Що цікавого купити на "Книжковому Арсеналі": поради книгоблогерки
З четверга по неділю до свого списку покупок додавай ще й перелік книг, які хочеш придбати на "Книжковому Арсеналі", бо цікавинок дуже багато, всі у голові не втримаєш. Якщо тих 50 найменувань, що в тебе записані, недостатньо (авжеж, недостатньо, в кожного палкого читача зошит щонайменше на 24 сторінки А4), то читай нижче, на що звернути увагу.
Персональні рекомендації
Джон Ірвінг "Правила будинку сидру"
Прекрасна історія від мого найулюбленішого сучасного письменника, за сценарій до екранізації якої він отримав престижну премію "Оскар".
Це канонічний "великий" роман, де численна кількість персонажів, щемливі, але не без гумору історії, напружені любовні конфлікти та бездоганно виписані декорації. Якщо читати тільки одну книгу на рік, то без сумнівів, саме цю, бо коли перегортаєш останню сторінку, складається враження, що прочитав декілька романів. І не дивно — починаємо ми у притулку для сиріт, а закінчуємо на виноробні.
Майкл Шейбон "Телеграф авеню"
Те саме можу сказати й про книги Майкла Шебона. Його останній роман — дуже атмосферна історія про двох друзів — власників затишного та безнадійно збиткового магазину вінілу, у яких безліч своїх проблем, а на горизонті ще й відкриття торговельного центру, що знищить їхній бізнес.
Дійові особи: відлюдькуватий єврей із сином-геєм, його друг, якому звалився на голову син-підліток, розлючена вагітна дружина-акушерка та актор бойовиків на пенсії, що по вуха у боргах. Якби вони усі зайшли в бар, вийшов би кумедний анекдот, але там все складніше, тому це смішний роман, що навіює почуття ностальгії за тими часами, коли все було безтурботно: музика від душі, фільми справжні, а бізнес — маленький і сімейний.
Ольга Токарчук "Емпусіон"
Новинка від польської лауреатки Нобелівської премії, на яку обов'язково треба звернути увагу. Майстриня експериментів та незвичайних жанрів на цей раз написала "фітотерапевтичний роман жахів" про львівського студента на курорті, де починають пустувати невидимі сили.
Авторка в серйозному екологічному детективі "Веди свій плуг понад кістками мертвих" довела, що вміє реалізовувати інтелектуальне навіть у розважальних жанрах, тому буде дуже цікаво подивитись, як вона переосмислила жанр жахів.
Жузе Сарамаґу "Двійник"
Я завжди дуже уважно слідкую за усіма новинками видавництва "Вавілонська бібліотека", бо в них не просто книги, а справжні витвори мистецтва. Попереджаю, якщо якась їх книга потрапить тобі до рук, то ти вже не зможеш її відкласти, а потім принесеш додому та покладеш у музейну вітрину.
Новинка португальського нобелівського лауреата розповідає про чоловіка, який побачив у фільмі свого двійника і став одержимим ним. Доволі банальний сюжет, який розкривається по-новому через унікальний стиль автора.
Андрій Сем'янків "Танці з кістками"
Справжня рідкість, щоб трилер отримував престижні премії, бо жанр все ж не дуже вшанований критиками, але історія Сем'янківа стала книгою 2022 року за рейтингом ВВС, а це означає, що він точно вартий уваги. Від оповіді про патологоанатома Севу, який продає душу дияволу за невеличку надбавку до зарплатні, мурахи бігають по шкірі, а від усвідомлення ступеня корупції у сфері охорони здоров'я — мороз по хребту.
Безневинний, на перший погляд, вчинок призводить до таких наслідків, що я б назвала цю книгу романом жахів, який одразу після читання хочеться із себе змити.
Кормак Маккарті "Дорога"
13 червня у віці 89 років помер класик американської літератури Кормак Маккарті. До речі, письменника, якого вивчають в університетах та який назбирав усі можливі премії, можна було почитати й у твіттері.
"Дорога" — це постапокаліптичний роман про батька із сином, які йдуть вкритою попелом землею Америки у пошуках кращого життя. Не найкраще читання для українців з підвищеною тривожністю, але рекомендую хоча б купити на майбутнє — до Маккарті зараз буде точно підвищений інтерес.
Симона де Бовуар "Ошукана жінка"
Надзвичайно рада, що в нас видають визначну французьку письменницю, філософиню, ідеологиню фемінізму та політичну активістку (список чеснот можна продовжувати). Поки вся Україна очікує перевидання її головної роботи "Друга стать", яку ще називають біблією фемінізму, можна розпочати з мініроманів та монологу, які увійшли до цієї збірки.
Книги для автографів
Величезний козир таких івентів, як "Книжковий Арсенал", — це можливість побачити багатьох відомих українських письменників та письменниць в одному місці. Якщо повз мене пройдуть Кідрук та Андрухович, я розірвусь навпіл, вибачте, але іншого виходу не бачу. Щоб підготуватися до швидкісного забігу під назвою "як отримати максимальну кількість автографів у найкоротший строк", рекомендую одразу купити книги всіх цікавих тобі авторів. Обов'язково перевір розклад зустрічей, щоб не проґавити улюбленців!
- Автограф Макса Кідрука краще за все отримати в його гучній новинці "Колонія".
- Розпис Ірени Карпи в "Краще нікому про це не кажи…" буде не тільки приємним, але і корисним — зараз її останню книгу читають усі, тож ти зможеш поділитись враженнями з друзями.
- До Юрія Андруховича неси неймовірно оформлене перевидання "Московіади". Щоправда, такий скарб буде шкода випустити з рук і довірити на підпис навіть автору.
- "Драбина" з підписом Євгенії Кузнєцової стане предметом заздрощів незнайомців, тому неси додому акуратно і нікому не показуй.
Подарункові видання
Обов'язково привези з "Арсеналу" подарунок найважливішій тобі людині — собі :) І ще для друзів можеш захопити, але це вже за бажанням.
На фестивалі будуть представлені визначні випуски журналу Vogue. Якщо ти людина-візуал, погортай антологію фото з архіву десяти років роботи модного сторітелінгу. Також зможеш купити вже культовий випуск "Незламні". Я особливо палко раджу збірку сучасної прози та поезії, де представлені найвідоміші творці сучасної України: Оксана Забужко, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ірена Карпа та інші.
Особисто я не піду додому без "Собак у мистецтві" (якщо ти чомусь більше любиш котів, така книжка там теж є). Тут представлені відомі картини як класичного, так і сучасного мистецтва, на яких зображені наші улюбленці. Як гадаєш, хто саме зображений на полотні "Щаслива кумедна мордочка"? Я з цими книгами.
Серйозних друзів, які не пищать від захвату, коли бачать цуценяток, можеш потішити подарунковим виданням "Енеїди" Івана Котляревського. Крейдований папір, епічні ілюстрації та можливість вже по-дорослому осягнути геній цього класика, а не як у школі, коли змушували вчити "Еней був парубок моторний…"
І наостанок (хоча можу продовжувати нескінченно) хочу порекомендувати подарункові бокси психологічної прози Агати Кристі. По-перше, вони дуже красиві та стануть справжньою окрасою бібліотеки. А, по-друге, цікаво дослідити менш відомі, але такі ж прекрасні роботи королеви детективу.
Українська класика
Якось раптово читачі української літератури перейшли від: "Яке видання Коцюбинського краще — з розмитим козаком чи піксельною хаткою?" до "Треба замовити нове видання "Тіней забутих предків, ну і що, що в мене вже три є, це таке красиве". І дійсно, видавці так оперативно видають нашу класику, що можуть вдовольнити бажання навіть найвибагливішого читача!
Любителі мінімалізму точно зацінять серію "Неканонічний канон" від "Віхоли" (до того ж там є QR-коди з мапами місць Києва, де були герої книг!), а той, хто хоче щось розкішне на поличку — залюбки позбирає серію від РМ або "Апіорі".