Компанія, що хоче приватизувати Житній ринок, показала оновлений проєкт реконструкції: фото

Компанія, що хоче приватизувати Житній ринок, показала оновлений проєкт реконструкції: фото Візуалізація: пресслужба Inzhur

Інвестиційна компанія Inzhur, яка хоче приватизувати Житній ринок у міста, презентувала оновлений проєкт його реконструкції.

У візуальну концепцію оновленого ринку внесли зміни після того, як попередню версію, представлену в лютому, розкритикували столичні активісти. Згідно з проєктом, Житній має перетворитися на "сучасний фермерський ринок з центром гастрономії, зберігаючи свою архітектуру й автентичність". 

Візуалізація: пресслужба Inzhur

У компанії кажуть, що після першого публічного обговорення отримали сотні коментарів і зауважень до концепції, тож оновили проєкт з урахуванням пропозицій киян.

Зокрема прибрали паркінг під вуличним фермерським ринком і ліфт, що дозволить залишили природний ландшафт без змін.  

Візуалізація: пресслужба Inzhur

Крім того, в оновленій концепції обіцяють зберегти оригінальні карбовані панно по зовнішньому периметру ринку, стелу поруч з ним та пелюстки на фасаді. В Inzhur кажуть, що збереження цих елементів буде частиною зобов'язань потенційного власника.

Візуалізація: пресслужба Inzhur

Також представили візуалізацію торгівельної зони з відкритими прилавками та критими лавками для постійних продавців по периметру другого поверху.

Візуалізація: пресслужба Inzhur

Ми готові підписатися під будь-які гарантії щодо збереження історичного вигляду ринку і підтримуємо включення Житнього до переліку об'єктів культурної спадщини, — кажуть в Inzhur.

Там додають, що взяли на себе ініціативу зі створення переліку вимог до потенційного власника. Разом з юристами компанія розробила проєкт договору між містом і власником, який має захистити призначення та архітектуру ринку в разі приватизації.

Згідно з цим договором, новий власник повинен буде:

  • провести капітальний ремонт Житнього ринку протягом трьох років з моменту укладення договору купівлі-продажу на суму не менше 600 млн грн з ПДВ; 
  • зберегти наявну архітектуру та ідентичність, в тому числі панно, форми та конструкції даху ринку;
  • зберегти висотність та поверховість ринку;
  • зберегти функціональне призначення ринку;
  • якщо будівлю визнають культурною спадщиною — дотримуватись вимог чинного законодавства щодо охорони культурної спадщини.

Якщо інвестор порушить свої зобов'язання, він буде зобов'язаний заплатити штраф у розмірі 10% вартості ринку і повернути будівлю до попереднього стану. У разі ігнорування цих вимог інвестором, договір з ним розірвуть в односторонньому порядку та зобов'яжуть відшкодувати збитки.

Також в Inzhur заявили, що подають у КМДА заяву про включення будівлі Житнього ринку до переліку обʼєктів приватизації.

Читай також: "Від КМДА вимагають не допустити приватизації Житнього ринку та зробити його пам'яткою"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації