, а стосунки — справжність. Унікальний роман ідей, вартий уваги.

Данте Аліг'єрі, "Божественна комедія"

Невипадково людство звертається до цього геніального тексту в часи глобальних потрясінь та світових війн. Для українців зараз читання та переосмислення Данте може стати джерелом ресурсу. Антологія добра та зла людської душі в контексті розуміння їх абсолютної божественної природи.

Раджу читати під супровід лекцій онлайн або офлайн (якщо пощастить!) українського філософа, видатного дантезнавця Олександра Філоненка. 

Леся Українка, "Камінний господар" та "Кассандра"

Від початку повномасштабного вторгнення перезбираю для себе корпус текстів української літератури, багато вивчаю, слухаю тематичні подкасти та відвідую читацькі клуби. Мої справжні скарби в цьому досліджені — поеми Лесі Українки. Рівень сенсів та питань — "Антігона" Софокла.

Якщо ти, як і я колись, невчасно познайомився з цими шедеврами світової культури — подаруй собі друге враження. Для якісного розуміння творчості Лесі Українки раджу лекції Оксани Забужко.

Всі твори Хорхе Луїса Борхеса

Борхес — аргентинський письменник, перекладач, один із кращих літераторів ХХ століття. Раджу весь корпус текстів та його рецензії на шедеври світової літератури.

Якщо ти хочеш навчитись розповідати історії та закохатись у читання раз і назавжди, кращого ментора годі й шукати. 

Рекомендації від засновниці UAgency Олександри Погорілої:

  • Читайте з провідником.

Пробуйте для себе літературні клуби, це може повернути жагу до читання та інтерес до літератури. Це найкраща інвестиція, яку можна собі подарувати. Якщо немає можливості пройти курс із літератури або читати з ментором, раджу слухати відкриті лекції перед тим, як читати книгу. Це дає багато підказок, інсайтів і допомагає зробити читання дійсно змістовним.

  • Робіть замітки в книзі під час читання.

Я дуже сміливо нотую, виділяю те, що мене вразило, роблю закладки. Таким чином потім дуже легко повернутися до ключового змісту через пів року, рік або через 10 років. Не бійтесь вступати в живу комунікацію з книгою.

  • Закладіть на читання не менш як годину

Відкладіть гаджети й намагайтесь не відволікатися на зовнішній світ. Тільки на 41-й хвилині безперервного читання починається якісна комплексна робота мозку: тренується пам'ять, креативність, уважність, образне мислення. 

До якісного читання треба докласти трохи зусиль на початку, а далі — суцільне задоволення від процесу. Борхес називає літературу керованим сновидінням. Тож, дивовижних та щасливих польотів тобі у снах у довгу літню ніч! 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації