"Ліло і Стіч": мультфільм, що ожив за 23 роки

"Ліло і Стіч": мультфільм, що ожив за 23 роки Фото: компанія "Кіноманія"

22 травня в кінотеатрах України з’явиться анімаційна стрічка "Ліло і Стіч" — рімейк знаменитого фільму 2002 року. Спеціально для "ТиКиїв" студія Disney розповіла ексклюзивні подробиці про створення стрічки!

Про що фільм?

Стрічка є рімейком популярного однойменного мультфільму студії Disney 2002 року. За сюжетом, 6-річна гавайська дівчинка Ліло (Майя Кеалоха), що втратила батьків, живе разом зі старшою сестрою Нані (Сідні Агудонг), яка є її опікункою, і відчуває себе вкрай самотньою. Якось Ліло захотіла взяти з притулку песика, а натомість забрала додому прибульця з космосу — 626, створеного як небезпечна зброя внаслідок несанкціонованих генетичних мутацій. 626 втік з астероїда від своїх творців та опинився на Гаваях, де його й знайшла Ліло. Свого улюбленця вона назвала Стіч та спершу вважала його собакою. Тепер Стічу треба адаптуватися до життя на Землі, а ще — не попастися в руки своєму творцю та принагідно допомогти Ліло розв’язати її проблеми.

Працювати над створенням рімейку свого хіта Walt Disney Pictures розпочала 2018 року. За чотири роки, 2022-го, студія обрала режисером нової стрічки Діна Фляйшера Кемпа, новим сценаристом став Кріс Кеканіокалані Брайт.

Сценарист та режисер оригінального мультфільму Кріс Сандерс теж долучився до написання сценарію та знову озвучив Стіча.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Знімання стрічки мало розпочатися на Гаваях 17 квітня 2023 року, але 16 квітня в трейлері на території знімального майданчика фільму спалахнула пожежа, яка знищила костюми, приготовані для перших трьох тижнів зйомок. Поліція Гонолулу вважає, що це був підпал.

Знімання все ж розпочалося 1 травня 2023 року.

Найчарівніший у світі

Якщо "Ліло і Стіч" 2002 року — фільм повністю анімаційний, то у версії 2025 року анімаційні персонажі взаємодіють з акторами-людьми, а Стіч — це повністю комп'ютерний персонаж.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: пресслужба компанії "Кіноманія"

Все в природі, що ми вважаємо чарівним, ми об’єднали в образі Стіча, зробивши його правдоподібним, привабливим для глядачів, — каже один із продюсерів стрічки Джонатан Ейріх.

Режисер стрічки Дін Кемп вирішив надати Стічу вуха оленя, ніс бульдога, текстуру коали та очі, схожі на очі тюленя: чорні здалеку, але зблизька більш схожі на людські.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Складність полягала в тому, що на майданчику люди-актори мали взаємодіяти з персонажем, якого не було. Щоби створити макет і ляльку Стіча, з якою могла б вести діалоги юна гавайська акторка Майя Кеалоха (грає Ліло), залучили Legacy Effects — студію візуальних ефектів, що спеціалізується на дизайні істот, протезному макіяжі, аніматроніці та спеціальних костюмах.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Макетом Стіча, що був пошитий вручну з хутра, на майданчику керував ляльковик Сет Гейс, який колись керував лялькою Грога в серіалі "Мандалорець" — завдяки йому головний персонаж видавався реальним для акторів.

Одна з проблем полягала в тому, що Стіч — маленька істота, до того ж дуже рухлива, тож мати з ним контакт для діалогу складно.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

"Є сцена, де Ліло біжить і має весь час розмовляти зі Стічем. Тому Сет тримав ляльку і біг поруч з нею", — розказує один із членів знімальної групи.

Але при цьому Сет мав не відкидати тінь на декорації — і він впорався!

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

"Я був там, щоб дати Майї більш реалістичного партнера по сцені, а режисеру — точніше уявлення про те, якою він хоче бачити сцену, і що існуватиме в тому просторі, де зрештою з’явиться комп’ютерний Стіч", — каже Сет Гейс. — "Ми використовували те, що можна назвати лялькою-стрижнем: стрижні в Стіча виходять з кожної кінцівки".

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Гейс також згадує перший день роботи з Майєю на знімальному майданчику: "Це був неймовірно спекотний день, і всі були втомлені та трохи роздратовані. Але той момент, коли Майя залучилася та побачила Стіча, був чарівним. Я був щасливий оживляти Стіча для неї, і повірте: вона неймовірна маленька акторка!"

Руки-локшина

Спеціалісти з комп’ютерної графіки також витратили багато часу, щоб максимально точно передати Стіча в 3D: "Ми провели чимало розробок, щоб досягти нюансування у відтінках кольорів, вигляді хутра, формі очей, розмірі очей та вух. Зрештою, я думаю, ми дійсно влучно передали цього персонажа", — говорить супервайзер з візуальних ефектів Крейг Хаммак.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Але ще одним викликом для команди з візуальних ефектів стали персонажі творця Стіча доктора Джумби та агента Пліклі, які також є інопланетними істотами.

Людське втілення доктора Джумби зіграв Зак Галіфіанакіс (праворуч). Фото: компанія "Кіноманія"

"Джумба та Пліклі — це карикатури", — пояснює Хаммак, — "Обидва мають дуже великі риси обличчя, а їхні рухи трохи перебільшені, не такі, як у реальному світі. У Пліклі локшиноподібні руки та дуже грандіозні жести, і що мультяшніші форми та рухи, то важче їх робити.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Хоча нам потрібно було зберегти анімований аспект сутності цих персонажів, ми мали переконатися, що вони не стануть надто страшними, що легко зробити з анімованими персонажами в реальному світі. Але я думаю, що ми дуже добре впоралися".

Справжні Гаваї

Ще одним важливим аспектом виробництва стрічки стало зображення Гаваїв: для команди було важливо передати культурну автентичність архіпелагу та його мешканців. Задля цього вирішили насамперед провести все фільмування на Гаваях та залучити до роботи якнайбільше місцевих жителів.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Передати правильно культурні особливості Гаваїв допоміг зокрема сценарист стрічки Кріс Кеканіокалані Брайт, корінний гаваєць. Також команді допомагали  консультанти, що спеціалізуються на гавайських культурі та мові — вони забезпечували автентичність діалогів, правильну гавайську мову, використання піджину (суржику) та всі культурні елементи.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Для декорацій у фільмі використовували виключно місцеві матеріали, тому, наприклад, будинки мають вигляд справжніх гавайських будинків і наповнені предметами, які можна знайти в будь-якій гавайській родині.

Музику у фільмі також використали автентичну гавайську, щоправда, додали до неї пісень Елвіса Преслі, позаяк він — кумир Ліло.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

З музикою допомогла мати сценариста фільму Лайнелл К. Брайт, керівниця дитячого хору школи Камехамеха — він записав для стрічки кілька гавайських композицій.

Кадр із фільму "Ліло і Стіч". Фото: компанія "Кіноманія"

Отже, творці фільму зробили все задля того, щоби ти заново закохався у цього персонажа, який з мультяшного став майже реальним. Залишилося його побачити: з 22 травня дивись "Ліло і Стіч" у всіх кінотеатрах!

Читай також: Українці в Каннах: прем'єри, актори, скандали

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації