Київські лікарні отримали реанімобілі для порятунку дитячих життів у критичних умовах
Благодійники передали українським лікарням три новітні реанімобілі, спеціально обладнані для екстреного транспортування дітей, які потребують невідкладної допомоги. Про це повідомляє благодійний фонд "Твоя Опора".
Проєкт вартістю понад 1 млн доларів започаткували для подолання наслідків ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит". БФ "Твоя Опора" у партнерстві з компанією "PepsiCo Україна" закупили та передали реанімобілі медустановам, що спеціалізуються на допомозі новонародженим і дітям із важкими патологіями. Машини отримали два столичні медзаклади: Перинатальний центр міста Києва та ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ". А також — КП "Регіональний медичний центр родинного здоров'я" у Дніпрі.
Реанімобілі оснащені найсучаснішими системами для стабілізації життєвих функцій маленьких пацієнтів під час перевезення: вентиляції легень, моніторингу серцевої діяльності, підтримки температури тощо.
Ми робимо все можливе, щоб допомогти лікарям рятувати дитячі життя. Це наша відповідальність перед майбутнім, і надзвичайно важливо, що бізнес розуміє цю місію та долучається до неї, — каже засновниця БФ "Твоя Опора" Валерія Татарчук.
Перинатальний центр Києва — єдиний заклад столиці, який надає медичну допомогу третього рівня складності для новонароджених. Директор центру Дмитро Говсєєв наголосив на важливості сучасного транспорту в їхній роботі.
За його словами, передчасних пологів у Києві зараз — 7% або ж близько 910 дітей. Вони потребують лікування та життєзабезпечення, починаючи з перших хвилин життя. А, враховуючи географію міста, зробити це неможливо без сучасного транспорту, який не лише перевозить дітей, а й дає змогу медикам лікувати немовлят прямо в автомобілі. Тож сучасний реанімобіль — це не просто засіб транспортування, а й мобільна медична станція.
ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ", розташований на території "Охматдиту", зазнав значних руйнувань внаслідок російського ракетного удару. Тут лікують дітей із вадами серця.
Медичний директор Андрій Максименко каже, що більшість дітей, які мають вроджені вади серця, потрапляють саме до цього медзакладу, де їм надають невідкладну хірургічну допомогу. Також лікарі часто проводять ургентні операції прямо в пологових будинках, де ці діти народилися, а вже звідти маленьких пацієнтів забирають на продовження лікування до кардіоцентру. Завдяки новим реанімобілям надавати допомогу їм можуть навіть під час транспортування.
Загалом у межах проєкту вже шість реанімобілів допомагають рятувати життя в медзакладах регіонів, де вони особливо потрібні: в Київській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.