Jamala, Vivienne Mort, DOROFEEVA та інші: премія MEGOGO MUSIC AWARDS 2024 оголосила переможців
У Києві 11 грудня відбулася третя церемонія нагородження переможців премії MEGOGO MUSIC AWARDS. На ній визначили найкращих артистів і релізи 2024 року у 12 категоріях.
Церемонія проходила у київському концертному просторі ORIGIN STAGE. Переможців нагороджували члени журі та запрошені експерти ринку. Особливістю вечора стала відсутність класичних ведучих — замість цього глядачі чули лише голос волонтера та українського коміка Марка Куцевалова. Атмосферу заходу доповнили виступи молодих артистів та номінантів премії, серед яких: Liza Bibikova, Lucas Bird, KLER, Problema та Renie Cares.
Загалом на MEGOGO MUSIC AWARDS 2024 були номіновані понад 100 артистів. Переможців визначали за результатами оцінок профільного журі та слухацького онлайн-голосування, зокрема донатами.
Переможці основних номінацій MEGOGO MUSIC AWARDS 2024:
- Поп-артистка року: DOROFEEVA;
- Нова хвиля попмузики: KLER;
- Альтернативний/інді-гурт року: Vivienne Mort;
- Нова хвиля альтернативної/інді-музики: YARIMA;
- Кліп року: Jamala — ARAFAT DAĞINDAN;
- Альбом року: Vivienne Mort — Фата ;
- Мініальбом року: bulovinova — Холодна вода;
- Хіп-хоп альбом року: jockii druce — trashhouttttttt;
- Колаба року: Крихітка feat. хейтспіч — Під весняним дощем.
Спеціальну відзнаку в категорії "Музика вільної країни" отримала пісня "Степ" у виконанні Artistka Chuprynenko. У категорії "Музика, конвертована в допомогу" нагороду здобула Jerry Heil, яка зібрала найбільшу суму донатів під час голосування слухачів.
Ми раді підтримати премію MEGOGO MUSIC AWARDS спільно з "ПриватБанком", а також об'єднати силу музики та силу добрих справ і відзначити виконавця у спеціальній категорії "Музика, конвертована в допомогу", який став лідером збору донатів. Таким чином ми спільно маємо можливість примножити підтримку для наших захисників, – підкреслила Наталя Байдала, директорка з маркетингу та комунікацій Mastercard.
А у спецномінації "Музика нашої єдності" нагороду отримали п'ять проєктів, які сприяють об'єднанню українців через творчість:
- "Блищик" — серія фестивалів від команди Behind Blue Eyes, що відкриває дітям з деокупованих територій світ креативних професій;
- "Будинок культури" — проєкт, у межах якого Володимир Дантес із командою провели серію культурних заходів у будинках культури прифронтових та деокупованих міст;
- "Дім звукозапису" — авторський проєкт Тіни Кароль, що відроджує забуті українські пісні у Будинку звукозапису Українського радіо;
- "Мультитрек" — музичний челендж від шоуранерів Влада Булави та Євгена Тріплова, де артисти створюють треки за 12 годин;
- "Фабрична, 12" — етнографічний простір, заснований Євгеном Філатовим та Натою Жижченко (ONUKA) для збереження культурної спадщини.
Головним нововведенням цьогорічної премії стала можливість конвертувати підтримку артистів у допомогу захисникам і захисницям України. Слухачі могли не лише проголосувати за своїх фаворитів на сайті премії, але й підвищити їхні шанси на перемогу, задонативши на "Конверт" під час онлайн-голосування. Завдяки цьому вдалося зібрати 140 496 гривень.
Коли любов до улюблених виконавців перетворюється на донати для підтримки ЗСУ, це має ще глибший зміст. Наш сервіс "Конверт" дозволив трансформувати ці емоції в реальну допомогу, поєднуючи творчість із благодійністю, – каже Дмитро Мусієнко, член правління "ПриватБанку" з питань роздрібного бізнесу.
Зібрані кошти передадуть проєкту "Птахи" від Благодійного фонду "Відчуй", що забезпечує військових засобами тактичної медицини.