Євробачення змінило правила

Євробачення змінило правила Фото: eurovision.tv

Євробачення без нововведень — не Євробачення. Тож і цього року в регламенті пісенного конкурсу, що цього травня відбудеться у шведському містечку Мальме, відбулися зміни. "ТиКиїв" розібрався, що тепер чекає на глядачів та учасників єврофесту.

Фото: eurovision / Instagram

Отже, як повідомляє на своєму офіційному сайті шведський суспільний мовник SVT, 68-й конкурс європейської пісні спіткали зміни за трьома пунктами.  

  • По-перше, тепер учасники з країн-засновниць Євробачення — Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії, а також з країни, що приймає конкурс — цього року Швеції — під час півфіналів виконуватимуть пісні наживо, а не в запису, як раніше. 

Ми вважаємо, що ця зміна дає країнам "Великої п'ятірки" та країні, що приймає конкурс, більш справедливі умови гри у гранд-фіналі, оскільки тепер вони мають можливість виступити "по-справжньому" на сцені в півфіналі. Це також перемога як для глядачів у залі, так і для глядачів вдома, бо вони зможуть побачити всі виступи, які цього року змагаються, наживо перед гранд-фіналом, — заявили в оргкомітеті Євробачення.

  • По-друге, глядачі тепер починатимуть голосувати не після того, як останній учасник завершить виступ, а одразу, як на сцену вийде перший конкурсант.

Голосування у фіналі раніше відкривалося, коли прозвучали всі 26 композицій. Натомість ми хочемо залучити глядачів до цього процесу від самого початку: якщо ви побачите щось, що вам подобається, ви зможете негайно проголосувати, — кажуть організатори.

  • Ну, і по-третє, глядачі з тих країн, які не беруть участь у Євробаченні, тепер також матимуть можливість обирати свого фаворита — ба більше, зможуть голосувати протягом майже доби: голосування для них розпочнеться онлайн одразу після завершення другої генеральної репетиції для кожного півфіналу та великого фіналу попереднього вечора і триватиме до початку прямих ефірів. 

В інших частинах світу є глядачі, які хочуть проголосувати, і ми хочемо дати їм найкращу нагоду брати участь у результатах. Тепер їм не треба ставити будильник посеред ночі,  — кажуть в оргкомітеті конкурсу.

Отже, перший і третій пункти нас не стосуються, а на другий зверніть увагу — особливо якщо в травні під час Євробачення-2024 ви перебуватимете в іншій країні й зможете віддати голос за представниць України на конкурсі — наших Jerry Heil та alyona аlyona.

Читай також: Євген Хмара: "Я композитор made in Ukraine. І це для мене велика честь"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся

Гід на вихідні: куди піти в Києві 13-14 квітня - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на вихідні: куди піти в Києві 13-14 квітня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації