Кияни закликають відновити постраждалі від обстрілів пам'ятки архітектури: у КМДА розповіли, що будуть для цього робити

Кияни закликають відновити постраждалі від обстрілів пам'ятки архітектури: у КМДА розповіли, що будуть для цього робити Фото: facebook.com/Pirogova.Nataliia

Мешканці столиці закликають міську владу зберегти та відреставрувати пам'ятки архітектури, які постраждали від російських обстрілів. Петиція з таким закликом була опублікована на сайті Київської міської ради.

Автор петиції, столичний активіст Дмитро Перов, нагадав, що в перші дні нового року внаслідок російських обстрілів у центрі Києва було пошкоджено одразу три пам'ятки архітектури.

Серед пошкоджених пам'яток:

  • Садиба Бродських, 1871 року, на вулиці Інститутській, 12;
  • Будинок Раднаркому УРСР, 1941 року, на вулиці Інститутській, 20/8;
  • Садиба Лібермана (Будинок письменників України), 1879 року, на вулиці Банковій, 2.

У пошкоджених будівлях вибито шибки, деформовані історичні віконні рами та фурнітура, зруйновані окремі елементи фасаду та частково пошкоджений дах.

Дмитро Перов зазначив, що ці пам'ятки архітектури потребують невідкладних консерваційних робіт, аби унеможливити подальше руйнування обʼєктів культурної спадщини. А після завершення консервації потрібно розробити проєкти реставрації.

Просимо Київську міську раду та її голову Віталія Кличка зберегти та відновити памʼятки архітектури, що постраждали від ворожих обстрілів та не допустити нового будівництва на їх території, — написав активіст.

Підписати петицію за відновлення пошкоджених пам'яток архітектури можна за посиланням

Садиба Лібермана
Садиба Лібермана. Фото: mcsc.gov.ua

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко в ефірі телеканалу "Київ 24" розповіла, що зараз київська адміністрація напрацьовує пропозиції, щоб включити пошкоджені пам'ятки архітектури до програми "єВідновлення". 

Наразі ми ще з'ясовуємо, чи це будуть кошти з міського бюджету, чи це будуть кошти з державного бюджету, — зазначила Старостенко.

Також фахівці складають акти технічного стану пошкоджених пам'яток архітектури. Після того, як їх буде складено, підготують технічні рекомендації щодо кожного будинку. 

Якщо це дрібні пошкодження — заміна вікон, в яких шибки повилітали, то це триватиме недовго. А якщо пошкоджені несучі конструкції або реставраційні роботи треба буде робити, то для цього розроблятимуть науково-проєктну документацію, затверджуватимуть її й потім відбудовуватимуть. Тому це може затягнутись на довший термін, — пояснила заступниця голови КМДА.

Будинок письменників України
Фото: mcsc.gov.ua

Міністерство культури зі свого боку має намір звернутися до ЮНЕСКО з проханням створити механізм збереження і захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру столиці, незалежно від статусу будівель або форми їх власності.

Системний підхід допоможе захистити культурну спадщину як невіддільну частину національної ідентичності та, найважливіше, створить базу даних для відновлення історичних будівель та споруд, — сказали у відомстві.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський повідомив, що Спілка письменників не має можливості відновити пошкоджений Будинок письменників України власними коштами. Тому було відкрито благодійний рахунок для пожертв. Зібрані кошти підуть на ремонт і реконструкцію будівлі. 

Після ремонту планується створити Дошку подяки, де будуть вказані прізвища всіх жертводавців. 

Реквізити для донатів можна знайти за посиланням

Нагадаємо, що вранці 1 січня російські окупанти обстріляли Київ дронами. Унаслідок цього постраждало семеро людей, двоє загинуло.

Через падіння уламків БпЛА в Печерському районі пошкоджень зазнали 17 будівель. Серед них — офісні приміщення, будівля Національного банку, освітній заклад, а також житлові будинки та понад 250 квартир.

Увечері 2 січня співробітники ДСНС завершили рятувальні роботи й перейшли до аварійно-відновлювальних. За словами рятувальників, цього разу пошкодження житлового будинку на Печерську були нетиповими — довелося задіяти спеціальну висотну техніку. 

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, що внаслідок російської атаки також було пошкоджено будівлі комітетів українського парламенту. 

Внаслідок удару по житловому будинку у Печерському районі загинули двоє мирних мешканців — сім'я відомих київських науковців Ігор Зима та його дружина Олеся Сокур.

Читай також: "Історичні будівлі Києва, які пошкодила росія в новорічну ніч: що про них відомо"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації