У Bloomberg провели дослідження щодо впливу повномасштабної війни на економіку України.
За даними, вона впала на третину. У виданні зазначили, навіть розпад Радянського Союзу не вплинув на економіку України так сильно, як повномасштабне вторгнення росії.
Bloomberg опублікували п'ять діаграм, що демонструють економічну ситуацію в Україні.
ВВП (внутрішній валовий продукт)

За оцінками центробанку, внутрішній валовий продукт цього року може зрости на 0,3% на тлі слабкої економічної активності. У Bloomberg пояснюють: очікується, що економіка повільно набиратиме обертів, коли зменшаться ризики для безпеки.
Бюджетне фінансування

У Bloomberg пишуть, що США, Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд були найбільшими міжнародними спонсорами. Бюджет України отримав $51,3 млрд фінансування за рахунок облігацій, позик і грантів.
У 2022 році Україна покладалася на поєднання іноземних і місцевих джерел задля фінансування військового бюджету.
Основна внутрішня підтримка надійшла від Центрального банку та військових облігацій, випущених Міністерством фінансів.
Внутрішнє фінансування

У Bloomberg зазначили, що уряд України більше не може покладатися на Центральний банк у продовженні купівлі облігацій, як це було торік.
Центральний банк України відіграв вирішальну роль у фінансуванні державного бюджету в перші місяці війни. Він скоротив купівлю облігацій до нуля в січні.
Військова допомога

Згідно з дослідженням Bloomberg, Україна отримує більшу частину військової підтримки від США, тоді як Велика Британія, Німеччина та Польща є одними з найбільших європейських спонсорів.
Збитки від війни в Україні

Збитки України через повномасштабну війну оцінили в загальну суму 136 млрд доларів.
Найбільше шкоди було завдано житлу людей. Окупанти також зруйнували дороги, мости, лінії електропередач і електростанцій.
Також колосальної шкоди завдано довкіллю.