Бар’єри від солі, бішофіт та граніт: у Києві використовують європейські методи для захисту дерев та кущів узимку
У Києві все активніше використовують європейські методи захисту зелених насаджень від протиожеледних реагентів взимку. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Так, щоб захистити рослини, які ростуть вздовж доріг, встановлюють вертикальні бар'єри. Також комунальники мульчують лунки дерев. А для боротьби з ожеледицею у 150 парках і скверах Києва використовуватимуть гранітну крихту та бішофіт замість технічної солі.
За словами Возного, досвід попередніх років показав ефективність гранітної крихти та бішофіту для боротьби з ожеледицею. Тож цього року збільшили кількість локацій, де практикуватимуть цей метод.
Однак зовсім відмовитись від технічної солі не вийде, адже її використання на деяких ділянках, наприклад, вздовж доріг, є необхідністю. На таких локаціях комунальники будуть використовувати методи абсорбування сумішей та встановлюватимуть фізичні бар'єри.
Ми визначили 24 експериментальні ділянки. Та якщо така практика виявиться вдалою, будемо масштабувати і цей підхід, — каже Олександр Возний.
Для абсорбування сумішей лунки мульчують подрібненими гілками, а також встановлюють сітки — це не дає технічної солі потрапляти у ґрунт. А для вертикального бар'єра біля рослин використовують деревину, агроволокно та інші матеріали.
Комунальники кажуть, що такі методи захисту зелених насаджень взимку є екологічними. Наприклад, гранітна крихта безпечна для ґрунту та не порушує водопоглинання, а бішофіт є природним мінералом із високим вмістом магнію і калію. Матеріали, які використовують у мульчуванні лунок дерев і вертикальному захисті рослин, підлягають повторному використанню.
Нагадаємо, у Києві розпочали кампанію із запобігання незаконній вирубці ялинок та інших хвойних дерев перед новорічними святами. У міських лісах проводитимуть рейди, а хвойні дерева у парках та скверах оброблятимуть спеціальними хімічними розчинами, щоб їх не вирубували.
Читай також: "У парку "Межигір'я" відкрили екоялинку, прикрашену саморобними прикрасами та їстівними іграшками"