"Потяг до життя" — історії залізничників, які стали героями
14 листопада в прокат виходить документальний фільм "Потяг до життя" про героїзм українських залізничників під час війни. Розповідаємо подробиці!
Герої є не лише на фронті, а й в тилу. Від початку повномасштабного вторгнення такими стали співробітники Укрзалізниці, які іноді ціною власних життів рятували мільйони співвітчизників.
Тому в кінокомпанії KALYNA FILM вирішили, що подвиг українських залізничників достойний окремої стрічки й зняли "Потяг до життя" — повнометражний документальний фільм з ексклюзивними історіями робітників Укрзалізниці, які показують їхні безстрашність та винахідливість, почуття гумору й безмежну відповідальність.
З фільму ми дізнаємось про перший в історії світових воєн повноцінний шпиталь, що був поставлений на залізничні колії. Творцям "Потягу до життя" також вдалося зібрати свідчення залізничників, які здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи й під обстрілами робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу столицю України. Йдеться в стрічці й про безстрашність диспетчерів, які продовжували керувати рухом поїздів у той час, як вікна приміщень, де вони сиділи, прошивали ворожі кулі.
Наскрізною ниткою через фільм проходить історія провідниці Ірини Юрченко, яка з перших днів війни працювала на евакуаційних рейсах. У потязі Ірина пережила й особисту драму, коли її син Дмитро Козацький (позивний Орест) тримав оборону "Азовсталі" і, зрештою, потрапив до російського полону.
У фільмі з’являються також експрем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон, голлівудський актор і посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум та футбольна зірка Андрій Шевченко.
"Кожен із нас має свою історію, пов’язану із залізницею. Саме це й стало натхненням для більшості команди працювати над фільмом усі ці роки, — каже продюсерка фільму Галина Храпко. — Тут все справжнє: правдиві локації без художніх перевтілень, реальні історії без домислів сценаристів, справжні, не зіграні емоції, які запам’ятаються на все життя. У нашому фільмі багато мужності, стійкості, боротьби, а ще — поваги й любові до кожного залізничника.
І все це заради того, аби одного разу наші чоловіки стояли на пероні й зустрічали свої родини. Як на постері нашого фільму. Цей потяг у прямому сенсі нескінченний: у нього вмістилася вся нація, і він — жага до самого життя з місією врятуватись самому, щоб рятувати інших".
До речі, за словами Галини, на прем’єру "Потяга до життя" обіцяв приїхати Борис Джонсон — ще у січні 2023 року, коли творці фільму записували з ним інтерв’ю.
А ще нам обіцяють показати фільм про те, як створювався "Потяг до життя". "Найскладніше було з сотень годин матеріалу створити міцний концентрат сюжету, де кожен кадр важливий", — каже Галина.
Фільм "Потяг до життя" — з 14 листопада в усіх кінотеатрах України. Частина коштів від прокату буде перерахована дітям і родинам загиблих залізничників.