18 грудня в історії Києва: відкриття Академії мистецтв та націоналізація "ПриватБанку"

18 грудня в історії Києва: відкриття Академії мистецтв та націоналізація "ПриватБанку" Архівне фото

Відкриття Української академії мистецтв, націоналізація "ПриватБанку" та день народження співавторки проєктів будівель Верховної Ради й  готелю "Дніпро"  — "ТиКиїв" розповідає про історичні події, які відбулися у столиці 18 грудня.

Чим ще запам'ятався цей день, хто з відомих киян народився та які свята сьогодні відзначають — читай далі.

Пам'ятні події у Києві 18 грудня

  • 1104 рік — Никифор I був призначений керувати Київською Митрополією. Він був греком за походженням, а на Русь приїхав з благословення Константинопольського Патріарха. У Київ прибув на початку грудня 1104 чи 1103 року, після чого став Митрополитом Київським. На цій посаді, зокрема, брав участь у розв'язанні питання про запрошення на престол князя Володимира Мономаха під час Київського повстання 1113 року. Також був автором кількох послань та повчань, які демонструють, що Никифор дбав про благоустрій своєї пастви. Помер у січні 1121 року (інші джерела вказують на квітень 1121 року).
Никифор I
Старовинне зображення Никифора I (праворуч)
  • 1917 рік — у Києві відкрили Українську державну академію мистецтв. Академію заснували за ініціативи видатних діячів культури, науки і мистецтва, серед яких були Михайло Грушевський, Дмитро Антонович, Михайло Бойчук, Георгій Нарбут та інші. Вже при радянській владі, у 1922 році, академію перетворили у Київський інститут пластичних мистецтв, потім об'єднали з Київським архітектурним інститутом, змінивши назву на Київський художній інститут. У 1992 році академії повернули першу назву, а потім перейменували на Академію образотворчого мистецтва і архітектури. Цю назву вона зберігає і зараз.
Українська державна академія мистецтв
Засновники Академії мистецтв. Архівне фото
  • 2016 рік — ухвалили рішення про націоналізацію "ПриватБанку", який був і залишається найбільшим банком України. До націоналізації банк належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Через проблеми з платоспроможністю "ПриватБанку" та для недопущення дестабілізації фінансової системи країни РНБО 18 грудня 2016 року ухвалила рішення "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників". Того ж дня Кабмін прийняв рішення про перехід ПАТ "ПриватБанк" у 100% власність.
ПриватБанк
Відділення "ПриватБанку". Фото: "ТиКиїв"

Відомі кияни, які народилися 18 грудня

  • Наталія Чмутіна (1921-2005 рр.) — архітекторка, співавторка проєктів будівлі Верховної Ради, готелю "Дніпро", "Будинку меблів". З 1936 року працювала архітекторкою у різних установах, а з 1960-го очолила сектор експериментального проєктування в Академії будівництва і архітектури УРСР. У 1963 році працювала у Київському зональному науково-дослідному й проєктному інституті. Також працювала над проєктами ресторану "Рів'єра" на схилах Дніпра, будівлі "Укоопспілки" на Хрещатику, забудови Лісового масиву, "Будинку меблів" на бульварі Міхновського, готелю "Либідь" на Галицькій площі тощо.
Наталія Чмутіна
Фото: Енциклопедія української архітектури
  • Тетяна Стебловська (1944 р.н.) — акторка, народна артистка України. Народилася у давній театральній династії: батько, Володимир Стебловський, був театральним директором, мати, Ольга Юровська, — примою Київського театру оперети, бабуся, Катерина Юровська, — популярною співачкою. Працювала у театрах різних міст: Миколаєва, Дніпра, Самарканда тощо. З 1996 року стала провідною акторкою Київського академічного Молодого театру, де виконувала ролі у виставах "Севільські заручини", "Одруження", "Моя дорога Памела", "Вона жила в Парижі" та інших.
Тетяна Стебловська
Фото: molodyytheatre.com
  • Юрій Одинокий (1944 р.н.) — театральний режисер, актор, Народний артист України. Як режисер працював у багатьох театральних колективах Києва та України, серед яких — Театр на лівому березі, Молодий театр, Театр на Подолі, Театр імені Лесі Українки, Театр імені Івана Франка тощо. Неодноразово був лауреатом премії "Київська пектораль". Зокрема, отримував її за спектаклі "Комедія про принадність гріха", "Дрібний біс", "Глядачі на спектакль не допускаються", "Одруження" та "Брати Карамазови". Як актор знімався у кіно, але переважно у незначних ролях. 
Юрій Одинокий
Фото: facebook.com/frankotheatre

Що відзначають 18 грудня

Сьогодні в Україні святкують День військової контррозвідки СБУ. Це професійне свято вшановує відданість та відвагу співробітників військової контррозвідки СБУ, які відіграють важливу роль у забезпеченні національної безпеки та оборони. Особливо важливою робота контррозвідки стала після початку повномасштабної війни.

18 грудня відзначається Міжнародний день мігранта, який був започаткований ООН з 2000 року. Саме у цей день у 1990 році Генасамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей. Мета проведення цього дня — зміцнити заходи щодо захисту біженців і мігрантів по всьому світу. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації