На території пивзаводу Шульца хочуть побудувати кримськотатарський культурно-освітній комплекс
![На території пивзаводу Шульца хочуть побудувати кримськотатарський культурно-освітній комплекс](/media/Screenshot_2023-03-10_143347.png)
У Києві планують побудувати комплекс, що стане громадським, культурним, соціальним, освітнім та духовним центром кримських татар і мусульман в Україні.
Імовірно, комплекс зведуть на території колишнього пивзаводу Шульца на Деміївці. Проєкт з'явився на сайті Фонду національного добробуту Криму, якому належить земельна ділянка та споруди на території колишнього пивзаводу.
![Завод Шульца](/media/ckeditor_uploads/2023/03/10/pivzavod_shulca_5.jpg)
Відомо, що проєкт комплексу передбачає школу для дітей із Криму та України. Вона зможе прийняти щонайменше 200 учнів.
Також планують збудувати мечеть на 5000 осіб. У мечеті передбачено жіночу зону та приміщення для мам.
![Кримськотатарський культурно-освітній центр](/media/ckeditor_uploads/2023/03/10/screenshot-2023-03-10-143333.png)
Також у планах – збудувати Культурно-діловий центр, що вміщуватиме музей кримських татар, бібліотеку, конференц-залу, приміщення для проведення різних гуртків, а також кафе й магазини в національному стилі.
![Кримськотатарський культурно-освітній центр](/media/ckeditor_uploads/2023/03/10/screenshot-2023-03-10-143357.png)
Загальна площа будівництва становитиме орієнтовно 30 000 м2.