Графіті Бенксі, створені на Київщині, розмістять у віртуальній галереї

Графіті Бенксі, створені на Київщині, розмістять у віртуальній галереї Фото: фейсбук-сторінка команди "НУАРТ"

В Україні за підтримки Українського культурного фонду цифровізують графіті Бенксі. Роботи британського художника, які були написані в Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують і розмістять у віртуальній галереї. Про це повідомили на офіційній сторінці Міністерства культури та цифрової політики України в фейсбуці.

Графіті Бенксі, створені на Київщині, розмістять у віртуальній галереї
Фото: фейсбук-сторінка команди "НУАРТ"

Оцифровкою графіті займатиметься команда "НУАРТ" (Новий Український АРТ). Фахівці вже провели фотометрію та просканували артоб'єкти. Нині вони завершують роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї. Незабаром вона буде доступна для широкого загалу.

Ми надамо вільний доступ до них максимально широкому загалу, враховуючи міжнародну аудиторію, дозволимо глядачам з усього світу ознайомитися з цим культурним надбанням воєнного часу нашої країни, відчути контекст, зрозуміти його значення. Разом з тим продовжимо той діалог через мистецтво, що розпочав Бенксі. Це має перетворитись на багатофункціональний мультимедійний проєкт, наповнений сенсами та інструментарієм, що дозволять значне його масштабування у майбутньому, — зазначає команда "НУАРТ".

Графіті Бенксі, створені на Київщині, розмістять у віртуальній галереї
Фото: фейсбук-сторінка команди "НУАРТ"

Ще одна мета проєкту — зберегти графіті Бенксі у їх первісному вигляді. Адже роботи художника часто страждають від вандалів. Із семи робіт, які той створив в Україні, одну поцупили (зловмисників застукали на гарячому), а дві зіпсували.

0 / 0

Спочатку познущалися з графіті на Великій Житомирській, домалювавши трійцю мультяшних козаків та контрацептив. А згодом зіпсували й графіті на майдані Незалежності. До нього домалювали жовто-блакитний банан.

0 / 0

Та не Україною єдиною. Роботи Бенксі постраждали від вандалів і в США, і у Великій Британії. Як їх зіпсували  дізнавайся — в нашому матеріалі

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації