10 безоплатних екскурсій Києвом до Дня Незалежності України: як долучитися
Управління туризму та промоцій КМДА та Київський центр розвитку туризму підготували 10 безоплатних екскурсій столицею, які відбудуться з 22 по 25 серпня. Варто встигнути!
Реєстрація на екскурсії — обов'язкова, кількість місць — обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.
"Нивські етюди"
Учасники прогуляються вулицями мікрорайону Нивки й дізнаються про цю історичну місцевість, видатних політиків і науковців, які тут жили, працювали та чиїми іменами названі вулиці. Крім того, це чудова можливість побачити твір мистецтва відомої художниці-шістдесятниці та дізнатися історію його створення.
- КОЛИ? 22 серпня (четвер), 15:00–17:30.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
Екскурсійні маршрути розроблені відповідно до умов воєнного стану. В разі оголошення повітряної тривоги всі учасники прогулянки зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік.
"Прогулянка сучасною Оболонню"
Екскурсанти прогуляються від станції метро "Мінська" до Оболонської набережної та парку "Наталка". Тут можна дізнатися про етапи облаштування та створення меморіалів, пам'яток та об'єктів інфраструктури в цій місцевості, серед яких — пішохідний міст, що з'єднує набережну з Оболонським островом.
- КОЛИ? 22 серпня (четвер), 19:00–20:30.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
"Мандрівка до Будинку природи"
Екоекскурсія для дітей, під час якої юні дослідники ознайомляться з унікальною флорою та фауною, а також дізнаються про важливість впливу навколишнього середовища на життя людини. Екскурсовод — Олександр Очеретяний.
- ДЕ? Місце зустрічі — біля пам'ятника Тарасові Шевченку в парку навпроти Червоного корпусу КНУ.
- КОЛИ? 23 серпня (п'ятниця), 11:30–13:00.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
"Київ: стежиною воєнної історії"
Під час екскурсії можна оглянути низку об'єктів мілітарної історії Києва, а також дізнатися про події багаторічної боротьби за незалежність України, що триває й донині.
- ДЕ? Місце зустрічі — біля входу в Центральний будинок офіцерів ЗСУ, вул. Михайла Грушевського, 30/1.
- КОЛИ? 23 серпня (п'ятниця), 15:00–16:15.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
"Шлях української державності"
Екскурсанти почують розповідь про боротьбу за українську державність часів Гетьманщини, дізнаються про державні утворення України, які засновувалися століття тому, а також ознайомляться з історією проголошення незалежності України та боротьби за її майбутнє в новітній історії.
- ДЕ? Місце зустрічі — навпроти виходу зі станції метро "Золоті ворота".
- КОЛИ? 23 серпня (п'ятниця, реєстрація закрита) та 24 серпня (субота), 12:00–14:00.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням (субота).
"Шляхами становлення Незалежності України"
Тут можна буде ознайомитися з історією становлення України як вільної держави, місцями, які пов'язують нас із цими визначними подіями, та з життєписами особистостей, котрі відіграли ключову роль у її розбудові та боротьбі за незалежність.
- ДЕ? Місце зустрічі — біля центрального входу в Софійський собор, вул. Володимирська, 24.
- КОЛИ? 24 серпня (субота) та 25 серпня (неділя), 11:00–13:00.
- РЕЄСТРАЦІЯ? Суботня заявка за цим посиланням. Недільна заявка тут.
"Київ: нескорені та незалежні"
Під час екскурсії містяни та гості столиці довідаються про боротьбу за незалежність України та відвідають місця, що зберігають пам'ять про Героїв та Героїнь війн, революцій, визначних діячів і діячок громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.
- ДЕ? Місце зустрічі — біля інсталяції "Повернення Архипенка", станція метро "Площа Українських Героїв".
- КОЛИ? 24 серпня (субота), 15:00–16:15.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
"Смарагдова сага"
Учасники прогуляються парком "Нивки" в Шевченківському районі столиці. Також дізнаються про історичну місцевість і життєпис видатних особистостей, які тут жили й творили, надихаючись красою природи смарагдових Нивок.
- КОЛИ? 25 серпня (неділя), 18:00–19:00.
- РЕЄСТРАЦІЯ? За посиланням.
Охочих відвідати екскурсію у святкові дні завжди більше, ніж зазвичай. Якщо тебе зацікавила безоплатна прогулянка з гідом — радимо зареєструватися вже зараз!
Читай також: Київська дитяча залізниця: тут усе по-дорослому