Музичні підсумки 2024: повернення Atlas United, ювілейна "Країна мрій" та Brave! Factory на кіностудії Довженка

Музичні підсумки 2024: повернення Atlas United, ювілейна "Країна мрій" та Brave! Factory на кіностудії Довженка Фото: колаж "ТиКиїв"

Ювілейна "Країна мрій" Олега Скрипки, масштабне повернення Atlas United, перший міжнародний фестиваль барокової музики та рейв-фестиваль Brave! Factory Festival на новій локації. Чому ці музичні події стали знаковими у 2024 році?

Музична премія YUNA 

Jamala виступила з Президентським оркестром. Фото: Валентина Петрович, пресслужба YUNA

У  травні 2024-го у Жовтневому палаці відгриміла 13-та церемонія нагородження музичною премією YUNA. Тріумфатором вечора став гурт "Антитіла". Колективу вдалося вибороти три перемоги. Відкриттям року стала співачка Klavdia Petrivna, для якої це перша нагорода YUNA. Однак співачка нагородження проігнорувала, а її представники пояснили це тим, що "не варто пірнати в озеро з непрозорою водою".

Артем Пивоваров виконав попурі з трьох пісень у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів України (НАОНІ). Фото: Валентина Петрович, пресслужба YUNA 

Також відзнаки отримали: Jamala за альбом QIRIM. KOLA та Артем Пивоваров визнані найкращими виконавцями, дуетом року стали Злата Огнєвіч та SHUMEI з треком "Буревіями".

ZLATA OGNEVICH та SHUMEI. Фото: Ростислав Ріпка

Гурт LATEXFAUNA отримав премію як найкращий попгурт, а спеціальні нагороди за благодійність та благодійний тур з'явилися в активі "Другої ріки" та KOZAK SYSTEM. На сцені для гостей виступили: Jamala, Артем Пивоваров, Максим Бородін, TVORCHI, Jerry Heil, ZLATA OGNEVICH разом з SHUMEI, KOLA та KAMALIYA.

У фіналі Jerry Heil заспівала знамениту Teresa & Maria (alyona alyona на церемонію YUNA приїхати не змогла). Фото: Валентина Петрович, пресслужба YUNA

Чому ця музична подія знакова?

Премія цьогоріч вирізнялась списком номінантів. Завсідників Тіни Кароль, Насті Каменських та MONATIK не було в жодній з номінацій, а багаторазовий тріумфатор премії гурт The Hardkiss хоч і номінувався як "Найкращий рок-гурт", але нічого не отримав. Це може свідчити про те, що стара музична українська мафія поступається дорогою новим молодим виконавцям.   

"Країна мрій"

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Цьогоріч етнофестивалю Олега Скрипки "Країна мрій" виповнилося 20 років.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Ювілейний фестиваль тривав три дні, 21-23 червня, в Ботсаду ім. Гришка. На його території облаштували дві великі музичні сцени — етнорок та фольклорну, на яких за три дні фестивалю виступило 1000 учасників, а також 16 тематичних майданчиків.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Наприклад, книжковий ярмарок, алеї майстрів та крафтярів, дитячу галявину, кримськотатарський та японський простір, а також духовну містичну сцену та навіть поетичну майстерню.

Країна Мрій
Фото: пресслужба фестивалю

Свої програми зіграли гурти МAHДРИ, KARTA SVITU, OT VINTA, ЯРРА, ЙОСИФОВИЧ ROCK BAND, ЛЕЯ, ТaRuta, МNISHEK, МОВА, Пиріг і Батіг, FOLKULAKA, Lemko Bluegrass Band АUTHENTIX та АNKA. Фестиваль традиційно закрив його засновник Олег Скрипка та Ле Гранд Оркестр — цей проєкт, до речі, був започаткований саме на першому фестивалі у 2004 році… 

Чому ця музична подія знакова?

"Країна мрій" — найбільший в Україні етнофестиваль, засновником та ідейним натхненником якого є Олег Скрипка. За 20 років команда фестивалю організувала і провела понад 150 видовищних заходів, фестивалів, концертів та подій: фестивалі "Рок Січ" та фестиваль Героїчної Пісні "Молода Гвардія", Вечір Українського Романсу, Парад вишиванок, Фестиваль українського бароко "Осінь Середньовіччя", фестиваль французької пісні "Монмартр на Андріївському узвозі", День Києва — Свято вільних людей у 2016-му, дитячі бали та традиційні французькі та українські вечорниці, танцювальні вечірки в стилі "Етно-Диско". Це найпомітніший та найвпливовіший із довгожителів серед музичних етнічних фестивалів. 

Atlas United 2024 

Фото: instagram.com/atlasweekend

Після трирічної перерви цього літа повернувся наймасштабніший музичний фестиваль ATLAS UNITED 2024. Він відбувався 19-21 липня у Blockbuster Mall. На шести сценах виступили 100 артистів різних жанрів та форматів.

Фото: instagram.com/atlasweekend

Серед них — солістка нідерландського гурту Within Temptation Шарон ден Адель у супроводі симфонічного оркестру, "Бумбокс", Артем Пивоваров, "Жадан і Собаки", "БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ", "Курган & Agregat", ТНМК, Надя Дорофєєва, "Друга Ріка", Latexfauna, ONUKA, MÉLOVIN та інші.

Фото: instagram.com/atlasweekend

Під час заходу організатори зібрали 100 млн грн на потреби української армії. 

Читай також: 7 найяскравіших виступів на Atlas United 2024: зіркові дуети, освідчення у коханні та емоційні перфоманси

Чому ця музична подія знакова?

Atlas United — перший івент команди Атлас за час повномасштабної війни. Цьогорічний фестиваль був схожий на найперший: були представлені майже виключно українські артисти та "компактний", як для Атласу, формат… Подію відвідали приблизно 70 тисяч гостей!  

Brave! Factory Festival 

0 / 0

Рейв-фестиваль Brave! Factory Festival у 2024 році відбувся двічі — у серпні та грудні на новій локації — на території кіностудії імені Олександра Довженка.

0 / 0

Концепція літнього Brave! Factory Festival полягала у створенні кінематографічного досвіду, що об’єднає мистецтво та музику у стінах історичної кінофабрики. Серпневий Brave! Factory Festival охопив п'ять унікальних майданчиків: Depo, Avtotzeh, Pavilion, Auditoria та Garden. А до лайнапу Brave! Factory приєдналися як відомі українські артисти, так і іноземні гості: Reade Truth, Heith, Mari.te, PRZ та VSK. 

Фото: Олексій Гоц

Зимовий Brave зайняв два основні павільйони: DOME — величезний техно-танцпол в ангарі та MUSEUM — камерний простір для концертів.

Фото: Олексій Гоц

Серед виступів, які запам'ятались того вечора — сет киянина ALEX SAVAGE на сцені DOME, виступ українського гурту Space Spice Boy, який приніс на сцену MUSEUM свої абсурдистські й водночас злободенні пісні під потужну електроніку.

Семюель Керридж. Фото: Олексій Гоц

А ще виступили "Хейтспіч", які представили свою музичну рефлексію на події сьогодення. Варто відзначити також виступи закордонних гостей — Семюеля Керриджа — справжнього героя британської техно-сцени, чи Elena Colombi з Британії й, звісно, серба Vladimir Ivkovic, який відомий своїми атмосферними сетами. Він фокусується переважно на авангардній музиці, зокрема експериментальному синт-попі… 

Чому ця музична подія знакова?

Попри воєнний стан в Україні, Brave! Factory Festival цьогоріч зібрав у себе українських і закордонних виконавців. Наприклад, Стас Корольов уперше зіграв наживо свій альбом "Round 2: Цифровий Утікач". Не злякався приїхати навіть піонер техно- та диджей-культури в Нью-Йорку, Reade Truth, відомий своїми ретельно продуманими диджейськими міксами, що охоплюють хаус, техно, індастріал, нью-біт та інші важко пояснювані жанри. Артподією став виступ берлінського Spencer Parker, який майстерно поєднує хаус, техно та диско. Популярний в Європі формат освоєння індустріальних локацій набув нових сенсів в Україні.   

Kyiv Baroque Fest

Фото: Руслан Сингаєвський. Національна філармонія України

У Національній філармонії України відбувся перший міжнародний фестиваль барокової музики. Впродовж дев’яти днів гості фестивалю наживо почули перлини барокової музики та історичні інструменти, занурюючись у всесвіт минулих епох.

Фото: Руслан Сингаєвський. Національна філармонія України

Твори Йоганна-Себастіана Баха та його сина Йогана-Крістіана, Жана-Філіпа Рамо, Йозефа Мислівечека, Джироламо Фрескобальді, Бальдассаре Ґалуппі, Марії Шимановської, Вольфганга Амадея Моцарта та інших звучали у виконанні українських та закордонних артистів. На відкритті та закритті фестивалю виступали знамениті музиканти світового рівня: клавірист Жан Рондо та контртенор Андреас Шолль.  

 Андреас Шолль та український контратенор Роман Меліш співають українською частину канта "Мати милосердна". Фото: Руслан Сингаєвський. Національна філармонія України

Окрім того, майже до кожної концертної події додалися тематичні лекції у фоє філармонії.    

Чому ця музична подія знакова?

У межах фестивалю відбулось вісім концертів, шість лекцій та перший Форум ранньої музики. Це була чудова нагода почути барокову музику та рідкісні історичні інструменти. Тепер цей фестиваль планують проводити щороку. 

MUZVAR AWARDS 

Вєрка Сердючка отримала спеціальну відзнаку за вагомий вклад у популяризацію української музичної культури. Фото: пресслужба MUZVAR AWARDS 

Церемонія музичної премії MUZVAR AWARDS відбулась 2 грудня у Палаці "Україна". На цьогорічній церемонії зібралися Вєрка Сердючка, alyona alyona, Melovin, музичні критики та інші знаменитості. За підсумками вечора MONATIK став єдиним, хто здобув одразу дві перемоги. Зокрема, він переміг у номінації "Найкращий саунд", а також розділив нагороду "Найкращий автор відеоконтенту" з режисеркою Танею Муіньо за кліп на пісню "А що?". Щоправда, артист не з'явився на церемонії, як і молода співачка Klavdia Petrivna, яку визнали найкращою в номінації "Нові імена попмузики".

Jerry Heil & alyona alyona — переможці у категорії "Найкраща творча співпраця". Фото: пресслужба MUZVAR AWARDS 

На сцені виступила співачка alyona alyona з учасниками дитячого Нацвідбору. Співачка отримала нагороду премії Muzvar Awards разом із Jerry Heil за творчу співпрацю. Водночас фінал Нацвідбору на Євробачення-2024 від 1+1 Production та Суспільного мовлення визнали найрезонанснішою подією року. 

Нікіта Кісельов та SKYLERR . Фото: пресслужба MUZVAR AWARDS 

Також на сцені виступили з попурі Нікіта Кісельов та SKYLERR, а ще Mélovin та iSKRa, Мюслі UA та Misha Scorpion, Parfeniuk, Тоня Матвієнко, Tember Blanche та зіркова гостя Вєрка Сердючка. 

Альберт Цукренко. Фото: пресслужба MUZVAR AWARDS 

У номінації "Музична журналістика" перемогу здобув Альберт Цукренко за проєкти "СучЦукрМуз" та "Русифікація в стилі поп". За внесок у збереження та популяризацію української музики нагородили Андрія Данилка (Вєрку Сердючку), а також музичного критика та журналіста Ігоря Панасова. 
 

Чому ця музична подія знакова?

MUZVAR AWARDS прагне не стільки вшановувати знаних митців музичної індустрії, скільки популяризувати нову українську музику й відкрити нові імена на шоубізнесовому ринку. Якщо премія М1 Music Awards найближчим часом не повернеться, то, ймовірно, наступного року подія може відбутися у Палаці спорту.

MEGOGO MUSIC AWARDS

11 грудня відбулася третя церемонія нагородження переможців премії MEGOGO MUSIC AWARDS. На ній визначили найкращих артистів і релізи 2024 року у 12 категоріях.

0 / 0

Подія проходила у київському концертному просторі ORIGIN STAGE. Особливістю вечора стала відсутність класичних ведучих — замість цього глядачі чули лише голос волонтера та українського коміка Марка Куцевалова. Атмосферу заходу доповнили виступи молодих артистів та номінантів премії, серед яких: Liza Bibikova, Lucas Bird, KLER, Problema та Renie Cares. 

Загалом на MEGOGO MUSIC AWARDS 2024 були номіновані понад 100 артистів. Переможців визначали за результатами оцінок профільного журі та слухацького онлайн-голосування, зокрема донатами.

  • Попартистка року: DOROFEEVA;
  • Нова хвиля попмузики: KLER;
  • Альтернативний/інді-гурт року: Vivienne Mort;
  • Кліп року: Jamala — ARAFAT DAĞINDAN;
  • Альбом року: Vivienne Mort — Фата.

Спеціальну відзнаку в категорії "Музика вільної країни" отримала пісня "Степ" у виконанні Artistka Chuprynenko. У категорії "Музика, конвертована в допомогу" нагороду здобула Jerry Heil, яка зібрала найбільшу суму донатів під час голосування слухачів. 

Чому ця музична подія знакова?

Премія з’явилася під час повномасштабного вторгнення, щоб підтримувати сучасну українську музику, відкривати нові імена та відзначати досягнення артистів.

Цьогоріч подія зосередила увагу на можливості конвертувати підтримку улюблених артистів у допомогу нашим захисникам і захисницям завдяки співпраці з проєктом "Птахи". Церемонія нагородження зібрала у дружній атмосфері музикантів та екпертів ринку, ставши символом єднання музичної спільноти.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

На набережній Дніпра у Києві з'явилось величезне графіті "Азов" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На набережній Дніпра у Києві з'явилось величезне графіті "Азов"

The Guardian включило три фото з України до списку світлин, що визначили 2024 рік - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

The Guardian включило три фото з України до списку світлин, що визначили 2024 рік

На київському вокзалі встановили фортепіано: на ньому вже зіграв Євген Хмара - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На київському вокзалі встановили фортепіано: на ньому вже зіграв Євген Хмара

Як відключатимуть світло в Києві та області: графік на 27 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Як відключатимуть світло в Києві та області: графік на 27 грудня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації