Крутезне ком’юніті: чому колівінг — це більше, ніж просто гуртожиток?

Крутезне ком’юніті: чому колівінг — це більше, ніж просто гуртожиток? Фото: Getty Images

Розвиток колівінг-культури в Києві трішки пригальмувався через повномасштабне вторгнення росії. Цільова аудиторія такої форми спільного проживання — молодь. А їй у війну довелося роз'їхатися по світах, стати до лав ЗСУ, шукати нові джерела прибутку, змінити пріоритети… Але тренд на колівінги стає дедалі популярнішим у світі та в Україні. Розберімося, чому і кому підійде такий формат?

Що таке колівінг?

Фото: Getty Images

Пам'ятаєш серіал "Друзі" та квартиру Моніки, де жили дві дівчини-сусідки, а на кухні часто збиралися всі інші герої-друзі? Це схоже на колівінг.  Ще є жарт про те, що колівінг — це гуртожиток, який міленіали придумали для зумерів. Але насправді колівінг — це сучасний формат спільного проживання, де мешканці мають власні кімнати, але користуються спільними просторами для роботи, відпочинку та спілкування. На відміну від звичайної оренди квартири чи хостелу, колівінг створює спільноту людей зі схожими інтересами та цінностями.

Колівінги облаштовують у різних типах нерухомості. Це можуть бути переобладнані нежитлові будівлі, поверхи в багатоповерхових будинках, особняки в приміській або сільській місцевості, багаторівневі або великі квартири.

Типовий київський колівінг пропонує своїм мешканцям комфортні умебльовані кімнати з власним санвузлом (деякі навіть наголошують, що це буде твоя найкраща "інстаквартира"). Але бувають і варіанти спільного проживання в кімнатах. Зазвичай у розпорядженні резидентів є повністю обладнана спільна кухня та затишні лаунж-зони для відпочинку й спілкування. Для роботи передбачено коворкінг-простір зі швидкісним інтернетом. Мешканцям зазвичай не потрібно турбуватися про прання чи прибирання — усі побутові питання вирішує персонал колівінгу або обрані "сотники", які мають знижки на проживання за те, що контролюють питання чистоти та порядку.

У колівінгах є фіксована орендна плата, а житлово-комунальні послуги, інтернет та ОСББ можуть оплачуватися окремо, відповідно до встановлених тарифів. 

Фото: Getty Images

Важливою частиною життя в такому просторі є регулярні спільні заходи для резидентів. Там влаштовують різні активності: спільні вечері, заняття з йоги, чайні церемонії, вивчення мов... Для коліверів також організовують спільні подорожі, закриті заходи, в ком'юніті формують власні традиції.

Як потрапити до колівінгу?

Фото: Getty Images

Колівінги розвивалися як комфортне середовище для молодих співробітників, які прагнуть до саморозвитку і знань. Такий формат більш прийнятний для самотніх людей, але буде цікавим і для сімейних пар.

Процес входження до спільноти колівінгу зазвичай складається з трьох етапів. Спочатку потрібно заповнити анкету на сайті обраного колівінгу, де ти розповідаєш про себе, свої інтереси та очікування. Наступним кроком стане співбесіда — більшість колівінгів проводять онлайн або офлайн інтерв'ю, аби переконатися, що ти поділяєш цінності спільноти. Після успішного проходження співбесіди тобі запропонують укласти договір на проживання.

У деяких колівінгів є списки очікування: після співбесіди потрібно підтвердити платоспроможність та чекати своєї черги пожити в цьому просторі. Також багато колівінг-центрів мають свій звід правил, з яким ти маєш погодитися. Приміром, деякі забороняють вживати на своїй території алкоголь чи тютюнові вироби, вимагають сортувати сміття, забороняють гучні звуки після 21:00... 

Зазвичай в колівінг не потрапляють ті, хто не готовий довго жити у спільноті: якщо той, хто подає заявку, шукає тимчасове житло на місяць-два, то відбір він не пройде. Немає шансів і у тих, хто основну частину свого часу віддає роботі, а квартира йому потрібна лише для вечері та сну, бо спільний вайб, відпочинок та активності важливі для коліверів. 

Популярні колівінги Києва

Фото: coliving1.com.ua

Coliving One — це мережа pet friendly колівінгів поряд з метро, з окремими апартаментами та зонами спільного користування, такими як коворкінг, пральня, bbq, тераса. Славиться своїм крутим комʼюніті! Тут є апартаменти з сучасним дизайнерським ремонтом, де кожна деталь створена зі смаком. Колівінги облаштовані системою "Розумний будинок", в них є  Party Room на цокольному поверсі, тераси для відпочинку, альтанки надворі...

Вартість проживання: від 10 тис. грн на місяць, комунальні сплачуються окремо.

Фото: facebook.com/vilnyy

Vilny — це мережа колівінгів для активної молоді в Києві та Львові, в якій є приватні апартаменти та загальні кімнати. 

Фото: Фото: facebook.com/vilnyy

Кімнати колівінгу в Києві розраховані на 3-4 людей, а у Львові — на 2-4. Зазвичай в кімнатах просто сплять та зберігають речі. В кожному колівінгу є великий хол, який можна використовувати як коворкінг для роботи та навчання. Після співбесіди тут ще проходить голосування спільноти за кандидата. 

Вартість проживання: від $150 разом з комунальними та побутовими витратами.  

Фото: communitykyiv.com.ua

"Спільнота" — це колівінг для студентів та молодих фахівців, проживання можливе в окремих кімнатах або разом. На тебе чекає новий ремонт та кімната, обладнана зручним спальним місцем, ортопедичним матрацом, робочим місцем та шафою. В наявності повністю обладнана кухня з необхідною побутовою технікою (холодильники, мікрохвильова піч, чайники, варильна поверхня тощо). Також є зона відпочинку з настільними іграми, маленькою бібліотекою та телевізором. В колівінгу 4 санвузли, щоб уникнути черг та незручностей, є 2 пральні машини та 2 сушильні машини.

Вартість проживання: від 10 тис. грн на місяць, у вартість входить прибирання, інтернет та комунальні послуги.

Чому це тренд?

Фото: Freepik

Попит на колівінги зростає. Насамперед це пояснюється економічною вигодою — порівняно з орендою окремої квартири, колівінг часто виявляється економнішим варіантом, особливо враховуючи включені послуги та вигідне розташування.

Важливим аспектом є й можливість нетворкінгу: життя в колівінгу передбачає постійні знайомства з цікавими людьми, і багато резидентів знаходять тут ділових партнерів, співзасновників стартапів або просто друзів. Про яскраві романтичні пригоди годі й говорити...

Комфорт і зручність також відіграють значну роль: мешканцям не потрібно турбуватися про меблі, комунальні платежі чи прибирання, оскільки все це включено у вартість проживання. Гнучкість умов проживання надзвичайно приваблює — більшість колівінгів пропонують короткострокові контракти, що ідеально підходить для тих, хто цінує мобільність.

Кому такий формат проживання не підійде?

  • Інтровертам, яким важко перебувати довго в оточенні інших людей та потрібен особистий простір для відновлення енергії. Постійна соціальна взаємодія може бути для них виснажливою.
  • Людям, які потребують тиші та спокійної атмосфери. У колівінгу часто буває шумно через активність сусідів, що може заважати концентрації.
  • Тим, хто має усталений спосіб життя і власні побутові звички. У колівінгу доведеться підлаштовуватися під правила спільноти та враховувати потреби інших мешканців.
  • Сім'ям з маленькими дітьми, яким потрібно більше приватності та особливі умови для комфортного проживання. Шум та активність інших мешканців можуть порушувати режим дитини.
  • Людям, які люблять готувати й проводити багато часу на кухні. У колівінгу часто бувають черги до спільної кухні, а зберігання продуктів може бути обмеженим. 
  • Тим, хто має домашніх тварин — не всі колівінги дозволяють їх утримування, а спільне проживання з тваринами може створювати додаткові складнощі.
Фото: Freepik

Під час проживання в колівінгу люди працюють у будь-який час доби. Без прив'язки до робочого графіку. Зрозуміло, такий розпорядок підійде не для будь-якої професії. Але для деяких це ідеальний варіант. 

Можна сказати, що колівінги — це більше, ніж просто житло. Це відображення нових цінностей покоління Z: мобільності, обміну досвідом, спільного споживання та прагнення до постійного розвитку... Це можливість долучитися до спільноти однодумців, розширити свій нетворк та отримати новий досвід життя у столиці. 

Як тобі така ідея?

Читай також: Покоління Z шукає роботу: до чого треба бути готовим працівникам та роботодавцям 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Ola_FB.jpg - Ольга Безсонова
Головна редакторка "ТиКиїв". Любов до Києва та журналістики надихає мене бачити інфоприводи на кожному кроці. Вірю в силу слова та його здатність торкатися сердець нашої аудиторії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації