Як уберегтися від харчових отруєнь влітку: радять фахівці

Влітку у спекотну погоду значно зростає ризик харчових отруєнь та зараження кишково-шлунковими інфекціями, повідомляє директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Щоб убезпечити себе від "зайвих проблем", як-от погане самопочуття, слабкість, а у складних випадках госпіталізація, необхідно дотримуватися певних правил та рекомендацій:
- обов'язково мити або оброблювати руки антисептиками перед кожним вживанням їжі;
- ретельно мити харчові продукти, що вживаються сирими (фрукти, овочі, ягоди);
- пити тільки кип'ячену або бутельовану воду; вживати продукти з дотриманням термінів і температурних умов зберігання.
Крім того, Валентина Гінзбург розповіла, що влітку лікарі часто фіксують ботулізм. Це гостре токсико-інфекційне захворювання, що може призвести до тяжких наслідків для здоров'я або навіть до смерті людини.
Вона зазначила, що підхопити його можна, вживаючи в'ялену або слабо просолену рибу, ковбасу, шинку, м'ясні й рибні консерви.

Саме у цих продуктах найчастіше можуть бути небезпечні токсини. Тож їх варто купувати лише в офіційних центрах продажу.
Ще одна небезпека влітку — гриби. Зазначається, що у деяких видів грибів отруйні речовини не руйнуються під час термообробки та не розчиняються у воді.

Збирати можна лише ті гриби, у яких ти впевнений, що вони їстівні, а купувати тільки у магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках тощо.
Важливо: під час посухи гриби краще не збирати взагалі, адже у спекотну погоду гриб втрачає воду, тому токсини накопичує активніше, — наголосила Валентина Гінзбург.
До небезпечних продуктів також відносять кондитерські та інших вироби, у складі яких є яйця та молочні продукти.

У разі неправильного зберігання або приготування з недотриманням вимог вони можуть викликати отруєння.
Окрема тема — так звана вулична їжа. Таких перекусів дорослим слід уникати, а дітям не можна взагалі, — додала директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА.
Повідомляється, що у Києві впродовж 2023 року у столиці зареєстрували сім спалахів сальмонельозу. Вони були пов'язані із вживанням харчових продуктів, придбаних у закладах громадського харчування та торгівлі.
Всього захворіло 55 осіб, зокрема шестеро дітей, до лікарень госпіталізували 44 особи.
Раніше ми писали, що у Києві зафіксували спалах гострої кишкової інфекції.
Читай також: мухи, гризуни та антисанітарія: на Дарницькому ринку перевірили м'ясний відділ.