Для електричок Kyiv City Express та міського транспорту столиці хочуть створити єдиний квиток
"Укрзалізниця" хоче об'єднати кільцеву електричку Kyiv City Express та інший міський транспорт столиці єдиною системою оплати проїзду. Про це йдеться у матеріалі The Village Україна.
Керівник пасажирського напряму перевізника Олександр Перцовський каже: хочуть інтегрувати інші види громадського транспорту в єдину систему міського та приміського руху. Зараз між собою пов'язані київське кільце та решта залізничних маршрутів, якими керує УЗ.
Але в системі може бути багато операторів — для метро, трамвая чи маршрутки. Спільним має бути єдиний квиток [на всі види транспорту], — каже Перцовський.
Зараз перевізник починає розробляти власну ІТ-систему для приміського напрямку, яка буде приймати й ті платіжні інструменти, якими вже користуються в місті. Наприклад, щоб пасажири могли розрахуватися транспортною карткою чи застосунком. А вже потім УЗ та місто проводитимуть взаєморозрахунки.
Бажано, щоби це працювало в обидва боки: щоб й людина десь у Фастові могла придбати комплексний квиток — електричка + трамвай. Ми за те, щоби створити таку універсальну систему, аби усі могли використовувати зручні для себе засоби оплати. Інтеграція вже частково працює — міська електричка приймає для оплати застосунок "Київ Цифровий", — зазначає Перцовський.
За його словами, "Укрзалізниця" зацікавлена у розширенні співпраці — у компанії впевнені, що київська влада буде не проти створення єдиної системи оплати для електричок і міського транспорту. Наступним кроком для обʼєднання має стати узгодження графіків.
Важлива інтеграція графіків і, щоби вони стабільно виконувалися. Наведу приклад із міжнародним рухом: якщо наш потяг до Хелма запізнюється, то поляки затримують відправлення потяга, на який мають пересісти наші пасажири. Це складно, але ми домовляємося, — розповідає Олександр Перцовський.
Третім кроком у процесі інтеграції систем мають стати зручні й безбар'єрні пересадні вузли, щоб пасажири могли переходити з одного виду транспорту на інший, "не намочивши ноги". Такі переходи мають бути обладнані ліфтами, ескалаторами чи пандусами, щоби скористатися ними могли усі пасажири.
Нагадаємо, на входах і виходах київського метро посилять заходи безпеки. Зокрема, там використовуватимуть ручні металодетектори.