Що читає стратегічний коуч: 6 книжок про дисципліну, мотивацію, філософію та подружні стосунки

Що читає стратегічний коуч: 6 книжок про дисципліну, мотивацію, філософію та подружні стосунки Колаж: "ТиКиїв"

Віктор Дубровін — коуч-консультант з організаційного, командного та лідерського розвитку, має 20 років досвіду в маркетингу, 10 років у стратегії, 10 років керування та розвитку власного бізнесу, маркетингової агенції Aimbulance. Вже п'ять років Віктор працює у темі стратегування з провідними українськими компаніями, його місія та задачі — підсилювати команди та лідерів, а серед його клієнтів — MasterCard, Uniqa, Puma, Новопечерська школа, SuperHumans, G-bar, Guzema, Rozetka Pay, olx, Агенти крові, Освіторія та інші. Також Віктор має щасливу родину: дружину та трьох діток. А у добірці для "ТиКиїв" зібрав книжки про дисципліну, мотивацію, філософію та подружні стосунки. 

Віктор читає книжки кілька разів на тиждень і намагається частіше, але пам’ятає, що для читання має бути ментальний простір та відповідний настрій. Тому найприємніший та найперспективніший час для цього — це вихідні, коли читацькі спринти можуть бути довгими. Вибудовує звичку читати ввечері перед сном, аби перезагрузитися, заспокоїтись та налаштуватись на більш відсторонену від бентежної реальності хвилю. 

У Віктора є три сценарії вибору книжок: найчастіше — за рекомендаціями важливих і значущих людей. Другий — це цілеспрямований пошук в якійсь темі, наприклад, про командоутворення чи лідерство. Тоді він занурюється у Google або chatGPT та знаходить щось цікаве. Третій — випадковий, коли щось приваблює в інтернеті або у книжковому, імпульсні покупки. 

"Читання для мене — це про певне уповільнення та відсторонення від реальності. Про ментальне перезавантаження,  перемикання та заспокоєння від щоденних справ. Про пошук якихось нових, а зараз частіше старих, але по-новому поданих корисних ідей. Про розвиток смаку та інтелектуально-культурної надивленості/наповненості. Про розширення словникового запасу та здатності чіткіше, ясніше або більш різноманітно формулювати свої думки й доносити ідеї. Про розвиток фантазій, мріяння та покращення відносин з ймовірним та майбутнім. Про натхнення та мотивацію до дій, змін, професійного розвитку та життя в цілому. Про навичку та здібність не розпилятися і фокусуватися. А також про вміння бути в моменті, "нічого не робити" і жити життя тут і зараз".

Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг, Алан Ігл, "Тренер на трильйон"

Це книга про лідера, менеджера і коуча, з дуже схожею філософією та принципами взаємодії й розвитку людей. Читав та кайфував від схожості та однаковості поглядів на багато різних бізнесових, лідерських та життєвих ситуацій.

Ключова ідея книги: бізнес — це про людей. І з ними потрібно по-людськи — гідно, по-дорослому, з наміром їх покращити, навчити самостійності та розкрити найкраще в них, а не просто панькатися, керувати чи навчати. Рекомендую цю книгу всім, хто працює з людьми та командами, на будь-яких рівнях та позиціях. 

Купити книгу на сайті 

Раян Голідей, "Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим"

Ця книжка сучасного філософа Раяна Голідея, який давно та глибоко вивчає стоїцизм. Я відкрив для себе цього автора книжкою "Перешкода як шлях", яка стала для мене значною підтримкою як під час ковіду, так і далі по життю. Дуже ймовірно, що ви стикалися з його книжками "Як бути стоїком" та "Стоїцизм на кожен день".

Книжки Голідея я зазвичай смакую по одній главі, в якій він розкриває якусь одну думку — про глобальну філософію та відношення до життя, про те, як навчатися сприймати та жити його більш свідомо, стримано, мудро, з прийняттям та по-дорослому. При цьому приправляючи історіями людства, починаючи з давньої Греції й закінчуючи сучасними лідерами. Кожну главу я читаю, неначе кладу шматочок шоколадки до рота та смакую, поки він не розтане, але смак та пам’ять про нього залишаються надовго. Це наче мої мікромедитації та налаштування на день чи переосмислення його в кінці.

Книжки Голідея дуже цілеспрямовано та послідовно формують ментальність та чесноти стоїків: практичну мудрість, сміливість, помірність, справедливість та трансцендентність-духовність. Рекомендую всім, кому цікаво та важливо розвивати своє мислення.

Купити книгу на сайті 

 Гарвілл Гендрікс, "Кохання на все життя"

Це книга — одна з двох найкращих про відносини між чоловіком та жінкою (друга це "Родина і як ми в ній вцілили"). Вона написана дружиною і чоловіком, психологами, які в минулому були одружені, а зараз працюють та допомогою іншим сімейним парам.

До речі, за "британськими вченими" саме вміння будувати здорові, глибокі відносини визначає рівень нашого добробуту та щастя в життя. Тому воно 100% того варте. Книжка саме про це: як сприймати, відноситись та цілеспрямовано покращувати свої стосунки, аби вони були справжніми, глибокими та наповненими.

Цікава, корисна, опорна та мотиваційна для мене книга. У ній описується та розкриваються багато механізмів, які формують нас як особистостей та впливають на сприйняття і нашу поведінку у відносинах з партнерами. Також описується багато різних пасток та ситуацій, в які ми схильні потрапляти. А ще — принципів та рекомендацій, які можуть допомогти їх уникнути, щоб вибудувати здорові відносини.

Ця книга дуже практична: в кінці навіть є окремий розділ з вправами для тих, хто не хоче пускати все за сценарієм "як вже складеться", а хоче свідомо і цілеспрямовано вибудовувати, покращувати та розвивати стосунки.

Купити книгу на сайті

Тім Феріс, "Інструменти титанів"

Це життєва енциклопедія з вижимками, висновками та лайфхаками щодо життя від сотні різних цікавих, експертних та успішних людей. Починаючи з фітнес-тренерів та спортсменів, наприклад, Тім Хоф, вчених (Пітер Аттіа), закінчуючи селебріті та коучами — зокрема Тоні Робінс та Арнольд Шварценеггер.

Середня кількість та якість досвіду на сторінку просто зашкалює. При чому тут дуже багато конкретних та прикладних порад. Я читаю це теж главами, іноді половинками, аби осягнути й посмакувати філософію і досвід, або розібрати всі поради кожного з експертів.

Написана, точніше, зібрана книга Тімом Ферісом, якого я люблю та поважаю самого по собі. Адже він експерт та "задрот", в найкращому прояві, у темі дослідження, розбирання, структурування, подальшого опанування і покращення себе та практичного особистого досвіду в різних сферах життя: від спорту, відпочинку, побудови раціону до управління фінансами, вивчення мов та управління бізнесом.

Купити книгу на сайті

Ектор Гарсія та Франсеск Міральєс,"Ічіго-Ічіє. Японське мистецтво бути щасливим тут і зараз"

Ця книжка — медитація сама по собі, її можна читати як завгодно й у будь-якому місці, і вона все одно буде на вас впливати, уповільнюючи східною філософію. Книга досить ненав'язливо запрошує на роздуми про наше життя і його красу як таку. Мені, як екзистенціалісту, це дуже відгукується, адже однією з фундаментальних екзистенційних мотивацій є "любити життя". Також вона про те, що завжди можна жити інакше: це виключно наш вибір і ми дійсно здатні його робити, це повністю в зоні нашого впливу.

Висновок: хочеш бути щасливим та наповненим — будь ним. Тобі нічого і ніхто для цього не потрібен. Як пишеться у самій книзі, "якщо вам не подобається реальність, що існує — створіть собі щось інше".

Купити книгу на сайті

Метью Макконагі, "Зелене світло" 

Дуже життєва, а тому цікава й захоплива книжка про професійний та персональний шлях актора Метью Макконагі. Він ще глибше розкрився, викликав мою повагу та захоплення після цієї книжки. Тут через призму його історії проявляється та формується бачення і розуміння якостей нашого характеру та нас як особистостей. Наче саме в такий спосіб життя нас веде, формує та розкриває.

Коли дивитися збоку і "великою картинкою", то однозначно усвідомлюєш, що життя — мудре і справедливе. Йому потрібно довіряти, адже все в ньому для чогось, і це "щось" — для нас самих. 

Купити книгу на сайті 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації