Паляниця й Привид Києва. Нові скульптурки від проєкту "Шукай!"

Проєкт "Шукай", який допомагає вивчати історію Києва у бронзових скульптурках, відкрив на Подолі нову і присвятив її паляниці. Звісткою у Фейсбуці поділилася авторка проєкту Юлія Бевзенко.
"Цього разу наша скульптурка – паляниця. Це унікальний український хліб, унікальне українське слово, яке може правильно вимовити тільки українець. Це слово-пароль, яке допомагає розпізнавати своїх. Це мем, який висміює російську пропаганду. Це древній український символ, якого немає у жодного народу", – розповідає Юлія Бевзенко
За її словами, місце для нової скульптури обрали не випадково.
"Я люблю встановлювати скульптурки у місцях, де є активний рух, життя, приміром, у готелях. Але тут особливий випадок: на місці цього готелю колись стояв млин, а з борошна виготовляли паляниці", – розповідає Юлія.
Скульптуру паляниці ви можете побачити біля входу до готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv, що на вулиці Набережно-Хрещатицька, 1.
Тут колись був борошномельний завод і паровий млин, які існували з 19 століття до 1920 року. Потім на їх місці з’явився готель.
Робота над новою скульптурою паляниці тривала чотири місяці. Її автор Юрій Білявський також створив багато інших скульптур. Це вже друга скульптура проєкту, відкрита після початку повномасштабної війни.
У червні творці проєкту "Шукай" присвятили скульптуру символу української незламності – героїчному Привиду Києва.
"Коли я прочитала про Привида Києва, написала в соцмережах, що після перемоги ми обов’язково маємо присвятити йому мініскульптурку. Це дуже важливий образ для нас, українців. Він дає надію і відчуття захищеності", – говорить Бевзенко
Прикмета скульптури: "Мене торкнись — перемогу наблизь". Побачити скульптурну паляницю можна на вулиці Богдана Хмельницького, 56а (стіна готелю City Hotel).
Цю скульптуру подарувала місту родина Босенків.
Про проєкт "Шукай"
Проєкт "Шукай!" функціонує вже майже п’ять років. За цей час було створено 38 скульптурок, що розповідають історію Києва. Це і "Київський каштан", і "Серце Амосова", і "Гривня", і одразу п'ять мініатюр, присвячених меценатам Києва. Біля кожної з них є табличка з QR-кодом, за яким можна дізнатися про більше символи столиці. Першу скульптурку "Котлета по-київськи" встановили на вулиці Городецького ще у 2018 році.