Музеї, артпростори та галереї Києва, про які варто знати

Музеї, артпростори та галереї Києва, про які варто знати Фото: Freepik

Плануєш відправитися на цікаву прогулянку столицею з друзями чи наодинці? Ми зібрали місця, де екскурсії та івенти точно не будуть нудними! 

Музей води

Музей воды
Фото: facebook.com/vodincentr 
  • ДЕ? вул. Грушевського, 1в
  • КОЛИ? Ср-пт — з 10:00 до 16:00 (з вересня до травня — за попереднім записом, сб-нд — з 10:00 до 17:00, пн-вт — вихідний
  • СКІЛЬКИ? Від 100 до 120 грн

Цей музей розташований у підземеллі старовинної водонапірної вежі. Як діти, так і дорослі можуть знайти в ньому багато цікавого — адже експозиція поєднує риси музею, технічної виставки та аквапарку. Відвідувачі можуть зануритися у справжню пригоду — опинитися всередині мильної бульбашки, викликати грім і блискавку та навіть подружитися з живою рибою. Також, не покидаючи Київ, можна здійснити подорож континентами та поспостерігати за виверженням вулкана.

Музей медуз

Музей медуз
Фото: instagram.com/jellyfishmuseum
  • ДЕ? Вул. Хрещатик, 7
  • КОЛИ? Пн — вихідний, пн-пт — з 11:00 до 20:00, сб-нд — з 10:00 до 20:00, святкові дні — з 10:00 до 20:00
  • СКІЛЬКИ? Від 160 до 250 грн

У музеї представлена найбільша експозиція живих медуз у всій Східній Європі. Такий унікальний проєкт створила 2018 року команда професійних акваріумістів та інженерів.

У відвідувачів є можливість насолодитися грацією і красою медуз та дізнатися про їхній життєвий цикл і поведінку. Також у музеї проводять екскурсії, на яких дітям і дорослим розповідають цікаві факти про медуз і показують різні види цих істот. 

Творці музею попереджають, що життєвий цикл медуз дуже короткий. Тому експозиція тут оновлюється тричі на рік.

Центр сучасного мистецтва М17

Центр сучасного мистецтва М17
Фото: facebook.com/m17art.center
  • ДЕ? вул. Антоновича, 102-104
  • КОЛИ? Пн — вихідний, вт-нд — з 11:00 до 20:00
  • СКІЛЬКИ? Від 100 грн до 200 грн

Це один з найбільших недержавних виставкових просторів у Києві. Його мета — стати для української аудиторії провідником найактуальніших тенденцій у сучасному мистецтві світу. І це відображено в його назві, яка відсилає до літака-перехоплювача М-17, чия швидкість змогла випередити швидкість звуку під час польотів у стратосфері.

М17 працює як експозиційна та освітньо-дослідницька платформа. Серед найвідоміших і найбільш значущих проєктів центру — виставка "Італійський трансавангард", скульптурний проєкт "Реформуючи простір", проєкт міжнародної колаборації у сфері сучасного безпредметного мистецтва "Велике Коло", фестиваль та виставка Frontier. New Monuments, що поєднали мистецтво та VR.

Щоб не пропустити цікаві виставки та проєкти Центру сучасного мистецтва М17, стеж за календарем подій ТУТ.

Студентський артпростір "Вежа"

арт-простір Вежа
Фото: instagram.com/vezhakpi
  • ДЕ? Берестейський проспект, 37, корп. 1
  • КОЛИ? Пн-пт — з 14:00 до 20:00, сб — з 12:00 до 20:00

Артпростір розташований в оновленій вежі №1 Київського політехнічного інституту. Ідея створення "Вежі" належить студентам і викладачам цього навчального закладу, а поштовхом для її реалізації став конкурс від компанії Nescafe, що проводили у 2013 році. Ініціативна група перемогла в ньому і відтоді напівзруйнована вежа зажила новим життям — після ремонту тут відкрили студентський артпростір. 

У "Вежі" регулярно проводять мистецькі виставки студентів КПІ, літературні та музичні вечори, лекції від  викладачів вишу, майстеркласи, студентські свята та фестивалі.

Артпростір Mezzanine 

Арт-простір Mezzanine 
Фото: instagram.com/mezzanine_kyiv
  • ДЕ? Вул. Межигірська, 34/22
  • КОЛИ? Пн-чт — з 13:00 до 21:00, пт — з 13:00 до 22:00, пн — з 14:00 до 22:00, пн — вихідний

Артпростір Mezzanine розташований на Подолі. Аудиторію, зацікавлену в сучасній музиці та мистецтві, приваблюють концерти, вечірки, творчі вечори, лекції та дискусійні зустрічі, які тут проводять. 

Mezzanine було засновано наприкінці 2013-го — на початку 2014 року. Відтоді простір пройшов шлях трансформації й тепер його відвідувачі можуть насолоджуватися камерними концертами та вечірками українських та іноземних артистів, квартирниками, творчими вечорами, дискусіями та презентаціями, виставками, лекціями про культуру, філософію, психологію, дизайн та подорожі.

Музей Івана Гончара

Музей Івана Гончара
Фото: facebook.com/honcharmuseum
  • ДЕ? Вул. Лаврська, 19
  • КОЛИ? Пн-вт, останній вівторок місяця — вихідний, ср-нд — з 10:00 до 18:00
  • СКІЛЬКИ? Від 30 до 100 грн

У музеї представлена величезна колекція предметів народного мистецтва, традиційного побуту й звичаєвої обрядовості, стародруки та архівні матеріали, живописні та скульптурні роботи Івана Гончара. Основна мета музею — передача досвіду і знань у сфері традиційної народної культури сучасникам. А також розвиток суспільства, яке цінує, зберігає та примножує українську культурну спадщину та сучасні форми традиційної народної культури для майбутнього.

У Музеї Гончара працюють студія української народної вишивки, клуби народної пісні і танцю, проводять майстеркласи з різних видів народного мистецтва, мистецькі "вечорниці", фольклорні свята і фестивалі, ярмарки народних ремесел.

Музей іграшки

Музей іграшки
Фото: facebook.com/toys.museum.ua
  • ДЕ? Кловський узвіз, 8
  • КОЛИ? Вт-сб — з 10:00 до 18:00, пн-пт — вихідний
  • СКІЛЬКИ? Від 40 грн до 60 грн

Музей був заснований 20 років тому, в його експозиції — понад 15 тисяч предметів. У колекції представлені іграшки різних часів і поколінь — від іграшок, які власноруч робили ще наші прабабусі, до ляльок Барбі та конструкторів Lego.

Основу експозиції становлять зразки іграшок мас-маркету 30-х — 90-х років XX ст., неповторні авторські іграшки, колекція народних українських іграшок та єдине в Україні зібрання настільно-друкованих ігор. У музеї буде цікаво не тільки дітям, а і їхнім батькам — в одному із залів у відвідувачів є можливість зануритися в дитинство і погратися іграшками, знайомими кожному з ранніх років.

Галерея Гапчинської

Галерея Гапчинської
Фото: instagram.com/e.gapchinska
  • ДЕ? Вул. Михайлівська 16, перший поверх
  • КОЛИ? Пн — вихідний, вт-нд — з 12:00 до 18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід безплатний

Художниця Євгенія Гапчинська називає себе постачальницею щастя №1. І з нею важко посперечатися. Напевно, кожен бачив її милі картини з дивовижними чоловічками та підписами в дитячій стилістиці. Її роботи є в колекціях відомих українських акторів, телеведучих та співаків. Крім того, її картини свого часу купив Лучано Паваротті.

Відвідувачі галереї мають змогу побачити наживо і купити теплі та затишні картини художниці. Крім картин, в експозиції представлені сумочки, подушки, тарілки, книжки та багато іншого із зображенням милих персонажів, яких малює Євгенія.

Музей історії медицини

Музей історії медицини
Фото: nmmu.org 
  • ДЕ? Вул. Богдана Хмельницького, 37
  • КОЛИ? Пн-пт — з 10:00 до 16:30, пн-пт — з 12:00 до 16:00, пт — з 12:00 до 14:00, перший понеділок місяця — санітарний день.
  • СКІЛЬКИ? Від 120 грн до 850 грн

Це один із найцікавіших музеїв Києва! Його експозиція охоплює історію розвитку медицини на території України з найдавніших часів до наших днів. У музейній колекції представлені фотографії, книги, інструменти, анатомічні препарати, особисті речі видатних українських лікарів, лікарські інструменти, медичні та аптечні прилади.

Відвідування музею можливе тільки в форматі індивідуальних або групових екскурсій. Періодично у музеї проводять майстеркласи, виставки, лекції та презентації книг.

The Naked Room

The Naked Room
Фото: instagram.com/thenakedroomkyiv
  • ДЕ? вул. Рейтарська, 21/13
  • КОЛИ? Нд-чт — з 8:30 до 20:00, пт-сб — з 8:30 до 21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Одна з найвідоміших столичних галерей сучасного мистецтва — The Naked Room. Тут проводять виставки, дискусії, лекції, кінопокази, перформанси з українськими художниками. Від моменту заснування у 2018 році галерея працює з художниками, які є недостатньо видимими в Україні та світі, здебільшого художницями молодшого покоління.

Крім виставкового простору, в галереї працює книжкова лавка, яку курує IST publishing та The Naked Bar, створений командою гастроентузіасток Foodies.

Читай також: Леонід Мартинчик: "Естетичний смак — це м'яз, який потрібно тренувати"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації