На Київщині зросла захворюваність на туберкульоз: статистика

На Київщині зросла захворюваність на туберкульоз: статистика Фото: freepik

У Київській області зростає захворюваність на туберкульоз. Про це повідомили на офіційній сторінці Запорізької облради в фейсбуці.

За минулий рік в регіоні зафіксували 883 випадки активного туберкульозу серед дітей і дорослих. У порівнянні з 2022 роком, цей показник зріс на 11,5%.

У 2023 році захворюваність на туберкульоз зросла серед дітей і підлітків. Виявлено 27 таких випадків. Це на 19,2% більше ніж попереднього року.

Наразі спостерігається збільшення зареєстрованих випадків лікарсько-стійких форм туберкульозу на 41%. На це впливають різні фактори: активні бойові дії на території країни, зниження економічного добробуту населення, міграційні процеси, постійні стреси.

Велику загрозу становлять і невиявлені хворі. За даними ВООЗ, в Україні ця цифра сягає 20-30% серед усіх випадків туберкульозу. В Київській області — це щонайменше 170 випадків. Дана ситуація пов'язана з недопрацюванням керівників громад та медичних працівників первинної ланки, які мають пильно стежити за обстеженням пацієнтів і більше звертати увагу на хворих, які перебувають на обліку.

Київський обласний спеціалізований медичний центр може здійснювати скринінг на туберкульоз. Зокрема, його вже проведено у 76 тис. 949 людей. Серед них туберкульоз виявили у 66 людей.

Раніше "ТиКиїв" писав про Програму медичних гарантій, яка діє в Україні. Які медичні послуги ти можеш гарантовано отримати безоплатно — читай у нашому матеріалі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації