До 87%: яку частину зарплати витрачають на оренду житла у Києві та інших містах

До 87%: яку частину зарплати витрачають на оренду житла у Києві та інших містах Фото: unsplash.com

Жителям Києва оренда квартири у середньому обходиться майже у 70% зарплати, а у деяких інших українських містах на житло потрібно витрачати до 87% доходів. Про цей йдеться у дослідженні ЛУН і Work.ua.

Автори дослідження порівняли середні зарплати в українських містах з медіаною вартості оренди однокімнатних квартир у них же. Виявилось, що у Києві оренда однокімнатної квартири коштує 68% середньої зарплати.

Найдорожчими квартири відносно доходів виявили на заході країни. В Ужгороді це — 87% середньої зарплати, а у Львові — 80%. А найнижчим показник є у Харкові, де оренда становить 21% зарплати.

У більшості великих міст України, крім все того ж Харкова, орендарі витрачають на житло значно більше від рекомендованих економістами 30% своєї зарплати. За даними аналітиків, саме такий відсоток вважається оптимальним для збереження належного рівня життя.

Різниця між західними та східними областями пов'язана зі специфікою життя під час війни. Так, у Харкові, а також у Запоріжжі, Миколаєві або Чернігові існують значні безпекові ризики. Тоді як зростання попиту, а разом з ним і цін на житло у містах на заході країни обумовлене внутрішньою міграцією.

За словами аналітиків, для покращення ситуації потрібні комплексні рішення. Наприклад, у Південній Кореї замість щомісячної плати пропонують довгострокову оренду під заставу. А в європейських країнах житлове питання здебільшого вирішують за допомогою регуляцій та субсидій.

Нагадаємо, в Україні запустили мобільний застосунок Державної служби зайнятості для пошукачів роботи з найбільшою базою вакансій. У застосунку можна стати в електронну чергу, знайти потрібну вакансію або отримати ваучер на навчання від Служби зайнятості.

Читай також: "Кияни можуть дізнатись, скільки тепла споживає їхній будинок та як зменшити витрати"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації