На Майдані Незалежності встановили найбільшу в Європі ханукію та запалили перші свічки: фото

На Майдані Незалежності встановили найбільшу в Європі ханукію та запалили перші свічки: фото Усі фото: kyivcity.gov.ua

На Майдані Незалежності, біля будівлі Головпоштамту, встановили величезну ханукію до єврейського свята Хануки та запалили на ній перші свічки. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Традиційний святковий дев'ятисвічник встановила Федерація єврейських громад України за сприяння столичної влади. У церемонії запалення ханукії взяли участь представники Федерації єврейських громад України, посол Ізраїлю в Україні та мер Києва Віталій Кличко.

Ханукія в Києві — не тільки найбільша в Європі, а й доволі незвичайна. Замість традиційних свічок на ній "запалюють" дев'ять невеличких екранів із зображенням вогню. Поряд із величезною сучасною ханукією також встановили традиційну, меншого розміру.

0 / 0

Віталій Кличко привітав євреїв України із початком Хануки та зазначив, що це свято символізує перемогу світла над темрявою.

Нехай світло ханукії дарує радість, добро, надію та принесе якнайшвидше мир — і українському, і єврейському народам, — сказав мер Києва.

Він додав, що цьогоріч початок Хануки збігся з Різдвом у християн, яке також відзначали 25 грудня.

Також, разом з послами Ізраїлю, Австрії, заступниками послів Німеччини та Канади, головним рабином України Моше Асманом, столичний голова запалив свічку на ханукії в музеї історії Києва.

Ханука — одне з головних юдейських свят, яке євреї по всьому світу відзначають протягом восьми днів. Також його називають "Святом восьми свічок" або "Святом вогнів", а головним символом є дев'ятисвічна менора, відома як ханукія. Протягом святкування Хануки на ханукії запалюють свічки, щодня додаючи по одній. Ці свічки символізують ханукальне диво.

Також на Хануку готують картопляні млинці (латкес), пончики з дріжджового тіста (суфганійот), сирні млинці (кассола) та інші страви, смажені або запечені в олії.

У Хануки немає фіксованої дати, адже дні її святкування розраховують за юдейським місячно-сонячним календарем, тож щороку дати святкування змінюються. Цьогоріч святкувати Хануку розпочали ввечері 25 грудня, а закінчать 2 січня 2025 року.

Нагадаємо, напередодні Нового року у Києві відбудеться яскраве дійство від Київської Маланки, яке матиме благодійну мету. Центральними вулицями столиці з піснями, музикою та дзвониками пройдуть персонажі традиційного маланкування: Маланка, Василь, Коза, Дід та Чорти. 

Читай також: "Величезний пряниковий чоловічок, санчата та олені: у парках Києва встановили новорічні фотозони"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Київ, якого більше немає: яким був будинок Крістера та його господар - 412x412
Це Київ

Артем Прокопенко

Київ, якого більше немає: яким був будинок Крістера та його господар

Радянський Грінч: як СРСР намагався викрасти українське Різдво - 412x412
Це Київ

Редакція "ТиКиїв"

Радянський Грінч: як СРСР намагався викрасти українське Різдво

Скільки будинків у Києві було пошкоджено за три роки війни: Кличко назвав кількість - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Скільки будинків у Києві було пошкоджено за три роки війни: Кличко назвав кількість

Очищення озера Синє: на якій стадії перебуває відновлення водойми - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Очищення озера Синє: на якій стадії перебуває відновлення водойми

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації