Що читає Chief Product Officer Київстар Міша Нестор: 6 книжок про стосунки, лідерство та гроші

Що читає Chief Product Officer Київстар Міша Нестор: 6 книжок про стосунки, лідерство та гроші Колаж "ТиКиїв"

Міша Нестор — людина багатьох талантів та занять: він працює Chief Product Officer у Київстар, є співзасновником найпотужнішого фонду айтівців України KOLO, автор та викладач курсу антропологічного лідерства habitus.one. Всі ці ролі поєднує одне — глибока цікавість до природи людини, мотивації та закономірностей побудови сильних команд. 

Міша читає багато, системно, швидко і має велику бібліотеку з різноманітною літературою. У добірці для "ТиКиїв" він зібрав останні прочитані книжки про командний менеджмент, стосунки, економіку і, невипадково, фантастику.

Про звичку читання 

Читаю я постійно, почав у чотири роки й відтоді не припиняв. Останнім часом читаю переважно ввечері, коли всі справи на день зроблені. У вихідні люблю мати свій час зранку, коли я можу нікуди не поспішати, пити чай, читати, записувати думки. Якщо трапиться щось справді цікаве, я можу навіть скасувати свої плани на день і читати 10-12 годин без упину. Я не читаю в кафе, для мене занадто голосно і багато метушні. Також не слухаю аудіокниги, тому що це дуже повільно для мене — папір чи електронну книгу читаю набагато швидше.

У мене є список книг, які я хочу прочитати, він дуже довгий. Також є фізичні книги на полицях та електронні в kindle, які я не читав, — їх в будь-який момент понад 50. Тобто я ходжу в бібліотеку сам до себе, коли мені хочеться почитати. І в цій бібліотеці завжди відібрані цікаві мені книги, адже поповнюю бібліотеку теж я.

Про вибір книжок

Інколи мені хочеться розвантажитись, і це специфічний настрій для наукової фантастики. У такому разі я відкриваю список переможців та претендентів ключових нагород — Hugo, Nebula, Locus, Arthur Clark, і просто беру щось чергове: це як IMDb top movies, але про книги. До російського вторгнення, у відпустках та відрядженнях, я часто дивився на полиці з новинками в улюблених книжкових. Окреме задоволення — це полювання в букіністичних магазинах. Передовсім заради процесу, але в результаті теж з'являються нові книги.

Що дає читання? Часто це відпочинок, але ще частіше — нові ідеї, десь доповнити мозаїку того, що вже знаю, або знайти нові ілюстрації, історії та кейси. Також читання однозначно розвиває здатність висловлюватися, тримати довгі контексти в голові (антидот до впливу соцмереж). Мозок потрібно тренувати й підживлювати, і книги створені для цього.

Брендон Сандерсон. Серія "Хроніки Буресвітла" та серія Mistborn

Обидві прочитав зараз по три томи, лишив закінчення посмакувати в обох, трохи випереджаю український переклад.

Сандерсон майстерно повертає читачів у чарівні світи, що нагадують казкові світи дитинства, але з дорослими складнощами та моральними дилемами. Він створює нові системи світу зі своїми правилами, драматургією, незвичайними біографіями й небанальними сюжетами (що не так вже й легко робити у фентезі).

Роберт Гайнлайн, "Чужинець на чужій землі"

Уперше прочитав її ще на першому курсі, але нещодавно перечитував, бо маємо з моїми випускниками habitus книжковий клуб. Гайнлайн — це безумовно Маестро з великої літери, але ця книга особлива. Класика фантастики, але також дуже антропологічна книга, яка відображає основи контркультури 1960-х років і була провісником хіпі-руху. Купа крутих ідей щодо впливу культури та релігії на маси й гарний гумор. 

Читання Гайнлайна — не лише для розваги, але й для інтелектуального розвитку. Надзвичайно раджу.

Ніл Ферґюсон, "Історія грошей"

Також я раджу його "Площа і вежа", обидві в крутому українському перекладі.

Ферґюсон захоплює своїми розповідями про розвиток фінансових систем та роль грошей у становленні цивілізацій. Це одночасно й історія, й економічна антропологія, і наукпоп, і купа цікавих замальовок. Як працюють гроші, звідки з'явилися корпорації, біржі та цінні папери..? Для когось буде несподіваним відкриттям, що велика частина економічних інструментів була винайдена для фінансування колонізаторських кампаній та війн. Теорія, яка гарно покладена на історію.

 Chris Camillo, "Laughing at Wall Street"

Дуже гарна книга, яка показує, як можна займатися інвестиціями в цінні папери, не займаючись технічним аналізом (хоча без базового, фундаментального не обійтися). Автор — досить відомий інвестор — розповідає про те, як слідкувати за споживчими трендами, які можуть перетворитися в наступну велику компанію.

Що цікаво — і це відображено у назві — він пояснює, чому звичайні люди, які цікавляться глибоко якоюсь індустрією або просто мають схильності до етнографії й люблять спостерігати за поведінкою людей, можуть обіграти аналітиків Волл-стріт. І, якщо пощастить, навіть трішки на цьому заробити. Особисто для мене багато резонує і з моїм бекграундом культуролога, і з досвідом роботи в рекламі й маркетингу, і, звісно, з моєю поточною кар'єрою у product management. 

Faith Fuller, Relationships Matter

Це вже моя третя книга від авторів, пов'язаних з ORSC (провідна школа з коучінгу систем), а ти можеш знати попередні — Creating Intelligent Teams (Anne Rod) та Systems Inspired Leadership (Frank Uit de Weerd).

Коучінг систем вчить нас працювати з групою як з цілим, відчувати дух племені. Це незамінні навички для будь-якого менеджера та лідера. Втім, на відміну від двох попередніх книг (насправді їх більше, це лише ті, що відомі серед наших тренерів і коучів), ця сфокусована на застосуванні знань та технік у повсякденному житті, а не в корпоративному середовищі.

Книга вчить бачити системи відносин, піклуватися про них, розуміти, що таке токсини і як з ними працювати, які є ролі та багато інших цікавих речей, які переважно доступні лише в межах спеціального навчання.

Mishael Jacoby Brown, "Building Powerful Community Organizations"

Це одна з багатьох книг на тему створення дієвих ком'юніті, що зараз на моєму столі. Крім цієї, ще два десятки, включаючи посібники зі створення ефективних християнських та буддистських осередків, правила управління монастирями в Азії тощо. На 2025-й я готую нову програму з покроковими гайдами щодо будівництва культури і спільнот, а світові релігії мають унікальний досвід та методики. Як культурологу, мені цікаво їх розбирати на частини й потім синтезувати в знання, які можна застосовувати в сучасних організаціях.

Конкретно цю книгу я обрав, тому що вона практична і водночас дає покрокову послідовність основних етапів з побудови, активації та забезпечення діяльності ефективних спільнот.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації