Як перестати тривожитись через гроші та почати жити: 7 книжок про фінансову грамотність

Як перестати тривожитись через гроші та почати жити: 7 книжок про фінансову грамотність Колаж: "ТиКиїв"

Дослідження свідчать, що понад 50% дорослих, які живуть у країнах із розвиненою економікою, щомісяця відчувають стрес через фінанси та заощадження. Річард Талер, американський вчений, що займався поведінковою економікою, навіть отримав Нобелівську премію за свою роботу про звички людей заощаджувати: його робота ґрунтується на теорії про те, що ми зазвичай схильні ухвалювати ірраціональні рішення, які заважають розумній економії та довгостроковому плануванню. 

Ця добірка книжок — для тих, хто хотів би навчитись поводитись із фінансами раціонально: від правил заощаджень та основних принципів управління бюджетом до складних інвестиційних стратегій.

Морґан Гаусел, "Психологія грошей. Нетлінні уроки багатства, жадібності й щастя"

Ефективне управління грошима не завжди залежить від рівня знань, воно більше пов'язане з людською поведінкою. Опанувати потрібні навички та звички непросто навіть для дуже розумних людей.

Інвестування, особисті фінанси та бізнес-рішення часто викладають як точні дисципліни, де дані та формули показують правильний шлях. Проте в реальності фінансові рішення приймаються не за допомогою електронних таблиць, а в більш буденних умовах — за обіднім столом або в переговорній кімнаті. Тут до справи долучаються особиста історія, унікальні переконання, его, самолюбство, маркетинг та різні випадкові чинники.

У цій книзі Морґан Гаусел пропонує дев'ятнадцять коротких історій, що розкривають несподівані підходи до сприйняття грошей і допомагають краще зрозуміти одну з найважливіших тем у житті.

Любомир Остапів, "Любов та бюджет. Домашні фінанси для сімейних пар на шляху до фінансової свободи"

Найменш обговорювана й незручна тема в Україні — це не секс, а гроші. Ця книга вчить, як ними правильно розпоряджатися тим, хто живе разом і спільно керує сімейним бюджетом. Любомир Остапів допомагає пройти шлях до фінансової свободи: від перших розмов до вибору банків, кредитів та інвестицій.

"Любов і бюджет" — легка для читання і сповнена прикладів книга, яка необхідна чи не кожному представнику покоління, яке виросло на уламках Радянського Союзу й опинилося у світі, яким править ринкова економіка. 

Любомир Остапів — відомий український фінансист, засновник проєктів "Сімейний бюджет" та iPlan. 

Джордж Клейсон, "Найбагатший чоловік у Вавилоні"

У цій книжці відсутні центральний сюжет і традиційний набір персонажів. Натомість збірка оповідань розповідає про одне — як розбагатіти. Автор намагається відповісти на питання: якщо багаті люди теж мають 24 години в добі та працюють так само важко, як і всі інші, як їм вдається отримати таке неймовірне багатство? 

Книжка стала натхненням для читачів, попри те, що події в ній розгортаються  в стародавньому Вавилоні. Історії та принципи зі збірки здаються так само актуальними. 

Джордж Клейсон — американський бізнесмен і письменник. Заснував картографічну компанію Clason Map та опублікував перший атлас шляхів Сполучених Штатів і Канади. Цю книжку про фінансовий успіх він видав у 1926 році, й вона швидко поширилася серед працівників банків і страхових компаній, набула популярності серед мільйонів читачів і стала класикою. 

Роберт Кіосакі, "Багатий тато, бідний тато"

Ця книга є однією з найпопулярніших мотиваційних праць про фінансовий успіх. Автор Роберт Кіосакі виріс у традиційній японській родині, де його навчали, що потрібно працювати заради грошей. Згодом він усвідомив, що правильний підхід полягає в тому, щоб гроші працювали на людину. 

Роберт звертається до батьків усього світу із закликом не налаштовувати своїх дітей на бідність. Назва книги походить від двох батьківських фігур у житті Кіосакі: його рідного батька і батька найкращого друга. "Бідний тато" — це його батько, впливовий професор, який, попри свій статус, постійно відчував нестачу грошей. "Багатий тато" — це батько друга, який, не маючи вищої освіти, зумів досягти фінансового успіху і жив у достатку.

Кіосакі вважає, що кожен, хто вміє організувати своє життя і звички, може досягти фінансового благополуччя. У книзі зібрано універсальні принципи заробітку грошей та навички управління фінансами. Вона є своєрідним тренінгом з організації власного бізнесу та грамотного поводження з грошима.

Бодо Шефер, "Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років"

Ця книга містить перевірені стратегії та методи для досягнення фінансового добробуту. Книга розкриває основні принципи управління фінансами — від ефективного складання бюджету до інвестування та збільшення доходів. Автор пропонує практичні поради, що базуються на його власному досвіді, допомагає читачам змінити своє ставлення до грошей і навчитися приймати обґрунтовані фінансові рішення.

Книга розповідає про те, як звільнитися від стереотипів про гроші та заможність, як уникнути боргів, як правильно заощаджувати, не забувши про маленькі життєві радості, і як значно підвищити свій дохід.

Бодо Шефер — відомий німецький підприємець, фінансовий консультант і мотиваційний спікер. 

Наполеон Гілл, "Думай і багатій"

Ця книга — класика мотиваційної літератури, стала одним із найвпливовіших творів у сфері особистого розвитку та фінансового успіху. Основна ідея полягає в тому, що шлях до багатства починається з правильного мислення та налаштування на успіх. Гілл розробив 13 ключових принципів, що допомагають людям досягти фінансового процвітання.

"Думай і багатій" написана у формі практичного посібника, який крок за кроком веде читача від формування бажань до досягнення фінансових цілей. Гілл підкріплює свої поради численними прикладами успішних людей свого часу, серед яких: Генрі Форд, Томас Едісон та Ендрю Карнегі. 

Наполеон Гілл — американський письменник і мотиваційний оратор, один із перших авторів, які почали досліджувати психологію успіху. Він провів багато років, беручи інтерв'ю у найбагатших і найвпливовіших людей, щоб виявити, що саме робить їх успішними. 

Майкл А. Кусумано, Девід Б. Йоффі, "Стратегії геніїв. П'ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса"

Ця книга — посібник з бізнес-стратегій, які ґрунтуються на досвіді та підходах трьох видатних лідерів технологічної індустрії — Білла Ґейтса, засновника Microsoft, Енді Ґроува, колишнього генерального директора Intel, та Стіва Джобса, співзасновника Apple.

"Стратегії геніїв" глибоко аналізує, як Ґейтс, Ґроув і Джобс побудували свої успішні компанії, застосовуючи унікальні підходи до керівництва, інновацій та управління змінами. Автори вивчають, як ці троє лідерів розробили свої стратегії, а також підкреслюють, як саме їхні рішення вплинули на технологічну галузь та бізнес загалом. 

Девід Б. Йоффі — професор міжнародного ділового адміністрування в Гарвардській школі бізнесу, консультант. 

Майкл А. Кусумано — професор менеджменту Массачусетського технологічного інституту. Директор компанії Fixstars та DataXylo, один з найбагатших людей у сфері інформаційних технологій.

Читай також: Книжки написані українськими підприємцями та топменеджерами: Дубілет, Лукинюк, Нефьодов, Лібкін

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації