Що ми маємо знати про Будинок учителя?

Поділитися

Що ми маємо знати про Будинок учителя?

Що ми маємо знати про Будинок учителя? Фото: ТиКиїв

Київський міський будинок учителя є комунальним комплексним позашкільним закладом, що раніше був відомий як Педагогічний музей, а у 1917 році у ньому розпочала роботу Українська Центральна Рада. Будинок учителя заснували в 1910 році, він розташований на вулиці Володимирській, 57.

Будівництво відбувалося під керівництвом архітектора Павла Федотовича Альошина.

Побудова

Коли зробили перший варіант проєкту будівлі, на головному фасаді над входом було розміщено напис: "Народный дом С. С. Могилевцева". Але за деякий час було ухвалено рішення перейменувати будинок на Педагогічний музей імені цесаревича Олексія.

Дім вчителя
Дім вчителя у давнину

Хоча закладення музею провели 30 липня 1910 року, освячення будівлі пройшло 28 серпня 1911 року. А 5 жовтня 1912 року відбулося урочисте відкриття на Володимирській вулиці.

На той час музейне зібрання налічувало три відділи, і можна було безплатно користуватися матеріалами. 

  1. Колекція наочних приладів, предмети, що стосуються шкільної архітектури, гігієни, фізичного виховання.
  2. Збірка підручників і посібників.
  3. Спеціальна бібліотека з історії й освіти.

З 1913 по 1915 рік місце в будинку займало Київське товариство охорони памʼяток старовини та мистецтва, яке заснували у 1910 році. Воно налічувало 200 учасників.

Коли розпочалася Перша світова війна, музей був евакуйований у м. Курськ та розміщений у приватному домі. В музеї тоді облаштувався штаб авіації великого князя Олександра Михайловича. 

Тепер

Будинок учителя є культурно-просвітницьким осередком, що допомагає розвиватися творчим людям, які хочуть вдосконалювати навколишній світ та освіту. Тому метою діяльності Київського міського будинку вчителя є впровадження новітніх досягнень науки й практики, створення умов для інтелектуального і творчого розвитку, виховання громадянина України.

Крім того, у приміщенні Будинку вчителя функціонує Педагогічний музей, філія Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, Міська організація профспілки працівників освіти й науки та відділ Національного музею історії України "Музей української революції 1917-1921 рр.".

Дім вчителя
Дім вчителя після російської ракети у 2022 році

Після російської ракети

Через російський ракетний обстріл Києва на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирській у жовтні 2022 року було пошкоджено скляний купол будівлі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Viktoriia Holovach
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації