Армії дронів — рік: чого вдалося досягти

Проєкт "Армія дронів" відзначає річницю. За рік він перетворився на системну державну програму.
У липні минулого року Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом ЗСУ, Держспецзв'язку в межах фандрейзингової платформи UNITED24 оголосили перший збір. Протягом року збори на безпілотники для України підтримували донори зі 100 країн, десятки компаній і навіть зірка "Зоряних війн" актор Марк Гемілл.
Вдалося придбати тисячі дронів та забезпечити ними понад 200 підрозділів.
Проєкт "Армія дронів" трансформувався від фандрейзингового проєкту до системної програми, яка змінює доктрину використання дронів на фронті, стимулює розвиток масового виробництва вітчизняних БПЛА, створює умови, за яких виробництво та постачання дронів є максимально простими, — зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.
Федоров додав, що проєкт дав старт масовому українському виробництву БПЛА. У межах "Армії дронів" 40 моделей українських безпілотників отримали допуск до експлуатації та постачаються на фронт. Ще рік тому їх було лише сім.
Серед головних досягнень проєкту також виокремлюють:
- Скасування ПДВ на ввезення дронів та їх комплектуючих з-за кордону, організацію полігонів для тренувань та випробувань безпілотників, введення спрощеної процедури для отримання допуску до експлуатації БПЛА (fast-track).
- Навчання 10 тисяч операторів дронів. Наразі продовжили другий етап, де навчання пройдуть ще 10 тисяч операторів, зокрема для FPV-дронів, а також пілотів ударних та розвідувальних дронів літакового типу.
- Зміна доктрини ведення бою за допомогою безпілотників. Спільно з Генштабом команда Армії дронів сформували та укомплектували перші у світі ударні роти БПЛА. Наразі це 11 підрозділів, які перебувають у складі ЗСУ та працюють за новим підходом до навчання, менеджменту й доктрини застосування дронів на передовій.
- Запуск інноваційних продуктів. Почали формувати перший у світі флот морських дронів, які змінюють правила на морі. Морські безпілотники можуть захищати українські кораблі, ходити в розвідку, успішно атакувати цілі.