Що читає фінансист Любомир Остапів: книги про гроші, інвестиції та щастя

Що читає фінансист Любомир Остапів: книги про гроші, інвестиції та щастя Фото: колаж "ТиКиїв"

Любомир Остапів — відомий український фінансист, засновник проєктів "Сімейний бюджет" та iPlan, автор низки книг про бюджетування для родин та дітей. Також є тренером для провідних технологічних компаній в Україні з навчання персональних фінансів.

Для "ТиКиїв" Любомир рекомендує сім прочитаних книжок: про гроші та інвестиції, психологію фінансів та їх зв'язок зі щастям.

Про звичку читання та вибір книжок

Я читаю щодня — стараюся прочитати хоча б одну сторінку перед сном, часто це більше. Також читаю в подорожах: зазвичай беру з собою Kindle, а вдома читаю паперові книги.

У мене є три основні джерела книжок: GoodReads (там я спостерігаю, що читають інші), професійні рейтинги, наприклад, Financial Times або добірки на кшталт Best Business Books. Ну і, звичайно, рекомендації друзів, колег та відомих людей.

Читання — це моє хобі, воно просто приносить задоволення і допомагає бути кращим татом для мого сина. Я вважаю, що це корисна діяльність для мозку і водночас чудовий спосіб відпочити — як для розуму, так і для тіла. Завжди багато читав у школі та студентські роки, трохи менше — у 20–30 років, а вже після 30, і особливо у свої 40+, читаю знову багато.

Sonja Lyubomirsky, "The How of Happiness: A New Approach to Getting the Life You Want"

Ця книга про щастя, вона містить корисні дослідження про позитивну психологію та позитивне мислення, а також практичні техніки та звички — щоденники вдячності, уміння помічати маленькі радощі навколо, культивування оптимізму й інші науково підтверджені інструменти, які дійсно працюють, на мою думку.

"Шлях до щастя" — це всебічний путівник до розуміння складників щастя, заснований на багаторічних новаторських наукових дослідженнях. Це також практичний, надихаючий і легкий для сприйняття робочий зошит, що включає стратегії досягнення щастя, вправи з нового способу мислення та тести для кращого розуміння нашої індивідуальності — усе з метою допомогти читачеві усвідомити наш вроджений потенціал для радості та навчитися зберігати її у повсякденному житті. 

 

David M. Rubenstein, "How to Invest: Masters on the Craft"

Автор опитав про те, як всесвітньо відомі інвестори у різних типах інвестицій досягали успіху. Серед них — Ларрі Фінк, Рей Даліо, Рон Барон, Марк Андрессен, Майк Моріц.

Дуже цікаво, бо це унікальні думки, записані з перших вуст. Легко читається та безпосередньо пов’язане з моєю діяльністю.

Рубенштейн, який провів понад три десятиліття в надзвичайно конкурентному світі приватного капіталу, тепер узагальнює все, що він дізнався про мистецтво та майстерність інвестування — від венчурного капіталу, нерухомості, приватного капіталу, хедж-фондів до криптовалют, ендаументів, SPAC-компаній, ESG та багато іншого.

The Grayscale Bitcoin Book

Це книга про біткойн, його історію, використання, перспективи. Grayscale — відома компанія, що допомагає інвестувати в цю криптовалюту. Багато чого я вже знав, але все одно розширив свій кругозір.

"Книга про Біткойн" від Grayscale — це посібник для фінансових фахівців щодо Біткойна. З розвитком ринку криптовалют компанія Grayscale зростала разом із ним, ставши провідним партнером для інвесторів, які освоюють і вкладають капітал у цей новий клас активів.

Shawn Achor, "The Happiness Advantage: How a Positive Brain Fuels Success in Work and Life"

Кілька хороших технік, основна ідея в тому, що не успішні люди стають щасливими, а навпаки: саме ті, хто практикує позитивне мислення, стають успішними в різних сферах життя. І ця книга про те, що щастя можна тренувати.

Книга досліджує потужний вплив позитивного мислення на досягнення успіху. Автор, базуючись на роках досліджень у Гарвардському університеті, доводить, що саме щастя є передумовою успіху, а не навпаки.

У книзі він описує сім принципів, які допомагають тренувати мозок на оптимізм, підвищувати продуктивність, покращувати мотивацію й формувати ефективніші стратегії досягнення цілей — як у професійному, так і в особистому житті.

Brian Portnoy, "The Geometry of Wealth: How to Shape a Life of Money and Meaning"

Дуже відомий автор серед фінансових консультантів, який вивчає взаємозв’язок щастя, грошей та інвестицій — як гроші можуть впливати на відчуття щастя, як ми розставляємо пріоритети й приймаємо фінансові рішення. Це також про психологію грошей.

Хочу процитувати ідею про локус контролю, яка відома багатьом психологам, але тут вона пов’язується зі щастям і грошима: "щастя можна купити за гроші — але лише якщо витрачати їх мудро".

У книзі  автор поєднує фінансову грамотність із глибокими роздумами про сенс життя. Він досліджує не лише те, як заробляти та інвестувати гроші, а і як використовувати фінанси як інструмент для досягнення справжнього щастя та задоволення.

Через концепцію "геометрії" Портной пропонує просту, але глибоку модель — шлях від розуміння до рішень, які дозволяють жити зі спокоєм, метою і достатком. Це книга для тих, хто шукає не лише фінансового успіху, а й гармонії між грошима та особистими цінностями.

Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson, "No-Drama Discipline: The Whole-Brain Way to Calm the Chaos and Nurture Your Child's Developing Mind"

Читаю цю книжку просто зараз. Оскільки я батько, час від часу читаю книги про виховання дітей, про емоційні реакції дітей — наприклад, про семирічних, які ще не можуть контролювати свої емоції. Тому перед тим, як їх повчати, спочатку потрібно їх заспокоїти.

У книзі є багато вправ, які допоможуть краще розуміти своїх дітей і бути кращими батьками.

Ця книга — науково обґрунтований і водночас практичний посібник для батьків, які прагнуть виховувати дітей з любов’ю, розумінням і повагою. Автори пояснюють, як працює дитячий мозок у моменти стресу та конфлікту, і чому традиційні методи покарання можуть бути неефективними або навіть шкідливими. Замість цього вони пропонують "цілісний" підхід до дисципліни, що поєднує спокій, співпереживання й розвиток саморегуляції у дитини. Книга допомагає не лише впоратися зі щоденними викликами у вихованні, а й закласти міцну емоційну основу для майбутнього дитини.

Любимир Остапів, Наталя Гук, "Чарівні історії про гроші"

Пишаюся своєю книгою, яку я написав разом з колегою Наталью Гук. Це книга про фінанси для дітей — "фінансові казочки" для дітей 4–8 років про те, як правильно сприймати гроші. Вони не просто розважальні, а й корисні для покоління, що підростає.

Історії з цієї книжки пояснять дошкільнятам і дітям молодшого шкільного віку важливі фінансові поняття — дохід і ощадливість, депозитний рахунок і резервний фонд — не складними термінами, а за допомогою казок. Їх перед сном батьки розповідають своїм дітям — Софійці та Андрійку.

Так у доступній формі, через казкові історії та на життєвих прикладах, що близькі й зрозумілі дитині, можна закласти підґрунтя для формування фінансової грамотності.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації