10 виставок серпня, про які всі говорять
Мистецьке життя Києва таке насичене, що ми підготували додаткову добірку з 10 цікавих виставок серпня, про які в творчих колах почали говорити навіть до їхнього відкриття. Тож лови другий гід експозиціями столиці: їх варто відвідати!
Читай також: 10 виставок серпня, які варто відвідати
"Іван Марчук. Космічна містерія життя"
Неймовірно масштабна виставка робіт культового українського художника Івана Марчука — в ній представлено понад 180 робіт генія з кількох музеїв України та двадцяти приватних колекцій. Серед них: кераміка 1960-х років, яку Марчук створював за особливою технологією, ескізи з раннього періоду його творчості, пейзажі, натюрморти, кольорові прелюдії, цикли "Біла планета-1", "Біла планета-2", цикл "Голос моєї душі", а також акварельні композиції, створені художником за останні два роки — під час вимушеної еміграції через повномасштабне вторгнення росії.
15 циклів автора — 15 різних Марчуків в одному музейному просторі.
А ще відвідувачі матимуть можливість побачити фотографії, ескізи, особисті речі митця, іменну марку, всі каталоги його робіт, що видавались із 1986 року, газети, журнали, афіші тощо.
- ДЕ? Музей історії Києва
- КОЛИ? До 29 вересня, ср-нд, 12:00-19:00
- СКІЛЬКИ? 120/60 грн (повний/пільговий)
"Знайти місце, знайти себе"
Виставка живопису митця з Донецька Сергія Захарова, який працює в галузі живопису, графіки, стрит-арту. 2014 року він заснував у Донецьку мистецьку групу "Мурзилки" й на вулицях окупованого міста розміщував інсталяції, що висміювали бойовиків "ДНР". Був заарештований, пройшов полон, численні катування і постановки розстрілів. Події та переживання тих днів вилилися у графічний роман "Діра".
Ця ж експозиція присвячена пошукам свого місця та здобуттю гармонії із самим собою.
- ДЕ? ЦСМ "Білий Світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
- КОЛИ? З 8 серпня, 18:00, до 25 серпня, ср-нд, 11:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
СВОЇ/ЧУЖІ: люди, спомини, речі Паньківської, 9
Цю виставку породила війна. 3 лютого 2022 року Музею Михайла Грушевського виповнилося 30 років, але цей ювілей не судилося святкувати. Натомість співробітники музею влаштували цю експозицію. У ній — вся історія музею, речі родини Грушевських, музейні предмети, букет мальв, подарований Катериною Грушевською мамі Марії незадовго до свого арешту в липні 1938-го, і багато інших "дрібниць", які мають велику історичну цінність.
Задум виставки передбачає її огляд у супроводі екскурсовода.
- ДЕ? Музей Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9
- КОЛИ? До 31 серпня. П'ятниця (9, 16, 23, 30 серпня) о 14:00, субота (10, 24 серпня) о 13:00, неділя (11, 18, 25 серпня) о 12:00
- СКІЛЬКИ? дорослий — 150 грн, пільговий — 100 грн. Реєстрація на найближчі екскурсії — тут
Виставка Нікіти Тітова "Живопис, графіка, плакат"
Український художник Нікіта Тітов від початку повномасштабного вторгнення став справжньою зіркою соцмереж, позаяк на кожний злочин росіян миттєво реагував неймовірно влучними символічними малюнками. На цій виставці є можливість побачити ті щемливі плакати Нікіти на полотнах, а ще дізнатися, що Тітов — ще й майстер живопису та графіки.
- ДЕ? Музей-майстерня І. Кавалерідзе, Андріївський узвіз, 21
- КОЛИ? До 30 серпня, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном: 044-425-33-97
Tempo Primo
Tempo primo — це музичний термін, який позначає повернення до попереднього темпу, а в цьому разі — ще й запрошення до розмови про музичне життя та культуру музикування Києва другої половини ХІХ й початку ХХ століття.
Ця виставка відхилить завісу часу й розкаже про музичні захоплення киян, про родинні домашні музичні вечори й велелюдні концертні майданчики, про прояви любові публіки до своїх кумирів.
- ДЕ? Садиба на Кудрявці, вул. Кудрявська, 9
- КОЛИ? До 31 грудня, пт-нд, 11:00-17:00
- СКІЛЬКИ? 120/60 грн (повний/пільговий)
Мавки. Камуфляж.
Виставка української фотографки-документалістки Олени Гром. В експозиції проєкту — фото та відео, що розповідають про спільноту жінок, учасниць волонтерської групи з плетіння маскувальних сіток "Горенські Мавки".
Героїні проєкту — мешканки села Горенка Бучанського району. У березні 2022 року село опинилося на лінії фронту і було під постійними обстрілами. Жінки Горенки організували волонтерську групу "Горенські Мавки": її учасниці виготовляють сітки, які імітують природний ландшафт, та "кікімори" — маскувальний одяг для снайперів і розвідників. У ньому вони й представлені на цих роботах.
- ДЕ? Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
- КОЛИ? До 1 вересня, ср-нд, 12:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
"Снилось мені — чи ж снилося мені..?"
Виставка живописних полотен художниці Сани Шахмурадової-Танської, в яких вона відобразила важливі зміни людського характеру її покоління. Фарби на її полотнах камуфлюються під плісняву, а ключове завдання авторки — фіксація емоційних слідів подій війни в Україні.
- ДЕ? Voloshyn Gallery, вул. Терещенківська, 13
- КОЛИ? До 25 серпня, ср-нд, 11:00-18:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
Виставка живопису в стилі "Фентезі"
До експозиції увійшли 44 картини від 13 сучасних українських авторів у жанрах романтизму, сюрреалізму, гіперреалізму, символізму, експресіонізму, фентезі, абстракції, вітражі тощо. Більшість із представлених робіт можна придбати.
- ДЕ? Галерея "Моді", вул. Мала Житомирська, 17
- КОЛИ? До 11 серпня, вт-нд, 17:00-22:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний
"Літо в обіймах Дніпра"
Виставковий проєкт, що презентує роботи українських митців ХХ-ХХІ ст. з фондової колекції Музею історії міста Києва. Твори Сергія Шишка, Олександра Хвостенка-Хвостова, Ядвиги Мацеєвської та інших митців натхненні київськими краєвидами Дніпра та присвячені любові киян до відпочинку на воді. Представлений живопис і графіка не лише транслюють особливу атмосферу та красу річки, а й художньо документують такі процеси, як, наприклад, будівництво мосту Метро.
- ДЕ? Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
- КОЛИ? До 18 серпня, ср-нд, 12:00-19:00
- СКІЛЬКИ? Від 120 грн
"Казки про кінець світу"
На виставці можна побачити графічні історії Дмитра Красного про казковий апокаліпсис і живопис Міші Тарасенка.
"Світ, який ми знали, скінчився, і ми опинилися в новому. Виявляється, апокаліпсис — це лиш концепція, що метафорично описує наші вічні маленькі трагедії, — кажуть митці. — Світи з'являються і зникають, ми залишаємось — і маємо залишатись собою. Жити повним життям, активно і творчо".
- ДЕ? Галерея Avangarde, вул. Січових Стрільців, 23А
- КОЛИ? До 20 серпня, з 10:00
- СКІЛЬКИ? Вхід вільний