Наше кіно. Що потрібно знати про фільм "Я, Ніна"

Наше кіно. Що потрібно знати про фільм "Я, Ніна" Фото: "Я, Ніна"

У прокат виходить довгоочікуваний фільм "Я, Ніна", створення якого було анонсовано ще 4 роки тому! В основу сюжету покладено реальну історію відомої української ведучої Яніни Соколової, яка також виступила головною продюсеркою стрічки.

Про що кіно

У Ніни Сокіл (акторка Ксенія Хижняк) — було життя, якому можна тільки позаздрити: красива історія кохання та вдала кар'єра на TV, що стрімко набирала обертів. Проте діагноз "онкологія" зруйнував все, змусивши її вступити у відчайдушний двобій з обставинами. 

Як було у реальності

У 2019 році Яніна Соколова оголосила, що протягом семи місяців боролася з раком і врешті-решт подолала цю хворобу. Тоді ж вона вперше і представила мультимедійний проєкт "Я, Ніна", мета якого — допомогти онкохворим людям усвідомити цінність свого життя та почати боротися за нього.

Яніна Соколова
Яніна Соколова у житті. Фото: з вільних джерел

У межах цього проєкту вийшла книга авторства Яніни Соколової та Ольги Купріян. Наприкінці 2019 року проєкт фільму виграв пітчинг Держкіно, і розпочалося його виробництво.

Книга Я, Ніна
Обкладинка книги

Що цікаво, спочатку планувалося, що роль Яніни виконає сама Соколова. В мережі навіть набув популярності перший тизер, знятий ще до виробництва картини — спеціально під пітчинг. У цьому відео саме Соколова втілює головну героїню.

Але після того, як у режисерському кріслі Володимира Харченка-Куликовського замінила Марися Нікітюк, змін зазнав і сам проєкт. Тоді головна роль відійшла Ксенії Хижняк — популярній блогерці, психологині та акторці театру, для якої ця роль стала дебютом у кіно.

Акторка Ксенія Хижняк. Фото: з фільму "Я, Ніна"

Яскрава команда

Режисерка Марися Нікітюк найбільше відома українському глядачу своїм попереднім фільмом "Коли падають дерева", який був представлений на Берлінале та отримав нагороду від Національної премії кінокритиків "Кіноколо" за найкращий дебют у 2018 році.

Крім неї в команді є чимало інших зіркових кінематографістів. Так, місце оператора-постановника посів Сергій Михальчук — відомий український оператор,  який працював над фільмами "Довбуш", "Дике поле" та "Поводир", лауреат "Срібного ведмедя" Берлінале. Після початку повномасштабного вторгнення він приєднався до Збройних Сил України.

Нещодавно з'явилася серія документальних мініфільмів "Культура VS Війна", один із яких розповідає про життя Сергія Михальчука та його важкий вибір між творчістю та військовою службою.

Фільм Я, Ніна
Фото: "Я, Ніна"

Композитором фільму став Антон Байбаков який працював над такими фільмами як "Залізні метелики" та "Віктор Робот". Режисером монтажу виступив Іван Банніков, який вже працював з Нікітюк над "Деревами", а також над фільмами "Люксембург, Люксембург" та "Земля блакитна, ніби апельсин".

Камео Харчишина

Харчишин
Фото: з вільних джерел

Під час перегляду фільму можна помітити камео соліста "Другої Ріки" Валерія Харчишина. Пісня цього гурту "Сьомий день" стала офіційним саундтреком до фільму.
Також нещодавно був представлений кліп на цю пісню, який команда фільму створила напередодні прокату. У музичному відео використанні фрагменти кінокартини, а також кадри з live-альбому гурту "Інша Ріка". 

Можливість поспілкуватися з авторами стрічки

В Києві така подія відбудеться 17 вересня у кінотеатрі "Жовтень". На обговоренні будуть присутні режисерка Марися Нікітюк, продюсерки Яніна Соколова та Юлія Сінькевич, а також виконавиця головної ролі Ксенія Хижняк.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації