Чи є підстави для відключень електрики в Україні – розповів гендиректор YASNO

Чи є підстави для відключень електрики в Україні – розповів гендиректор YASNO Фото: Getty Images

Через похолодання в Україні зросло споживання електрики. Та енергосистема вдало справляється з навантаженням.

Стабільна робота електромереж дозволяє припустити, що цю зиму Україна може пережити без відключень електрики. Звичайно, якщо не буде обстрілів інфраструктури. Про це в ефірі національного телемарафону заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Через похолодання трохи зросло споживання електроенергії. Але її вистачає, а мережі працюють стабільно. Тому ми зі світлом — і це гарна новина. Якщо винести за межі рівняння шкоду від потенційних обстрілів, то цю зиму ми цілком зможемо пройти без відключень, — сказав Сергій Коваленко.

Гендиректор YASNO також зазначив, що все залежатиме і від температури. За підрахунками, кожні додаткові -5 градусів за вікном додають до споживання приблизно 200 МВт, через що зростає навантаження на енергосистему.

Втім, зараз немає підстав для впровадження графіків відключень. Хоч подекуди аварійні відключення точково стаються через негоду, оператори системи розподілу в областях оперативно працюють, щоб відновити постачання.

Також Сергій Коваленко підкреслив важливість вчасної сплати за електроенергію, оскільки ці гроші необхідні для стабільної роботи енергосистеми.

Станом на 1 листопада у Києві заборгованість населення склала 961 мільйон гривень, у Дніпрі та області — 1,2 мільярда гривень. Це гроші, яких енергосистема дуже потребує. Через воєнний стан ми можемо тільки просити наших клієнтів сплачувати за спожиті обсяги. Тож дуже просимо це робити, оскільки погашені платіжки — це підтримка роботи енергетиків, відновлення техніки і стабільна подача електроенергії, — звернувся до українців очільник компанії YASNO.

Раніше "ТиКиїв" публікував ексклюзивне інтерв'ю з генеральним директором YASNO. Прочитати його можна тут.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації