Що читає автор книжок і політолог Микола Давидюк: біографії, сучасна історія, філософія

Що читає автор книжок і політолог Микола Давидюк: біографії, сучасна історія, філософія Колаж: "ТиКиїв"

Микола Давидюк — політолог, автор книжок і YouTube блогер поділився з редакцією своїми думками про важливість читання під час війни. Аудиторії "ТиКиїв" Микола порадив 7 книг, які надихають його на продовження боротьби і які варто прочитати кожному українцю. 

Як часто ви читаєте? Де ви це робите та за яких обставин? І що загалом вам дає читання? 

Зазвичай книги читаю в нічні години тривог, в укритті, де не тягне зв'язок та немає сил на роботу. Так відволікаюсь, шукаю нові сенси та кейси для продовження боротьби з агресором, по виходу з укриття. 

Протягом 2022 року, окрім заголовків новин, взагалі не міг нічого читати, але під кінець року зрозумів, що забіг стаєрський і потрібно протистояти російській пропаганді якісними українськими та глобальними сенсами, котрі необхідно творити в тому числі й під час війни.

Росія інвестує проти нас мільярди доларів у вигляді пропаганди, а ми як мережеве суспільство повинні надати своїй країні ці мільярди у вигляді продуктів, своєї праці. Кожен чим може, по максимуму, на якісному світовому рівні, на базі правди та цінностей. Як ми всі це робили в перші пів року війни. Цього вистачило тоді, щоб не впасти. Зараз потрібна нова хвиля, щоб дотиснути ворога.

Цей матеріал створено у партнерстві з подкастом "Не під запис" про PR, слова та сенси. Авторки подкасту — Анна Давиденко, PR-агентка і celebrity marketing менеджерка, та Олександра Погоріла, засновниця агенції стратегічних комунікацій UAGENCY. Епізод подкасту з Миколою Давидюком про розвиток українського суспільства, протистояння агресору та важливість комунікації можна послухати на Spotify, Apple Podcasts, YouTube.

Робін ван дер Аккер, "Метамодернізм" 

 

Книга об'єднує голоси впливових філософів сучасності в дебатах про межі постпостмодернізму у XXI столітті. 

Гарна праця на межі науки та нонфікшну, із легким, навіть нуднуватим стилем, що дає класне, тверезе та чітке розуміння сучасного політичного, медіа, мистецького і не тільки світу.

Купити книгу на сайті

Джеймісон Фредрік, "Постмодернізм"

Книга американського філософа присвячена особливостям постмодерністської епохи в безлічі різних галузей: від ринкової ідеології до архітектури, від живопису до інсталяцій, від відеоарту і високої літератури до деконструкції.

Ця книга потрібна, щоб краще зрозуміти першу. Але не обов'язково, по окремості вони теж геніальні. 

Купити книгу на сайті

Бернар Фан, "Шарль де Ґолль"

Історія Шарль де Ґолля, винятково важливої особистості в історії Франції. Книга про військову справу, лідерство в часи, коли у твою країну ніхто не вірить, а навколо війна, війна, війна. 

Купити книгу на сайті

Арнольд Шварценеґґер, "Будь корисним. Сім життєвих правил"

Арнольд ділиться інструментами, що допомогли йому досягти справжньої мети в житті. Це книжка не про солодкий успіх, а про спроби, перемоги й невдачі. Про деякі факапи автор розповідає вперше. Спойлер: вкінці на героїв чекає хеппі енд.

Купити книгу на сайті

Безіл Ліддел Гарт, "Стратегія непрямих дій"

Ветеран Першої світової війни, воєнний кореспондент, військовий редактор Британської енциклопедії зібрав всі свої дослідження у цій книзі. Класика британської військової справи на базі аналізу кількох попередніх століть у доступній подачі. Тут все про військову справу та розуміння того, як діяти в наш непростий час. 

Купити книгу на сайті

Сергій Плохій, "Атоми і попіл. Глобальна історія ядерних катастроф"

Свіжа книжка українського класика, котрий відкриває світу Україну через призму свого космополітичного наративу та вміння вписувати нашу країну в глобальний контекст. Сергій Плохій розповідає драматичну історію шести найбільших ядерних катастроф, що спіткали людство у ХХ столітті. Ще ніколи гарвардські процесори не були такими близькими та зрозумілими.

Купити книгу на сайті

Аві Йоріш, "Нехай будуть з вами інновації. Як ізраїльська винахідливість рятує світ"

Це історії країни, яка, шукаючи рішення для своїх локальних викликів і проблем, знайшла рішення, що стають у пригоді за тисячі кілометрів від Ізраїлю. 

Книга для пошуку технологічних рішень та створення атмосфери в країні, щоб перемогти більшого ворога шляхом інновацій та технологій. Де fpv-дрони можуть стати аперитивом технологічної революції та перемоги над агресором.

Купити книгу на сайті

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації