Мінкульт заморозив будівництво Музею Революції Гідності у центрі Києва

Мінкульт заморозив будівництво Музею Революції Гідності у центрі Києва Візуалізація Музею Революції Гідності: maidanmuseum.org

Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало наказ про замороження будівництва Музею Революції Гідності, який мали звести на алеї Героїв Небесної Сотні.

Рішення про консервацію будівництва меморіалу до завершення воєнного стану ухвалили 17 грудня на міжвідомчій робочій групі з питань реалізації проєкту, а тепер його своїм наказом затвердив Мінкульт. 

Згідно з документом, усі роботи з проєктування та будівництва "Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності" мають законсервувати до закінчення дії воєнного стану та протягом трьох років з дня його завершення. До цих робіт входять зокрема реконструкція алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5, облаштування пішохідної зони, благоустрій та озеленення території меморіального комплексу. 

У Музеї Майдану кажуть, що питання будівництва Музею Революції Гідності для вшанування її учасників "зависло" ще з 2019 року. Спорудження меморіалу у Києві гальмувалось через арешт земельних ділянок за клопотанням прокуратури та відсутність дієвих судових рішень щодо покарання винних за злочини, скоєні владою Януковича на Майдані.

Цим активно маніпулювали проросійські сили перед великою війною, протиставляючи меморіалізацію та правосуддя, дезінформуючи щодо реального стану справ і намагаючись знівелювати значення Майдану, — додають у Музеї Майдану.

Там додають що вшанування Героїв Небесної Сотні та активістів Майдану, які у 2014 році першими вирушили на фронт добровольцями, щоб зупинити ворога, має особливе значення під час повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, дві меморіальні інсталяції на Київщині здобули перемогу в одному з найпрестижніших міжнародних конкурсів світлового дизайну — LIT Lighting Design Awards. Це інсталяції "Дорога життя" на місці зруйнованого Романівського мосту в Ірпені та "Хрест героїв" у Вишгороді, біля місця, де українські захисники зупинили наступ ворога на Київ.

Читай також: "Музей Майдану: Стіна плачу, Дзвін Гідності й бібліотека"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації