ТОП-5 книг про фемінізм, які варто прочитати

ТОП-5 книг про фемінізм, які варто прочитати Фото: Unsplash

Наближається перше весняне свято – Міжнародний жіночий день 8 березня. Саме час згадати про книги, які зіграли важливу роль у розвитку фемінізму. Цей рух подарував жінці як рівні права з чоловіками, так і свободу бути собою. Він став дуже популярним у всьому світі, у нього тисячі прихильників та послідовників. Проте більшість людей все ще погано розуміє, навіщо потрібна жіноча емансипація. Краще розібратися у цьому понятті допоможуть цікаві та корисні книги з нашої добірки.

 Симона де Бовуар "Друга стать"

Фото: Getty Images

Книга "Друга стать" стала однією з найскандальніших видань 20 століття. Ватикан навіть вніс її до списку заборонених. Авторка цієї роботи Симона де Бовуар – інтелектуала, філософиня та партнерка Жана-Поля Сартра (вони були проти шлюбу, тому все життя називали одне одного однодумцями та партнерами). Книга відповідає на безліч запитань. Що таке жіноча доля, жіноча душа, жіноча логіка? Наскільки жінка господиня собі й своєму тілу? Як стати вільною і де знайти щастя? Жінкою народжуються чи, може, все ж таки стають?

Симона де Бовуар показує на численних прикладах, у чому саме полягає дискримінація жінок у чоловічому світі, а також аналізує причини такого становища.

 Доріс Лессінг "Золотий зошит"

Фото: Getty Images

Роман відомої англійської письменниці-фантастки й лавреатки Нобелівської премії з літератури Дороті Лессінг було опубліковано у 1962 році. Зараз "Золотий зошит" вважається класикою феміністської літератури. Це історія талановитої дівчини, відомої феміністки Анни Вульф, яка записує всі свої думки та переживання у чотири різноколірні зошити: чорний, червоний, жовтий та синій. Але згодом з'являється ще й п'ятий – золотий зошит, записи в якому стають для героїні справжнім одкровенням і допомагають їй знайти вихід із глухого кута.

Бетті Фрідан "Таємниця жіночності" 

Фото: Getty Images

Одна із засновниць Національної організації жінок США, лідерка другої хвилі американського фемінізму Бетті Фрідан розповідає у книзі, що стала згодом бестселером, про згубний вплив фрейдизму на ставлення до жінок, історію фемінізму, а також викриває стереотипи, що змушують жінок знову повертатися до кухні, прирікаючи свій потенціал на нереалізованість, а себе – на заточення у чотирьох стінах.

Чимаманда Нґозі Адічі "Всі ми маємо бути феміністами" 

Фото: Getty Images

Чимаманда Нґозі Адічі вважається однією з найвпливовіших письменниць у світі, серед прихильників якої Бейонсе та модний Дім Dior. 

У своєму єсеї письменниця намагається зруйнувати всі стереотипи, пов'язані з фемінізмом. За допомогою анекдотів та історій з життя Адічі намагається донести, що просто зосередитися на загальних правах людини недостатньо, важливо загострити увагу саме на фемінізмі та доносити його принципи до кожної людини. Наводячи приклади з різних культур, авторка відверто заявляє, що становище жінок в історії завжди було нестійким, і що відлуння цих стереотипів досі псують життя багатьом молодим дівчатам, тож треба перестати заперечувати проблему та діяти всім разом!

Кеенга-Ямахтта Тейлор "Як ми стали вільними"

Фото: фейсбук nemolchi.uz

Книга була опублікована у 2017 році і досліджує історію "Колективу річки Комбахи" – групи радикальних темношкірих феміністок США, які існували у 70-ті. Науковиця та співробітниця Принстонського університету Кеенга-Ямахтта Тейлор провела десятки інтерв'ю з активістками цієї організації, щоб розповісти всім про проблеми, з якими стикалися темношкірі феміністки. Цікавий факт, що вона не "підчищала" і не редагувала інтерв'ю. Тож читач може відчути особистість кожної жінки та відданість їхній справі. Книга точно приверне увагу тих, кому цікаві історії жінок, які виборювали свої права.

Вимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум порадиВимкнути перевіркуПреміум поради Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
 -
Автор

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації