Кіно у "Межигір'ї": резиденція Голобородька, елітна психіатрична клініка та штаб французького генерала

Кіно у "Межигір'ї": резиденція Голобородька, елітна психіатрична клініка та штаб французького генерала Колаж: "ТиКиїв"

Ми вже писали про такі популярні у кінематографістів локації як Київський політехнічний інститут, столичне ВДНГ та Музей просто неба у Пирогові. Сьогодні розповімо про ще одну — колишню резиденцію біглого президента Віктора Януковича "Межигір'я".

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки.

З 1935 до 2007 року "Межигір'я" було державною урядовою резиденцією, потім його вивели у приватну власність.

2012 року Державне управління справами за сто тисяч гривень на рік орендувало у фірми "Танталіт" приміщення, облаштувавши його для офіційних зустрічей.

14 липня 2023 року, згідно з законом, який Верховна Рада України ухвалила у другому читанні, маєток повернули в державну власність. Територія стала парком-пам'ятником.  

Найчастіше її використовують, коли потрібна локація, на якій усе "по-багатому". Приміром, коли треба показати віллу олігарха чи особняк політика. Тож згадаймо кіно та серіали, які тут фільмували!

"Крути 1918"

Кадр зі знімального майданчика фільму "Крути 1918"

В історичному фільмі Олексія Шапарєва, який розповідає про протистояння 300 київських студентів багатотисячній армії більшовиків, сумнозвісна хонка Януковича (кімнати, під зав'язку забиті антикваріатом, вбиральні з позолоченою сантехнікою — все це недарма стало символом несмаку та розкоші) виконала роль французької резиденції генерала Фуше, з яким вів перемовини уряд України. За словами продюсера картини Андрія Корнієнка, у кімнатах нічого не змінювали — у кадрі все як було за часів Януковича (велетенський камін, розкішні крісла). Хіба що келихи для коньяку та дошка з шахами — реквізит.

"Слуга народу"

Кадр зі знімального майданчика серіалу "Слуга народу" 

Багато серіальних сцен були відзняті саме у "Межигір'ї". Наприклад, новорічне звернення президента Голобородька (роль якого виконував нинішній Президент України, а тоді ще комік та актор Володимир Зеленський) записували у реальному кабінеті ексгаранта Януковича. Крім того, у хонці фільмували сцени, в яких Голобородько обідає разом зі своєю родиною — батьком, матір'ю та сестрою. Що цікаво, Володимира Зеленського тоді найбільш вразили не міщанські інтер'єри резиденції, а неймовірна краса тамтешньої природи: парк, схили, Київське море.

RRR

Кадр із фільму RRR

Торік індійський фільм RRR (історія боротьби індійських повстанців з великобританцями, які окупували їхню країну), отримав премію "Золотий глобус" в номінації "Найкраща оригінальна пісня" — за твір Naatu Naatu композитора М. М. Кеервані. Саме під цю пісню головні герої стрічки хвацько відривалися, вибиваючи п'ятами пил з землі, біля Маріїнського палацу в Києві. Після чого, один з них ніс на собі знесиленого приятеля, який переміг у танці. Так от, цю сцену знімали вже у "Межигір'ї" — біля знаменитого поля для гольфа.

"Кава з кардамоном"

Фото: instagram.com/taras.tsymbaliuk/

Драматичну історію забороненого кохання українки та польського шляхтича (екранізація популярного роману письменниці Наталії Гурницької "Мелодія кави у тональності кардамону") переважно знімали саме там, де і розгортаються події серіалу — у Львові. Проте не обійшлося і без "Межигір'я". У кадрі — ефектна балюстрада біля хонки, яка давно вже стала місцем № 1 для проведення весільних фотосесій, затишний парк, садові скульптури та фонтани.

"Райське місце"

Кадр із серіалу "Райське місце" 

Не дивлячись на те, що за сюжетом події цього багатосерійного детективного серіалу розгортаються на Закарпатті, його знімали у "Межигір'ї". Саме тут фільмували готельний комплекс "Райське місце", де сталося вбивство, яке намагається розплутати головна героїня у виконанні акторки Клавдії Дрозд. Центральна будівля готелю — це, звісно ж, — хонка.

"Холодна кров"

Кадр із фільму "Холодна кров"

Спільний франко-український фільм з Жаном Рено знімали на Закарпатті, яке старанно видавали за дрімучі ліси Канади. При цьому одну з ключових сцен відзняли у "Межигір'ї", яке перетворили… на елітну психіатричну клініку (є в цьому якась здорова іронія). У кадрі — "версальська" огорожа резиденції, хонка, біля якої чергує машина швидкої допомоги, та затишний парк. Вишенька на торті — невеличке бутафорське кладовище біля дороги до палацу "легітимного".

"Забудь і згадай"

Кадр з фільму "Забудь і згадай" 

Де поселити кінематографічного олігарха? Звісно ж — у "Межигір'ї". Там золоті унітази, меблі у стилі французьких королів, парк зі страусами — олігарху точно буде затишно! Тож цілком логічно, що хонка стала домівкою для героя Олександра Кобзаря у мелодраматичному серіалі "Забудь і згадай". І саме ця "золота клітка" виявилася для нього фатальною — у її стінах за сюжетом він поступово божеволітиме, занурюючись у непроглядну пітьму. 

Читай також: Кіно у Пирогові. Курси молодих дуелянтів, українське військо на марші та колоритні гуцули 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Що буде на місці демонтованої "церкви-МАФу" біля Музею історії України

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день" - 412x412
Люди

Ольга Безсонова

Геннадій Попенко: "Завдяки "Будинку "Слово" я зустрівся з дружиною та доньками на один день"

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

В Оболонському районі на кілька місяців обмежать рух транспорту

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На День Києва у столиці прикрашатимуть тризуба-рекордсмена

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації