На Київщині запустили лінію з екологічної переробки будівельного сміття: техніку надала Японія

На Київщині запустили лінію з екологічної переробки будівельного сміття: техніку надала Японія Фото: wirtgen-group.com

У Бородянці почала працювати лінія з екологічної переробки будівельного сміття. Техніку для неї надало Японське агентство міжнародного співробітництва JICA, повідомили у пресслужбі Київської ОВА.

Там кажуть, що Київщина першою в Україні запровадила принцип правильної переробки та утилізації будівельних відходів. На майданчику у Боярці виставили техніку, підготували системи пилопригнічення, відпрацювали підбір та сортування матеріалу для переробки. Увесь персонал переробної лінії пройшов відповідні навчання.

За прогнозами, обсяг будівельних відходів для переробки у цьому році складе близько 15-20 тисяч тонн. А у 2025 році планують переробити понад 50 тисяч тонн. Свою роботу нова лінія з переробки будівельного сміття почала з розчищення місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань у Макарівській та Бородянській громадах. 

Отриману з переробки сировину використовуватимуть для відновлення Київської області. Зокрема, для будівництва основи доріг, виробництва будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів та конструкцій, або ж для укріплення річкових узбереж.

Зазначимо, що загалом на території Київщини через бойові дії та регулярні російські атаки зараз налічується близько 4000 знищених об'єктів, які потребують повного демонтажу та відбудови.  

Нагадаємо, в Україні запустили платформу "Повторно", за допомогою якої можна знайти або продати залишки будівельних матеріалів. Мета проєкту — сприяти розвитку кругового будівництва в Україні та розв'язати проблему утилізації будівельних відходів.

Читай також: "Київ проти сміття: розділяй та володарюй"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації