Що читає кінопродюсерка Наталія Лібет: екранізовані книги та любовні романи
Наталія Лібет продюсувала та копродюсувала такі успішні фільми, як "Стоп-Земля" Катерини Горностай, "Парфенон" Мантаса Кведаравічюса, "Щоденник нареченої Христа" Марти Смеречинської та "Назавжди-назавжди" Анни Бурячкової. Наталія — співзасновниця продюсерської компанії 2Brave Productions, членкиня Європейського клубу продюсерів, а також Європейської та Української кіноакадемій. У 2024 році навіть стала стипендіаткою програми Film Independent Global Media Makers.
Редакція "ТиКиїв" розпитала Наталію Лібет про її останні прочитані книжки: вона навіть читає ті твори, на основі яких попередньо подивилась фільм. І, виявляється, книжки завжди глибше та цікавіше.
Про звичку читання
Я люблю читати вдома, на дивані, в ліжку, сидячи за столом. Люблю, щоб поруч був чай чи кава. Палю свічки. Я читаю, тільки якщо є повне світло, тобто не з ліхтарем чи лампами, коли вимикають електрику — тоді я дивлюся серіали. Деколи, але дуже рідко, я читаю книжки в кав'ярнях, бо зазвичай забуваю взяти книгу на прогулянку. Дуже люблю читати в поїздах та в літаках.
А ще я обираю тільки паперові книжки: люблю саме м'які обкладинки, купую книжки в магазинах після того, як їх "помацаю" та трохи почитаю.
Читаю нечасто. Якщо є книга, від якої не відірватись, — то через вечір, на ніч, на вихідних. Але буває, що й тільки на вихідних чи двічі на тиждень.
Про вибір книжок
Я підписана на всілякі культурні новини, й дуже часто вони падають на мене в Інстаграмі — тож я звідти беру інформацію, роблю скриншоти, щоб потім шукати книжки в магазинах. Або друзі рекомендують.
Я взагалі люблю тусити в книжкових, знайомитись там із людьми (замість сайтів знайомств). Це як подія: пішов на шопінг в книжковий та завис там години на 2-3. Зазвичай я набираю десь 10 книжок і ходжу із ними по залах, потім гортаю чи читаю, дивлюся на ціни та приймаю рішення, придбати чи ні. В середньому купляю 2-4 книги.
Ще я обожнюю читати книжки, за мотивами яких зняли фільми чи серіали, які я подивилась. Особливо з фото акторів на обкладинках: я просто знахідка для маркетологів, вони роблять ці обкладинки саме для мене! А потім порівнюю оригінал із тим, що я тільки-но подивилась.
Antony Penrose, "The Lives of Lee Miller"
Життя під час війни та життя із травмою після: просто неймовірна історія жінки-фотографки з Vogue UK під час Другої світової. Дуже перекликається із тим, що ми проходимо зараз.
Лі Міллер не просто фотографувала людей, а й сама була про людей. Вона побачила багато жахіть, фіксувала їх та потім доводила, що це реальність, бо ніхто не хотів вірити в такі звірства. Повна протилежність Ріфеншталь, тому й прожила менше за неї.
Саллі Руні, "Інтермеццо"
Дуже чуттєвий роман і дуже цікаво написаний: без прямих діалогів, але через опис почуттів та подій. Я прям чекала кожного дня, коли зможу засісти за книгу, — і було не відірватись!
Я поринула у спогади про своє життя, могла зрозуміти всіх чотирьох основних героїв, бо переживала щось схоже в різному віці, і це було дуже приємно — читати, згадувати та співпереживати.
Франк Герберт, "Месія Дюни"
Ну, треба було, бо читала першу книгу до та після виходу стрічки Вільньова. А цю вирішила встигнути прочитати до виходу третього фільму — може й після перечитаю, не знаю. Книги набагато цікавіші та глибші за кінороботи: пригоди із філософським підтекстом про життя і наше місце в ньому. Але спокійно читала, не мріяла про "свіданку із книгою".
Анджей Сапковський, серія "Відьмак"
Прочитала всі книжки про Відьмака. Почала в грудні 2021 року після операції, і вони протримали мене весь 2022 рік у нормальному психологічному стані. Це був мій ескапізм. У цих книжках є все, що хочеться знайти: версії розвитку Європи, імперій, чаклунства, герої із даром, герої, що шукають свій дар тощо. Війна, геноцид — все є. Вже скоро виходить наступна книга саме про Відьмака: дуже чекаю!
Я б рекомендувала ці книжки всім, хто любить: цих авторів, фентезі та наукову фантастику, любовні романи, біографії художників, згадки про попередні війни та читати англійською чи польською. А також тим, хто хоче зрозуміти, як там далі буде чи не буде...