"Володар перснів": тепер аніме. Ексклюзивні подробиці створення нового фільму із всесвіту Толкіна
12 грудня в український прокат вийде новий фільм зі всесвіту "Володар перснів" — "Володар перснів: Війна рогіримів", знятий у жанрі аніме. Розповідаємо ексклюзивні подробиці створення стрічки!
Про що фільм?
Дія стрічки "Володар перснів: Війна рогіримів" відбувається за 183 роки до подій фільму "Володар перснів: Дві вежі". У "Війні рогіримів" розповідається історія Хелма-Молота, легендарного короля Рогана Хелма Молоторукого та його доньки Гери, які мають захищатися від армії данлендінгів. Король Хелм має велику пошану своїх підданих, проте данлендінги мають свої погляди на правління. Особливу роль в них відіграє син короля данлендінгів Фреки, Вульф. Коли Хелм вбиває Фреку, Вульф клянеться помститися та знищити все, що важливо Хелму — навіть попри його колись близьку дружбу з Герою.
Культовий роман Джона Р. Р. Толкіна "Володар перснів", що вийшов ще 1954 року, у XXI столітті отримав цілий кіновсесвіт. До нього, окрім трьох фільмів "Володар перснів" — "Володар перснів: Братерство персня" (2001), "Володар перснів: Дві вежі" (2002) та "Володар перснів: Повернення короля" (2003), увійшли ще три стрічки про гобіта — "Гобіт: Несподівана подорож" (2012), "Гобіт: Пустка Смога" (2013) та "Гобіт: Битва п’яти воїнств" (2014) і телесеріал "Володар перснів: Персні влади", який на сьогодні має вже два сезони (2022 та 2024 рр.).
Не вистачало в цій компанії хіба що анімації, і тепер ця прогалина заповнена: від завтра кінотеатрами світу крокуватиме аніме-стрічка "Володар перснів: Війна рогіримів", створена компаніями New Line Cinema та Warner Bros.
Щоправда, подейкують, що жанр аніме в цій історії виник через брак часу: мовляв, зняти звичайну повнометражну стрічку New Line Cinema просто не встигала, тому, щоб не втратити права на екранізації творів Джона Р. Р. Толкіна, вдалася до формату аніме.
Втілити цю ідею запросили японського режисера Кендзі Каміяма, продюсеркою фільму стала співавторка сценарію трилогії "Володар кілець" Філіппа Боєнс, а його сценарій писали донька Філіппи Фібі Гіттінс і Арті Папагеоргіу.
"Я був на прем’єрі кожного фільму Пітера Джексона, — зізнається режисер стрічки Кендзі Каміяма. —Історія війни рогіримів мене дуже привабила: це додаткове коротке, але дуже потужне оповідання Толкіна, яке мало потенціал для чудової історії".
"В одному зі своїх листів професор Толкін сказав, що, можливо, деякі з найцікавіших історій — нерозказані, — каже продюсерка Філіпа Боєнс. — Йому завжди подобалося знати, що існують нитки історії, які залишаються нерозказаними. Тож ми повернулися до витоків і потягнули за всі нитки, які там були. Ми не хотіли розповідати історію про кільце влади чи темного лорда. І коли вперше з’явилася ідея створити стрічку-аніме, до мене прийшла ця історія про короля Хелма-Молота і його доньку Геру — я точно знала, якою вона має бути".
Але ж історія — історією, та технологічні складнощі ніхто не скасовував.
"Коли мене вперше запитали, хотів би я взятися за цю роботу, моя перша відповідь була така: "Неможливо зробити з цієї історії мальовану анімацію" — через кількість солдатів та коней на екрані, хитромудрості дизайну… — каже Кендзі Каміяма. — Але це був шанс взятися за те, що я любив і чим справді захоплювався. Мені довелося це прийняти. Я просто не знав, як це втілюватиму…"
Проте Каміяма трохи лукавить: до проєкту його запросили саме як знаного майстра аніме, і цей розрахунок справдився: режисер, наприклад, вирішив створювати анімацію персонажів вручну. Спочатку актори записували рухи персонажів, на базі цього в програмі Unreal Engine створювалися анімаційні моделі, а потім художники все перемалювали від руки. Режисер попросив їх використовувати 3D-версію як еталон при створенні традиційних 2D-малюнків. Це допомогло зробити рухи на екрані плавнішими, але зберегти відчуття намальованої від руки анімації.
"Геніальна ідея Кендзі полягала в тому, щоб використати захоплення руху, високодеталізовані моделі та намальовану від руки анімацію — це дозволило нам мати в сцені, наприклад, 2000 коней, що біжать, — каже один із продюсерів Джозеф Чо. — Завдання полягало не просто в створенні анімації, а в тому, щоб зробити щось, що відповідало б всесвіту "Володаря перснів". Для цього нам знадобилося стільки аніматорів і ресурсів! Зібрати достатню кількість аніматорів для цього було величезним завданням. Ми працювали з понад 60 компаніями з усього світу".
При цьому творці фільму пильнували над тим, щоби зберегти відповідність тексту Толкіна та тісно співпрацювали з компанією Weta, що створювала костюми, обладунки, зброю, істот і мініатюри для всіх "Володарів перснів" та "Гобітів". А художній керівник компанії Деніел Фалконер слідкував, щоб творці аніме залишалися послідовними. Тому усі обладунки, одяг або будівлі в "Володар перснів: Війна рогіримів" такі ж, якими вони були у "Двох вежах".
"Працювати з Weta було неймовірно! — каже режисер Кендзі Каміяма. — Ми заглиблювались у походження персонажів, їхню історію. Наприклад, чому у Вульфа є шрам? Все це потрібно було встановити, перш ніж розпочинати проєктування. Під керівництвом Філіппи, яка знала тонкощі цього світу, ми змогли сформувати цю історію та спроєктувати кожного персонажа з передісторією".
"Ми старанно працювали над тим, щоб цей фільм вписувався у світ фільмів Пітера Джексона, — каже один із продюсерів стрічки Джейсон ДеМарко. — Ми хочемо, щоб ви відчували себе у світі "Володаря кілець", навіть якщо ця стрічка анімована".
Перевірити особисто, чи вдалося це творцям стрічки "Володар перснів: Війна рогіримів", можна вже від завтра.
До речі
Український оркестр LUMOS Orchestra зробив кавер на композицію The Rider британської виконавиці Періс Паломи, створену для аніме "Володар Перснів: Війна рогіримів" — він виконаний українською, а звучання доповнюють традиційні українські інструменти.
У роботі над проєктом взяли участь близько 20 учасників оркестру. Переклад тексту пісні підготувала Анна Іванченко — філологиня, перекладачка і дослідниця творчості Толкіна. Учасники LUMOS Orchestra виконували не лише музичні партії: дехто спробував себе у ролі акторів, як Анна Васильченко, яка зіграла в кліпі головну героїню.
Головний акцент у кліпі отримали бандура та колісна ліра. Серед класичних інструментів у кавері задіяні струнні, флейта, гітара, вокали та сигнальний ріг.
Читай також: "Збори ОСББ": як Сумська і Лебіга генератор купували