Що читає організаторка науково-популярних конференцій Олена Скирта

Олена Скирта — співзасновниця проєкту з популяризації науки INSCIENCE та організаторка найбільших науково-популярних конференцій в Україні. Олена читає не тільки книжки, але й наукові дослідження і статті, а також книжки, видані її друзями та колегами.
Для "ТиКиїв" Олена рекомендувала 6 книжок, які вразили її останнім часом: наукова фантастика, класика та наук-поп.
Про звичку читання та вибір книжок
Я читаю не дуже багато — у зв’язку з повномасштабним вторгненням і, мабуть, більшою кількістю роботи, я стала читати менше. Читаю у вихідні або ввечері: люблю вихідні, коли є можливість подумати, яку книжку взяти й провести час з нею. В поїздках закачую книжки, щоб можна було її прочитати або послухати.
Але моє читання — це книжки, різні дослідження, великі статті. З одного боку, ти дізнаєшся щось нове, ти інколи можеш відпочити, переключитися. Якщо це професійні джерела/література, мені це дає нові ідеї, підходи до роботи — і це класно. Це може бути як заняття з коучем, якщо ти вибрав правильну книжку в правильний момент.
Щоб вибрати, дивлюсь онлайн сайти, читаю відгуки, іноді радять друзі або ж друзі самі випустили книжки — і тоді я їх точно купую.
Джек Лондон, "Мартін Іден"
Нещодавно мій дідусь передав мені багатотомник Джека Лондона, і я вирішила трохи перечитувати. Лондон — новатор, потім жанр, в якому він писав, назвали науковою фантастикою. Раджу "Мартін Іден". Для мене це сумна історія, в якій людина досягає того, що хотіла, і виявляється, що стала ще більш самотньою.
Френк Герберт, "Месія Дюни"
Раджу цю книгу і наступні твори продовження саги, особливо для тих, кому сподобався фільм "Дюна". В цій історії Пола Атріда, або Муад'Діба, вже шанують як пророка, у нього є безпрецедентна влада, він бачить сновидіння і передбачає майбутнє. Але відбуваються нові змови, які Пол не відвертає. Ще з кінця першої книжки для мене це спостереження за тим, що робить людина, яка має безпрецедентну владу над іншими.
У всіх книжок "Дюни" є неймовірне відчуття того, що в них наче немає кінця або початку — історія просто триває, і ти спостерігаєш за її героями. Як книжкова медитація.
Володимир Винниченко, "Сонячна машина"
Прямо зараз читаю цю книгу — мені сказали, що це перший науково-фантастичний твір українською мовою, і я вирішила його замовити. Раджу тим, хто любить наукову фантастику. За настроєм дуже нагадує книжки фантаста Філіпа Діка, за твором якого зняли "Той, що біжить по лезу".
Олег Фея, "Пригоди фізичних законів"
Нещодавно вийшла книжка Олега Феї. Він пише про історію фізичних дослідів, відкриттів і законів. Це захопливо, цікаво і просто. Хто насправді відкрив X-промені — Пулюй чи Рентген? Як випробовували першу атомну бомбу? Ми в INSCIENCE працюємо з Олегом, і він один з експертів проєкту метчингу вчених і бізнесів INSCIENCE Business. Рекомендую усім. Олег витратив багато часу, щоб написати цю книжку, вийшло класно.
Євгенія Кузнєцова, "Спитайте Мієчку"
Рекомендую усі книжки Євгенії Кузнєцової від "Спитайте Мієчку" до "Вівці цілі". Останню мені подарувала подруга два дні тому, і я тільки її почала, але ти одразу поринаєш у певний світ, в якому все приємніше, ніж у звичайному. Принаймні для мене це так.
Сара Пірс, "Санаторій"
Це нескладний трилер-детектив, який проходить в гарному місці в горах, у швейцарських Альпах. Раджу тим, кому подобаються детективи та історії, які ви розгадуєте. Але якщо ви читаєте багато детективів, можливо, цей здасться занадто легким. Для мене ці книжки про невеличку пригоду у вихідний день, де можна дізнатися щось нове, але більше відпочити за читанням.