"Марш Жінок" запустив гарячу лінію психологічної підтримки для жінок-військових

Феміністична громадська ініціатива "Марш Жінок" запустила лінію психологічної допомоги для жінок, які служать у ЗСУ. Про це йдеться у пресрелізі організації.
На гарячій лінії чергують дев'ять кваліфікованих психологинь. Вони мають психологічну освіту та пройшли спеціалізовані навчання з військової психології, зокрема від колег з Ізраїлю.
Фахівчині допомагатимуть захисницям за такими запитами:
- відчуття самотності, безвиході, втрата мотивації;
- погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном тощо);
- суїцидальні думки;
- будь-які види насильства, булінг;
- проблеми у спілкуванні з близькими тощо.
Звернутися по психологічну допомогу військовослужбовиці можуть через чат-бот у Telegram. Також є формат безплатних консультацій з можливістю продовження спілкування будь-яким зручним способом зв'язку.
Жінки-військові мають отримати ту опору, яка допоможе їм захищати нашу країну і мати змогу звернутися за підтримкою у будь-який час. Вони можуть бути впевнені, що не зустрінуться з сексизмом, дискримінацією, насильством та нерозумінням їхніх потреб, — розповідає голова "Маршу Жінок" Олена Шевченко.
В організації кажуть, що раніше отримували багато запитів від військовослужбовиць щодо психологічної допомоги, адже зазвичай їм важко знайти спеціалістів та спеціалісток, які можуть кваліфіковано та швидко допомогти при кризових станах.
За даними "Маршу Жінок", зараз у ЗСУ працюють понад 60 тисяч жінок, з яких 45 тисяч є військовослужбовицями. Вони стикаються з виснаженням, стресом та загрозою для свого життя, стрес тощо. Також на психологічний стан жінок у війську впливають стосунки з рідними, ставлення оточення, взаємовідносини з побратимами/посестрами тощо.
Нагадаємо, на Центральному залізничному вокзалі Києва відкрився інформаційний пункт рекрутингу до української армії, де можна отримати інформацію щодо військової служби.