Слухай уважно: 5 подкастів про історію України

Слухай уважно: 5 подкастів про історію України Фото: колаж "ТиКиїв"

Будьмо відвертими: не багато з нас, дорослих, може похвалитися своїми знаннями про історію України. По-перше, викладали її з різних позицій, по-друге — не всім пощастило мати талановитого вчителя, який розбудив би інтерес до науки, по-третє — історія твориться просто перед нашими очима.

Ми постійно публікуємо в колонці "Що читає" книги про історію України, які рекомендують знані кияни, але для тих, хто краще сприймає інформацію в аудіоформаті, зібрали 5 подкастів на цю тему.

"Без оголошення війни" 

Зображення: "Без оголошення війни"

В кожному епізоді ведучі розмірковують, як події минулого можуть допомогти краще зрозуміти майбутнє, оцінюють вплив війни на Україну: з чим можна порівняти трагедію в Оленівці, взаємозв'язок міжнародних конфліктів, "швидкі" війни росії, розповідають про історію формування Донбасу та ще багато цікавого. Подкаст виник на початку повномасштабного вторгнення. Нині він має понад 200 випусків. 

Ведучі: Олександр Аврамчук й Ілля Кабачинський.

"імені Т. Г. Шевченка"

"імені Т. Г. Шевченка" — один із найпопулярніших блогів українського YouTube, що має майже мільйон підписників. Вже понад два роки автори розповідають на своєму каналі про історію України — роблять це дуже доступно, цікаво та з гумором. Теми: історія Київської Русі та князів, походження козаків, українські традиції, діяльність УПА та Степана Бандери. 

Ведучі: брати Капранови — українські письменники, громадські діячі. Один із них — Дмитро, на жаль, несподівано пішов з життя у квітні 2024 року. Віталій самостійно продовжив роботу над подкастом.  

"Наразі без назви"

Зображення: "Наразі без назви"

"Наразі без назви" — це подкаст про культуру та літературу, але його ведучі охоплюють набагато ширше коло тем. Вони обговорюють, як повернути українських митців, викрадених росією, чи можливо взагалі скасувати російську культуру, роль жінок під час війни й український мультикультуралізм. Такі розмови спонукають нас ставити незручні питання й шукати на них відповіді, що сприяє не тільки особистісному розвитку, а й процесу деколонізації. 

Ведучі: Богдана Неборак — журналістка, культурна менеджерка й Анастасія Євдокімова — менеджерка літературних проєктів.

Подкаст Ярослава Грицака

Зображення: The Ukrainians

Відомий український історик, книгу якого "Подолати минуле" рекомендують майже всі сучасні українці, під час війни випустив подкаст, у якому заспокоює слухачів та закликає думати критично. В епізодах він відповідає на найпоширеніші запитання про війну. Чому виникають збройні конфлікти? Чи існує "чесна" війна? Чи реальна загроза Третьої світової? А також рекомендує, кого читати й слухати, аби залишатися у тверезій реальності.

"Де ми?" 

Зображення: "Де ми?"

Це дуже важливий подкаст про колоніальне минуле України та його вплив на сьогодення.

Війна в Україні загострила суперечки довкола нашої історії, й ми все ще не розуміємо — де ми? У цьому подкасті авторки досліджують історію колонізації нашої країни, її вплив на повсякденне життя та культуру, а також шукають інструменти, які допоможуть краще зрозуміти себе й державу.

Теми, які обговорюють у подкасті: що таке "шароварщина" і як вона виникла, мова як інструмент колонізації та, що робити кожному з нас, щоб позбутися зросійщеності. 

Ведучі: Міріам Найєм і Валентина Сотникова.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації