Над Київщиною спостерігали "сріблясті" хмари: який вони мають вигляд

Над Київщиною спостерігали "сріблясті" хмари: який вони мають вигляд Фото: facebook.com/UkrHMC

Днями після заходу сонця в небі над Київською областю можна було спостерігати незвичайне природне явище — "сріблясті" хмари. Вони утворюються у високій мезосфері, на висоті понад 75 км від земної поверхні — там, де зазвичай хмари і будь-яка волога зовсім відсутні. Про це розповіли в Українському гідрометцентрі.

"Сріблясті" хмари можна побачити влітку ближче до полюсів, коли температура в мезосфері опускається до мінус 120 градусів. На такій висоті, хмари складені з найдрібніших кришталиків льоду — кожний менший за мікрометр.

Достеменно науці не відомий точний процес їх утворення, теорії відзначають, що волога може "закидатись" на таку висоту активними циклонами, вертикальними потоками повітря. Для того, аби "сріблясті" хмари сформувались, волога повинна взаємодіяти з космічним пилом, — розповіли в Укргідрометцентрі.

сріблясті хмари
Фото: facebook.com/anna.georgiyan/

Метеорологи додали, що "сріблясті" хмари ще називають "хмарами нічного сяяння", адже після заходу сонця звичайні хмари стають темними, а "сріблясті" — починають світитися в темряві.

Надто тонкі, щоб їх можна було побачити при денному світлі, вони видимі лише тоді, коли спостерігач і нижні шари атмосфери знаходяться в тіні Землі, а високі хмари ще освітлюються сонячним світлом, якого вже не бачить спостерігач, — пояснили метеорологи.

0 / 0

Згідно з нещодавніми дослідженнями, в наших широтах збільшення викидів метану в атмосферу створює додаткову водяну пару через хімічні реакції, коли молекули метану досягають мезосфери, створюючи або зміцнюючи існуючі "сріблясті" хмари. Тож появі такого незвичайного явища в наших краях сприяло забруднення повітря.

Читай також: "Захист від сонця: чому він важливий та як його правильно підібрати"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації