"6 років: Сила сестринства": у Києві запустили кампанію на підтримку жінок-військовослужбовиць
Рух Veteranka запустив у столиці інформаційну кампанію "6 років: Сила сестринства" на підтримку жінок, які служать у лавах Сил Оборони. Про це повідомляє пресслужба руху.
Мета кампанії — привернути увагу до вкладу військовослужбовиць у боротьбу за незалежність країни в російсько-українській війні та розповісти про діяльність руху в боротьбі за права та можливості для жінок в армії.
Героїнями соціальної реклами стали учасниці руху Veteranka, які зараз служать в найгарячіших точках нашої країни: операторка озброєння, лідерка руху Андріана Арехта, бойова медикиня Юлія Сідорова, командирка взводу ЗСУ Оксана Рубаняк.
Головні напрямки нашої роботи — для жінок і про жінок в армії. Ми розпочали із виборювання прав жінок служити на бойових посадах у війську і ми добились цього: у 2018 році було відкрито 63 посади для жінок у секторі безпеки та оборони України, — розповіла очільниця руху Veteranka Катерина Приймак.
Крім того, Veteranka відкрила збір на потреби підрозділів, у яких воюють військовослужбовиці.
Мета збору — 6 млн грн. Кошти підуть на закупівлю РЕБ, наземних станцій і дронів. Приєднатися до збору можна за посиланням.
Збір присвятили жінкам, які перебувають на передовій, а саме:
- штурмовичці, лідерці руху Андріані "Малиш" Арехті;
- командирці взводу ЗСУ Оксані "Ксена" Рубаняк;
- командирці взводу БпЛА Юлії Микитенко;
- головній сержантці-командирці відділення зенітного артилерійського взводу Вікторії "Руна";
- аеророзвідниці Ірині "Незламна";
- аеророзвідниці, FPV-інструкторці Валіко.
- Рух Veteranka — перша та єдина спільнота жінок України з військовим досвідом, яка створена ветеранками у 2018 році.
- За шість років існування організація з 20 учасниць перетворилася на масштабну всеукраїнську спільноту жінок з бойовим досвідом, що об'єднує понад 1700 представниць руху. Це ветеранки та чинні військовослужбовиці України, а також проактивні волонтерки, громадські активістки, які підсилюють одна одну.
- Серед напрямків організації — захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що в Україні запустили чатбот для жінок, які хочуть приєднатися до ЗСУ.